Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

Projekty domów z dużą kotłownią na paliwo stałe

Kotłownia w domu jednorodzinnym jest projektowana tak, aby spełniała swoje funkcje, ale jednocześnie zajmowała jak najmniejszą powierzchnię. W takiej kotłowni bez problemu zmieści się kocioł na gaz czy pompa ciepła, która w zasadzie nie potrzebuje osobnego pomieszczenia. Zobaczcie najczęściej wybierane projekty domów z dużą kotłownią.

Miejsce nie tylko na kocioł

Jeśli chcemy zainstalować w domu kocioł na węgiel, pellet, czy drewno musimy mieć świadomość, że będziemy potrzebowali większej kotłowni. Wynika to z tego, że kotły na paliwo stałe mają dużo większe gabaryty niż np. kotły na gaz. Poza tym najczęściej zintegrowane są z nimi automatyczne podajniki, które znacznie usprawniają obsługę takiego kotła. Ponadto przepisy dokładnie określają jakie warunki musi spełniać kotłownia, w której będzie zainstalowany kocioł na paliwo stałe i wymuszają np. odpowiednie odległości od ścian czy wysokość pomieszczeń. Dodatkowo musimy jeszcze przewidzieć miejsce na przechowywanie materiału opałowego, który również zajmuje większą powierzchnię. Bardzo często duża kotłownia w domu jest wykorzystywana także jako podręczny skład narzędzi i sprzętów ogrodniczych. Zobaczcie 5 projektów, w których powierzchnia kotłowni pozwala na zainstalowanie kotła na paliwo stałe.

Projekt domu Liv 3 G2

To wyjątkowy dom w naszej kolekcji cieszący się niesłabnącą popularnością od kilku lat – bardzo słoneczny, jasny i przytulny, a także niezwykle komfortowy w codziennym użytkowaniu. Dużym atutem projektu jest przestronny salon, który harmonijnie łączy się z tarasem, dzięki czemu domownicy mogą korzystać z wymarzonej strefy wypoczynkowej z pięknym ogrodem na wyciągnięcie ręki.  Kotłownia usytuowana pomiędzy garażem a częścią mieszkalną posiada również osobne wejście z zewnątrz.

Wizualizacja projektu domu Liv 3 G2 Wizualizacja projektu domu Liv 3 G2

Zobacz projekt domu Liv 3 G2

Projekt domu Simon G2

Prawdziwy hit naszej kolekcji i znakomita propozycja dla inwestorów, którzy chcą mieszkać modnie, wygodnie i przytulnie. Projekt jest bardzo jasny i słoneczny, a także wyjątkowo funkcjonalny. Jedną z najatrakcyjniejszych części domu jest taras z interesującym zadaszeniem i pięknym kominkiem – wymarzone miejsce, aby przyjemnie wypocząć w zaciszu własnego ogrodu. Kotłownia łączy garaż ze strefą wejściową, nie posiada osobnego wejścia, ale możemy je łatwo zaaranżować, zamieniając okno na drzwi.

Wizualizacja projektu domu Simon G2 Wizualizacja projektu domu Simon G2

Zobacz projekt domu Simon G2

Projekt domu Ralf G1

Projekt, który udowadnia, że mały dom może robić wielkie wrażenie. Oszczędny, nowoczesny, z ergonomicznie rozplanowanym wnętrzem. Mimo niewielkiej powierzchni, wnętrze domu zaskakuje przestronnością i słonecznym charakterem. Kotłownia usytuowana pomiędzy garażem a strefą wejściową jest bardzo pojemna i praktyczna.

Wizualizacja projektu domu Ralf G1 Wizualizacja projektu domu Ralf G1

Zobacz projekt domu Ralf G1

Projekt domu India II G2 (wersja B)

Parterowy, przestronny i bardzo przytulny dom. Ciepłe kolory na elewacji i funkcjonalne wnętrze nadają mu wyjątkowego charakteru. Dużym atutem domu jest przeszklona ściana w salonie i taras z atrakcyjnym kominkiem zewnętrznym. Kotłownia jest dostępna także z zewnątrz.

Wizualizacja projektu domu India II G2 (wersja B) Wizualizacja projektu domu India II G2 (wersja B)

Zobacz projekt domu India II G2 (wersja B)

Projekt domu Marcel IV G2

Projekt domu Marcel IV G2 to  elegancja, wygoda i funkcjonalność w jednym. Nowoczesna forma budynku została wspaniale podkreślona modną szarością klinkieru na elewacji. Optymalnie rozplanowane wnętrze, z czytelnym podziałem na strefy jest wzbogacone o dodatkową przestrzeń na poddaszu do adaptacji, dającą wiele możliwości aranżacji. Kotłownia z bezpośrednim wejściem z zewnątrz znajduje się pomiędzy garażem a częścią mieszkalną.

Wizualizacja projektu domu Marcel IV G2 Wizualizacja projektu domu Marcel IV G2

Zobacz projekt domu Marcel IV G2


Zobacz także:

  • Liv 3 G2 - realizacja projektu

    Liv 3 G2 to jeden najchętniej wybieranych projektów gotowych z naszej kolekcji. Wygodny i nowoczesny dom parterowy z poddaszem do adaptacji, które można zaaranżować w późniejszym terminie. Elastyczność, słoneczne [...]

    Więcej
  • Marcel G2 - realizacja projektu

    Marcel G2 to nowoczesna elegancja w parze z codzienną wygodą. Prezentowana realizacja powstała na wspaniałej działce pod lasem. Właściciele na swojej posesji mają ponad 50 drzewek i krzewów, w tym rzadko spotykane [...]

    Więcej
Bepłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Warunki wycofania zgody

Przy czym zgoda wyrażona na zakres przetwarzania wskazany w niniejszym

czytaj całość ›
Pouczenie

Jednocześnie Administrator informuje, że podane w formularzu dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia