Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

Znajdź projekt domu
Powierzchnia [m²]

Projekty domów z płaskim dachem

Projekt domu z płaskim dachem

Projekty domów z płaskim dachem to doskonała propozycja dla osób aktywnie podążających za trendami. Idealne dla inwestorów, którzy chcą, aby ich dom wyróżniał się w lokalnym krajobrazie – na płaskim dachu można zaplanować taras widokowy, urządzić zielony ogród lub zbudować mały basen. W kolekcji posiadamy projekty o małej, średniej i dużej powierzchni – minimalizm środków wyrazu i maksimum wygody! Najlepsze projekty domów z płaskim dachem tylko u nas!

Nowoczesne domy z płaskim dachem

Minimalistyczne, eleganckie, z szerokimi przeszkleniami, piękne w swojej prostocie nowoczesne projekty domów z płaskim dachem z roku na rok zyskują coraz większą popularność. Eleganckie i proste w formie znakomicie wpisują się w energooszczędne trendy, oferując inwestorom szerokie spektrum możliwości aranżacyjnych. Płaski dach ma wiele zalet. Stropodach to doskonałe miejsce do zaaranżowania atrakcyjnej strefy wypoczynkowej na świeżym powietrzu – na płaskim dachu można urządzić zielony ogród, taras widokowy, a nawet niewielki basen. Takie rozwiązanie jest szczególnie korzystne dla właścicieli niewielkich działek i stanowi doskonałe uzupełnienie małej powierzchni posesji – wykonanie zielonego dachu wlicza się do powierzchni terenu biologicznie czynnej. W budynkach ze stropodachem powierzchnia dachu jest ograniczona do minimum, co sprzyja znacznej redukcji strat ciepła przez górną przegrodę zewnętrzną. Płaskie dachy zyskują na popularności także ze względu na swój oszczędny charakter – potrzeba na nie mniej materiałów niż na dach stromy, są proste w realizacji, z łatwością można zamontować na nich również kolektory słoneczne lub ogniwa fotowoltaiczne. Na rynku są też dostępne specjalne okna do dachów płaskich, które mają bardzo dobre parametry wytrzymałościowe i termoizolacyjne oraz optymalnie doświetlają wnętrze naturalnym światłem, zapewniając domownikom komfort, jasnej, przytulnej przestrzeni.

Polecane projekty domów z płaskim dachem

EX 2 soft to nowoczesny dom kostka – minimalistyczny, energooszczędny i bardzo funkcjonalny. Dzięki swojej kompaktowej formie i małej powierzchni zabudowy projekt z powodzeniem sprawdzi się na niewielkiej działce i świetnie wkomponuje się m.in. w gęstą, zabudowę miejskiej, willowej dzielnicy. To bardzo dobre rozwiązanie także w okolicy, która nie obfituje w zieleń – taras na dachu porośnięty trawą i ozdobiony roślinami w donicach pozwoli stworzyć własny, klimatyczny azyl, gdzie przyjemnie odpoczniemy i zregenerujemy siły. Parter i piętro pozbawione skosów oferują szerokie możliwości aranżacyjne. Na parterze znajduje się rodzinna strefa dzienna, którą tworzą: przytulny salon z widokiem na ogród, przeszklona jadalnia z przejściem na taras oraz kuchnia z dużą wyspą i praktyczną spiżarnią. Na piętrze mieści się zaciszna strefa nocna z trzema sypialniami, dużym pokojem kąpielowym oraz osobną łazienką. Największa sypialnia z miejscem na spore szafy-garderoby ma dostęp do zadaszonego balkonu, gdzie można przyjemnie zaszyć się z dobrą książką i wygodnie odpocząć od zabieganej codzienności. Polecamy również projekt domu EX 17 W2 z płaskim dachem na wąską działkę. Parter i piętro pozbawione skosów oferują blisko 170 m2 przestrzeni do swobodnej aranżacji. Dzięki szerokim przeszkleniom dom jest pełen naturalnego światła, które swobodnie wpada do środka zarówno przez szerokie przeszklenia od strony ogrodu, jak i specjalne okno do dachów płaskich, które doświetla główną sypialnię i tworzy przyjemny klimat tej części domu. Ten nowoczesny dom z płaskim dachem posiada również dwa przytulne tarasy. Polecamy bardzo również projekt Mini 4 G1 MODERN, który jest świetnym rozwiązaniem dla rodziny, która marzy o nowoczesnym i oryginalnym domu, ale wcale nie potrzebuje dużego metrażu. Maksymalnie oszczędny w formie i pozbawiony zbędnych detali projekt jest ciekawą alternatywą dla małego domu z dachem dwuspadowym lub czterospadowym. Wnętrze posiada wygodny podział na strefy użytkowe. Życie rodzinne koncentruje się wokół otwartej strefy dziennej. Salon z jadalnią i kuchnią to ponad 43 m² przestrzeni, która dzięki szerokim przeszkleniom wydaje się optycznie jeszcze większa. W strefie nocnej właściciele mają do dyspozycji trzy sypialnie oraz dużą łazienkę. Na granicy stref znajduje się hol wyposażony w tak potrzebne w każdym domu szafy-garderoby. Wnętrze dopełnia przytulny taras, który od wiosny do późnej jesieni pełni funkcję dodatkowego salonu i jadalni na świeżym powietrzu.

Projekt domu z płaskim dachem – nowoczesny, stylowy i energooszczędny. W odróżnieniu od dwu- i czterospadowych - domy takie nie posiadają skosów dzięki czemu można uzyskać większą swobodę w aranżacji każdego pomieszczenia. Wiele propozycji z niniejszej kolekcji ma główną sypialnię z własną garderobą i łazienką. Tak wygodnie rozplanowane wnętrza z pewnością zadowolą wielu inwestorów. Kategoria ta obejmuje swoim zasięgiem zarówno budynki parterowe jak i piętrowe. Dachy zostały tak zaprojektowane, aby odprowadzanie wody deszczowej mogło się odbywać w sposób szybki i sprawny. Nowoczesne domy z płaskim dachem wyróżniają się bardzo dobrymi parametrami cieplnymi, które mają przełożenie na niskie rachunki za ogrzewanie. Są to budynki, które nie tylko oszczędzają energię ale również aktywnie ją pozyskują z naturalnych źródeł. Projekty domów z płaskim dachem – obok nich nie da się przejść obojętnie!

Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Zamawiając usługi forum i dzienników budowy, przyjmujesz do wiadomości i wyrażasz zgodę na świadczenie tych usług i przetwarzanie przez Usługodawcę, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J., jako Administratora danych, podanych w formularzu danych osobowych, na zasadach wskazanych w Regulaminie i Polityce Prywatności serwisu ARCHIPELAG.pl.

Jeśli chcesz także otrzymywać bonusy i informacje dotyczące akcji promocyjnych naszych i naszych Partnerów, wyraź zgodę dodatkową i zaznacz odpowiednie pole. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J. z siedzibą: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, nr KRS 0000123673, NIP: 897-16-05-744, REGON: 931987209:

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy Cię, że (przeczytaj klauzulę informacyjną):

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia