Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

Znajdź projekt domu
Powierzchnia [m²]

Projekty domów do 70 m² zabudowy bez pozwolenia

Domy do 70 m² powierzchni zabudowy bez pozwolenia projekty gotowe

Projekty domów na zgłoszenie do 70 m² powierzchni zabudowy – bez pozwolenia i formalności od 3 stycznia 2022

Domy do 70 m² powierzchni zabudowy bez pozwolenia na budowę, bez nadzoru kierownika budowy i bez obowiązku prowadzenia dziennika budowy można budować już od 2022 roku. Ustawa o zmianach w Prawie Budowlanym została podpisana przez Prezydenta weszła w życie 3 tycznia 2022 r. Ministerstwo Rozwoju i Technologii zapowiedziało, że nowe przepisy mają maksymalnie uprościć procedury i umożliwić szybką budowę własnego domu do 70 m² powierzchni zabudowy.

Jaki dom do 70 m² powierzchni zabudowy można wybudować?

Dom bez pozwolenia musi być wolnostojący i może mieć maksymalnie dwie kondygnacje. Warunkiem budowy domu bez pozwolenia jest posiadanie własnej działki budowlanej. Inwestor będzie mógł wybudować dom o powierzchni zabudowy do 70 m² parterowy, z poddaszem lub piętrowy. Domy objęte ustawą mają być z założenia małe i proste w konstrukcji, co ma ułatwiać zachowanie wymogów bezpieczeństwa. W ustawie jest przewidziane kryterium, aby budowane domy o powierzchni zabudowy do 70 m² były budynkami wolnostojącymi, których obszar oddziaływania mieści się w całości na działce lub działkach, na których zostały zaprojektowane, przy czym liczba tych budynków na działce nie może być większa niż jeden na każde 500 m² powierzchni działki. Ustawa nie zwalnia z obowiązku w zakresie wymagań warunków technicznych WT 2021, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

Budowa domów jednorodzinnych o powierzchni zabudowy do 70 m² jest możliwa bez
• Uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę
• Obowiązku zatrudniania Kierownika budowy
• Prowadzenia dziennika budowy

Obowiązki po stronie Inwestora

Do zgłoszenia budowy domu do 70 m² powierzchni zabudowy trzeba dołączyć:

• Projekt zagospodarowania działki
• Projekt architektoniczno-budowlany
• Oświadczenie o budowie domu dla własnych potrzeb mieszkaniowych
• Oświadczenie, że przyjmuje się odpowiedzialność za kierowanie budową w przypadku nieustanowienia kierownika budowy

Zgodnie z art. 41 i 43 Prawa budowlanego budowa domu do 70 m² powierzchni zabudowy dla zaspokojenia własnych potrzeb mieszkaniowych będzie podlegała obowiązkowi:

• Zawiadomienia organów nadzoru budowlanego oraz projektanta sprawującego nadzór nad zgodnością realizacji budowy z projektem o zamierzonym terminie rozpoczęcia robót budowlanych
• Geodezyjnego wyznaczenia terenu, a po wybudowaniu – geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej.

Domy do 70 m² powierzchni zabudowy budowane na podstawie zgłoszenia

Ustawa wprowadza możliwość budowy domów jednorodzinnych do 70 m² powierzchni zabudowy w procedurze zgłoszenia, co w praktyce oznacza wyłączenie możliwości zgłoszenia przez organ administracji architektoniczno-budowlanej sprzeciwu do dokonanego przez inwestora zgłoszenia takiej budowy – do budowy będzie można przystąpić od razu po doręczeniu organowi administracji architektoniczno-budowlanej takiego zgłoszenia.


Projekty domów jednorodzinnych do 70 m² powierzchni zabudowy

Projekty domów do 70 m² powierzchni zabudowy to szansa, żeby zamienić mieszkanie na przytulny dom dla rodziny. W naszej ofercie są dostępne domy o powierzchni zabudowy do 70 m², które polecamy zarówno rodzinom z małymi dziećmi, jak i osobom starszym, które chcą wygodnie zamieszkać na emeryturze, ciesząc się własnym ogrodem. Polecamy projekt Moniczka w kilku wersjach do wyboru, w tym także w wariancie z poddaszem użytkowym w stylu tradycyjnym oraz nowoczesnym z dachem bez okapu. Wśród gotowych projektów z kolekcji jest dostępny również gotowy projekt nowoczesnego domu Mini 14, który ze względu na swoją zwartą bryłę i prosty dwuspadowy dach spełnia większość Warunków Zabudowy na terenie całego kraju. W tej kategorii znajdują się również cieszące się niezmienną popularnością od lat domy do 70 m² powierzchni zabudowy takie jak Beatka, Calineczka, Raissa i Bogusia.

Tanie w budowie projekty domów do 70 m² powierzchni zabudowy

Prosta i zwarta forma oraz prosty układ dachu naszych domów do 70 m² powierzchni zabudowy sprawiają, że są one tanie w realizacji i eksploatacji. Zadbaliśmy w nich również o odpowiednie docieplenie i optymalne doświetlenie pomieszczeń, co także przekłada się na oszczędności. Warto pamiętać, że prosta bryła bez wykuszy, lukarn i balkonów to także mniejsze niebezpieczeństwo powstawania nieszczelności i mostków termicznych, a także łatwiejszy i tańszy etap wykonawczy. Charakterystyczną cechą domów o powierzchni zabudowy do 70 m² z naszej oferty jest również to, że maksymalnie wykorzystują każdy metr powierzchni użytkowej. Przemyślany układ wnętrza, optymalnie rozplanowane pomieszczenia, wygoda użytkowania i niskie rachunki za ogrzewanie to tylko niektóre plusy małych domów z naszej kolekcji. Nasze projekty domów do 70 m² to funkcjonalność, prywatność, niezależność, własny taras i kawałek zieleni w jednym, a wszystko to w podobnym budżecie jak kupno mieszkania.

Projekty domów do 70 m² powierzchni zabudowy na małą i wąską działkę

Projekt domu do 70 m² powierzchni zabudowy to także świetny wybór na małą i wąską działkę. Dzięki przemyślanym rozwiązaniom domy z tej kategorii doskonale sprawdzą się na posesji o niewielkiej szerokości. Nieduża powierzchnia zabudowy w stosunku do zagospodarowanej powierzchni pozwala w praktyce na optymalne zorganizowanie wnętrza, przy jednoczesnym pozostawieniu miejsca na ogród. W przypadku posiadania wąskiej działki, zawsze warto skonsultować się z architektem, który pomoże dopasować projekt i doradzi w kwestii usytuowania domu względem stron świata. Skorzystaj z bezpłatnych konsultacji z naszymi ekspertami i zbuduj piękny dom do 70 m² powierzchni zabudowy dla swojej rodziny.

Nowoczesne projekty domów do 70 m² powierzchni zabudowy

W naszej kolekcji przygotowaliśmy gotowe projekty domów do 70 m² powierzchni zabudowy, które polecamy bardzo wszystkim, którzy chcieliby wybudować dom w uproszczonej procedurze. Własny, nawet nieduży dom to jakość życia, którą docenisz każdego dnia.

Projekt domu Mini 14 – nowoczesny dom do 70 m² powierzchni zabudowy – tani w budowie i późniejszym użytkowaniu. Prosty, ekonomiczny, z miejscem na relaks przy kominku i regenerację w promieniach słońcach. Zaprojektowany, by cieszyć. Dom, który maksymalnie wykorzystuje każdy metr kwadratowy i w którym wszystko ma swoje uzasadnienie praktyczne. Projekt Mini 14 do 70 m² powierzchni zabudowy polecamy wszystkim, którzy chcą zamienić mieszkanie na przytulny, niedrogi w utrzymaniu dom z ogrodem.

Projekt domu Mini 15 to nowoczesny dom z poddaszem do 70 m² powierzchni zabudowy, który świetnie sprawdzi się na wąskiej działce, spełniając jednocześnie większość warunków zabudowy na terenie całego kraju. Projekt będzie znakomitym wyborem dla wszystkich, którzy szukają prostego w formie, taniego w realizacji komfortowego domu z tarasem. Zadbaliśmy w nim o każdy, najdrobniejszy szczegół, aby maksymalnie wykorzystać dostępny metraż. Duży nacisk postawiliśmy na funkcjonalność i ergonomię, a także optymalne doświetlenie pomieszczeń, dzięki czemu już od progu możesz cieszyć się przytulną atmosferą wnętrza.

Nowoczesny dom Mini 16 w. A do 70 m² powierzchni zabudowy, prosty i szybki w budowie, łatwy do ogrzania, tani w eksploatacji – nieduży, za to z dużą ilością zalet. Dom zaprojektowaliśmy z dbałością o komfort całej rodziny. Wnętrze wygodnie podzieliliśmy na strefy użytkowe. Na parterze znajduje się otwarta część dzienna, która po rozsunięciu panoramicznych drzwi harmonijnie powiększa się o przestrzeń tarasu, który jest jak dodatkowy pokój w ogrodzie. Dzięki częściowemu zadaszeniu z jego dobrodziejstw można korzystać również w mniej pogodne dni, ciesząc się bliskością natury, kawą na świeżym powietrzu czy leniwym popołudniem z dobrą książką.

Projekt domu Mini 17 do 70 m² powierzchni zabudowy – prosty, piękny, ponadczasowy, maksymalnie funkcjonalny. Projekt małego domu, który pozwoli spełnić marzenie o własnym dachu nad głową w ekonomicznym budżecie – jest tani zarówno w budowie, jak i późniejszej eksploatacji. Powierzchnię domu optymalnie rozplanowaliśmy na dwóch kondygnacjach, czytelnie dzieląc wnętrze na wygodne strefy – otwarty parter połączony z tarasem i ogrodem tworzy rodzinną część wspólną, z kolei na poddaszu mieści się zaciszny azyl nocny, optymalnie doświetlony zarówno oknami balkonowymi, jak i połaciowymi.


Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Zamawiając usługi forum i dzienników budowy, przyjmujesz do wiadomości i wyrażasz zgodę na świadczenie tych usług i przetwarzanie przez Usługodawcę, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J., jako Administratora danych, podanych w formularzu danych osobowych, na zasadach wskazanych w Regulaminie i Polityce Prywatności serwisu ARCHIPELAG.pl.

Jeśli chcesz także otrzymywać bonusy i informacje dotyczące akcji promocyjnych naszych i naszych Partnerów, wyraź zgodę dodatkową i zaznacz odpowiednie pole. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J. z siedzibą: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, nr KRS 0000123673, NIP: 897-16-05-744, REGON: 931987209:

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy Cię, że (przeczytaj klauzulę informacyjną):

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia