Ulubione projekty
Twoja lista jest pusta
Dodano projekt
Usunięto projekt
Płytki z betonu komórkowego H+H najlepszym materiałem do zabudowy i aranżacji pomieszczeń
Od zarania dziejów człowiek zmieniał otaczającą go przestrzeń zaznaczając swoją indywidualność i pomysłowość. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom i w myśl zasady, że budowanie powinno być szybkie i proste, jako czołowy producent betonu komórkowego zarówno w Polsce jak i w Europie firma H+H daje swoim klientom inspirujący materiał konstrukcyjny do kształtowania nie tylko przestrzeni wokół nas ale i wnętrz budynków. W tym celu proponuje dwa rodzaje produktów, które świetnie się do tego nadają: H+H Płytki oraz elementy H+H TEMPO.
Nowoczesny materiał do wykańczania wnętrz
Dzięki temu, iż beton komórkowy jest materiałem łatwym w obróbce, a przy tym wytrzymałym możemy nadać mu bogactwo form i kształtów, jakie tylko będzie chciał wykonać klient lub zaprojektować architekt wnętrz. Proponowane przez H+H Polska bloczki pozwalają szybko i dokładnie wykonać ścianki działowe dzięki niskiemu zużyciu elementów na 1m² ściany (H+H płytki 6,4 szt./m² oraz H+H TEMPO 3,3 szt./m²).
Oprócz ścianek działowych, przepierzeń czy obudowy słupów można również wykonać wiele elementów „wyposażenia” mieszkania jak wnęki pod garderoby, konstrukcje pod kuchnie, barki, półki, zabudowy kominków, szafki pod umywalki, obudowy wanien czy brodzików. Przy pomocy elementów H+H można z powodzeniem wykonać przydomowego grilla, a także szereg innych elementów małej architektury łatwo uzyskując zamierzony efekt nawet przy pomocy podstawowych narzędzi. Do wykonania najbardziej skomplikowanego kształtu wystarczy zwykła, ręczna piła widiowa, paca do szlifowania i klejąca cienkowarstwowa zaprawa murarska.
Dzięki temu, że beton komórkowy jest materiałem izotropowym czyli wykazującym te same właściwości w wszystkich kierunkach, znajduje szereg zastosowań nie tylko tych tradycyjnych jak murowanie ścian zewnętrznych, ale też jako uniwersalny nowoczesny materiał do wykańczania wnętrz. Beton komórkowy H+H jest lekki, łatwy w obróbce i ciepły jak drewno, ale równocześnie pozbawiony jego wad czyli palności i wrażliwości na korozję biologiczną i chemiczną. Jego porowata struktura pozwala na swobodne wieszanie nawet ciężkich elementów na jego powierzchni. Beton komórkowy jest produkowany w najwyższej tolerancji wymiarowej (tolerancje wymiarowe wynoszą ±1mm) dzięki temu otrzymujemy równe i gładkie powierzchnie, które można od razu malować uzyskując ciekawą strukturę końcową. Na ścianę wykonaną z płytek H+H można także od razu kłaść płytki ceramiczne czy nakładać gładź, co przyśpiesza w dużym stopniu prace wykończeniowe obniżając przy tym koszty.
Produkty z betonu komórkowego są alternatywą dla wykonywania ścian działowych z gips-kartonu czy innych cięższych materiałów ściennych. Dla przykładu do wykonania ściany o powierzchni 1m² o grubości 115 mm zużywa się tylko 3,3 szt. H+H TEMPO lub 6,4 szt. płytek. Ciężar 1m² takiej ściany wynosi zaledwie 62,2 kg. W przypadku ścian z pustaka ceramicznego o grubości 120 mm na wykonanie 1m² ściany potrzeba 8,4 szt., a cegły silikatowej o grubości 120 mm aż 18 szt. Ciężar 1m² ściany wymurowanej z ceramiki wynosi 92 kg, a 1m² ściany wykonanej z cegły silikatowej to aż 162 kg. Lekkość betonu komórkowego jest decydującym atutem przy stawianiu rożnego rodzaju ścianek w starych budynkach gdzie musimy brać pod uwagę ciężar materiału.
Beton komórkowy dzięki zawartości wapna nie jest podatny na rozwój grzybów i pleśni. Dzięki temu ten ekologiczny materiał ścienny może być zastosowany przy realizacji łazienek, kuchni czy innych pomieszczeń narażonych na zawilgocenie.
Zalety stosowania:
- zużycie 6,4 szt./m² dla płytek lub 3,3 szt./m² dla paneli H+H TEMPO, które zapewnia najmniejszą pracochłonność ze wszystkich dostępnych materiałów ściennych na rynku,
- możliwość wykonywania skomplikowanych kształtów i dowolnej aranżacji wnętrz,
- najwyższa odporność ogniowa (klasa A1),
- masa ściany 2-3 krotnie niższa niż w innych dostępnych na rynku rozwiązaniach ściennych,
- nie wymaga tynkowania; po zagruntowaniu można bezpośrednio kleić płytki ceramiczne lub tapety,
- odporny na grzyby i pleśnie,
- korzystny mikroklimat w pomieszczeniu związany z migracją wilgoci,
- duże wymiary elementów gwarantują szybki postęp prac murarskich,
- oszczędność czasu i pieniędzy
Beton komórkowy nie musi być tylko inspiracją dla projektanta czy budowlańca – może też być inspiracją dla artysty lub nas samych.
(źródło: H+H)
Może Cię zainteresować:
-
H+H Beton komórkowy – najważniejsza jakość
Jednym z podstawowych filarów idei „Build with ease – Buduj z łatwością”, na których oparta jest strategia H+H, jest produkcja najwyższej jakości betonu komórkowego.