Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

Wrzesień w ogrodzie

Wraz ze zbliżającą się astronomiczną jesienią rośliny przybierają barwy złota i czerwieni. Przed nadejściem zimy należy właściwie przygotować nasz ogród i taras do odpoczynku, a wrzesień jest najlepszym miesiącem na rozpoczęcie przydomowych prac i reorganizację zielonych przestrzeni, aby na wiosnę móc znów cieszyć się wypielęgnowanymi roślinami. Odpowiednio zadbany ogród stanie się na nowo naszym zielonym azylem.

fot. Gardenarium fot. Gardenarium

Mimozami jesień się zaczyna… 

Aranżacją ogrodu zajmujemy się zwykle dopiero po wybudowaniu naszego wymarzonego domu i szybko staje się on miejscem, w którym spędzone chwile sprawiają radość, dają ukojenie i pozwalają nabrać dystansu do codziennych obowiązków. Początek jesieni bywa zwykle słoneczny i pogodny, ale nie zapominajmy, że nocami mogą nastąpić już pierwsze przymrozki. Wrzesień to idealny czas na zebranie dojrzałych nasion, owoców, przesadzenie i przycinanie drzew oraz krzewów, rozsadę roślin w oczkach wodnych, zakładanie wrzosowisk i obsiewanie trawników. Pracy w tym miesiącu nie zabraknie, ale nie kojarzy się ona z przykrym obowiązkiem, gdyż warto aktywnie spędzić czas na świeżym, pachnącym jesienią powietrzu, a nasze działania nie pójdą na marne – wypielęgnowane rośliny odwdzięczą nam się swoją urodą.

Jak zadbać o taras?

Taras łączący dom jednorodzinny z ogrodem jednoczy nas z otaczającą przyrodą. Na częściowo zadaszonym tarasie można nawet w jesienne dni usiąść z kubkiem gorącej kawy, obserwować spadające krople i podziwiać niedostrzegalne wcześniej barwy roślin. Aby kwiaty i krzewy, które ozdabiają taras przetrwały chłodny czas należy je przechowywać w jasnych, chłodnych pomieszczeniach wewnątrz domu. Szczególnie pamiętać należy o pelargoniach, surfiniach i fuksjach. W doniczkach można zasadzić cebulki tulipanów i hiacyntów – podpowiada architektka. Rośliny, które pozostawiamy na zewnątrz należy rzadziej podlewać i odstąpić od ich nawożenia, aby powoli przygotowały się do odpoczynku. Czas babiego lata spędzajmy jak najczęściej na świeżym powietrzu, aby ogrzać się słońcem przed nadchodzącym czasem chłodów.


Może cię zainteresować:


  • Przygotowanie budynku do zimy

    Jak skutecznie zabezpieczyć budynek przed mrozem, wiatrem i śniegiem? Architekt ARCHIPELAGU radzi, jak zadbać o dom, aby zimą kojarzył nam się z ciepłą przystanią, do której możemy uciec przed mrozami panującymi za [...]

    Więcej
Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Zamawiając usługi forum i dzienników budowy, przyjmujesz do wiadomości i wyrażasz zgodę na świadczenie tych usług i przetwarzanie przez Usługodawcę, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J., jako Administratora danych, podanych w formularzu danych osobowych, na zasadach wskazanych w Regulaminie i Polityce Prywatności serwisu ARCHIPELAG.pl.

Jeśli chcesz także otrzymywać bonusy i informacje dotyczące akcji promocyjnych naszych i naszych Partnerów, wyraź zgodę dodatkową i zaznacz odpowiednie pole. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J. z siedzibą: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, nr KRS 0000123673, NIP: 897-16-05-744, REGON: 931987209:

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy Cię, że (przeczytaj klauzulę informacyjną):

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia