Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

Prosty i tani sposób na piękną elewację – 5 projektów domów z tynkiem dekoracyjnym

Aby nasz dom wyglądał z zewnątrz pięknie i elegancko wcale nie trzeba wydawać fortuny. Odpowiednio dobrany tynk będzie wspaniałą ozdobą fasady. Zobaczcie 5 projektów domów, których elewacja jest pokryta tynkiem dekoracyjnym.

Prosto i pięknie

Tynk dekoracyjny pozwala uzyskać wspaniały efekt za niewielkie pieniądze. Atrakcyjna cena i szeroki wybór kolorów przekonują inwestorów, że warto wybrać takie właśnie rozwiązanie na swoją elewację. Tynk dekoracyjny doskonale komponuje się z innymi materiałami, które podkreślają jego walory estetyczne. Popularnością cieszą się obecnie białe fasady wzbogacone szarością, czernią i grafitem. Modnym zabiegiem jest wyróżnienie kolorem części domu, która pełni określoną funkcję, np. strefy wejściowej lub garażu, a także zastosowanie tynków o różnorodnej fakturze. Warto pamiętać, że tynki dekoracyjne należy wykonać w odpowiednim momencie, kiedy nie ma już niebezpieczeństwa zawilgocenia elewacji od wewnątrz i wykonane są prace instalacyjne na zewnątrz. Nakładanie tynku powinno się także odbywać w odpowiednich warunkach pogodowych. Nie możemy również zapomnieć o właściwym doborze tynku do rodzaju materiału, z którego wykonana jest ściana. Zobaczcie 5 projektów domów z elewacją pokrytą tynkiem. Który najlepszy? Sprawdźcie!

Projekt domu Marcin III G2 Mocca

Projekt domu o klasycznej formie, który znakomicie odnajdzie się w każdym krajobrazie. Elewacja utrzymana jest w ciepłych kolorach – biel przełamana wanilią idealnie komponuje się z ciemną oprawą okien oraz brązowym dachem. Wnętrze zostało funkcjonalnie zaprojektowane, z wyraźnym podziałem na strefy, oferując domownikom komfortowe warunki do życia i odpoczynku.

Zobacz projekt domu Marcin III G2 Mocca

Projekt domu Mini 3

Ten niewielki dom idealnie wpasuje się na małą działkę. Z zewnątrz dominują modne kolory - biel oraz grafit, którym zaakcentowano wejście do domu i ścianę od strony ogrodu. Dom z pozoru niewielki i skromny, w środku zaskakuje swoją funkcjonalnością i świetnie zorganizowanym wnętrzem. Dopełnieniem części wypoczynkowej domu jest zadaszony taras.

Zobacz projekt domu Mini 3

Projekt domu Witek II

Projekt domu tani w realizacji, ekonomiczny w utrzymaniu i bardzo wygodny na co dzień, którego prosta bryła została wzbogacona lukarną nad wejściem. Prezentuje się bardzo efektownie dzięki eleganckiej elewacji – tradycyjna i ponadczasowa biel z grafitowymi akcentami na ścianie ogrodwej i lukarnie została dodatkowo podkreślona przez szarą stolarkę okienną. Wspaniale doświetlone wnętrze posiada funkcjonalny rozkład pomieszczeń.

Zobacz projekt domu Witek II

Projekt domu Marisa V G1 ENERGO

Ten projekt domu to doskonałe połączenie tradycyjnej architektury z nowoczesnym wykończeniem. Biel elewacji pięknie komponuje się z elementami drewna. Dodatkowego uroku dodają lukarny pokryte szarym tynkiem. Wnętrze jest funkcjonalnie rozplanowane i wspaniale doświetlone. Jesienne, ciepłe wieczory możemy spędzić na klimatycznym tarasie, który łączy salon z ogrodem.


Zobacz projekt domu Marisa V G1 ENERGO

Projekt domu Julek II

To projekt domu dla miłośników tradycyjnej architektury i sprawdzonych rozwiązań. Prosta bryła z dwuspadowym dachem została wzbogacona atrakcyjną lukarną oraz dwoma uroczymi balkonami. Elewacja utrzymana jest w ciepłym, kremowym kolorze z gustownym zaznaczeniem stolarki w kolorze morelowym. Całości dopełnia dach w harmonijnym kolorze. Jasne, doświetlone wnętrze charakteryzuje się funkcjonalnym rozkładem pomieszczeń.


Zobacz projekt domu Julek II


Zobacz także:


Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Warunki wycofania zgody

Przy czym zgoda wyrażona na zakres przetwarzania wskazany w niniejszym

czytaj całość ›
Pouczenie

Jednocześnie Administrator informuje, że podane w formularzu dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia