Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

Dom z antresolą - ciekawe rozwiązanie

Antresola to świetny sposób na urozmaicenie wnętrza i jednocześnie możliwość uzyskania dodatkowej przestrzeni użytkowej. Coraz częściej antresola pojawia się także w projektach domów jednorodzinnych jako interesujące rozwiązanie przestrzenne.

Antresola pozwala podzielić pomieszczenie na części o różnym przeznaczeniu a tym samym w mniej tradycyjny sposób określić granice wnętrza. Przestrzeń na górze może być miejscem na bibliotekę gabinet czy też kącik telewizyjny. Otwarte schody prowadzące na antresolę i balustrada mogą być atrakcyjnymi elementami urozmaicającymi wnętrze które możemy zaaranżować w dowolny sposób. Antresola wydziela "strefy" w pomieszczeniu ale jednocześnie nie wyznacza zamkniętej granicy - jest to dobra propozycja dla osób lubiących otwarte przestrzenie. Takie rozwiązanie pozwala w efektywny sposób wykorzystać kubaturę budynku - pomieszczenie "podzielone" antresolą uzyskuje korzystne proporcje. Decydując się na antresolę musimy jednak uwzględnić pewne trudności - kwestie ogrzewania i odpowiedniego doświetlenia. Ciepłe powietrze unosząc się do góry powoduje zwiększone ogrzanie górnej powierzchni tak więc musimy przewidzieć odpowiednie rozmieszczenie i moc grzejników na dole aby zapewnić sobie komfort cieplny również tej przestrzeni. W domu z antresolą konieczne jest także dobre zaprojektowanie oświetlenia - już w fazie projektowania domu. Odpowiednie oświetlenie wysokiego pomieszczenia nie jest sprawą prostą - na pewno potrzebne będą silniejsze źródła światła. Możliwy jest także wybór rozwiązania w którym dolne pomieszczenie oświetlane jest lampami stojącymi.

Domy z antresolą - jaki projekt wybrać?

Stanisław

Stanisław to laureat konkursu Dom Marzeń Polaka. Jest to dom parterowy z użytkowym poddaszem niepodpiwniczony z wbudowanym garażem. Przeznaczony jest dla 4-5-osobowej rodziny. Na parterze znajduje się kuchnia jadalnia pokój dzienny oraz pomieszczenie gospodarcze - można z niego wydzielić spiżarnię albo też w inny sposób powiększyć jego kosztem strefę dzienną. Na parterze mieści się także sypialnia rodziców z łazienką i garderobą oraz osobna toaleta dla gości. Pozostała część strefy nocnej znajduje się na piętrze - są to trzy sypialnie łazienka i pomieszczenie które można przeznaczyć na pralnię lub suszarnię. Projekt arch. Artura Wójciaka to dom klasyczny ale nie pozbawiony nowoczesnych rozwiązań architektonicznych.

Inne projekty domów z antresolą : Eliza Kasia Hiacynta Elena.

Eliza

Kasia

Hiacynta

Elena