Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

Znajdź projekt domu
Powierzchnia [m²]

Domy z antresolą

Domy z antresolą

Domy z antresolą z naszej kolekcji to propozycja dla miłośników dużych przestrzeni i nieszablonowych rozwiązań. Decydując się na projekt domu z antresolą, inwestor otrzymuje pokój dzienny o zwiększonej kubaturze i z wyżej położonym sufitem niż zazwyczaj. Wydzielone w części pokoju tzw. półpiętro jest w pełni funkcjonalną strefą – pomieszczenie znajdujące się pod antresolą można wielorako zaaranżować. Przykładami mogą być: biblioteka, pokój do nauki dziecka lub klimatyczny gabinet do pracy. Podobnie jest z wykorzystaniem miejsca na samej antresoli. Tutaj warto pójść za radami architektów wnętrz, którzy zalecają stworzenie w tym miejscu dodatkowej sypialni, małej siłowni lub też kina domowego. W projektach z antresolą zarówno tych z poddaszem, jak i piętrowych wykorzystana jest technologia zatrzymująca ciepło oraz zachowująca energooszczędne właściwości. Przy odpowiednim dobraniu oświetlenia zyskujemy przestrzeń przyjazną dla każdego członka rodziny. Domy z antresolą - moc inspirujących przestrzeni.

Nowoczesne projekty domów z antresolą

Zachwycają efektownie otwartą przestrzenią, oferują ciekawe możliwości aranżacyjne, a oprócz tego świetnie wpisują się w nowoczesny styl życia – domy z antresolą z roku na rok zyskują coraz większą popularność. Są świetną propozycją dla osób lubiących otwarte wnętrza i niebanalne rozwiązania aranżacyjne, chętnie wybierają je również miłośnicy stylu loftowego. Antresola to nie tylko efektowny, ale i efektywny sposób na wykorzystanie kubatury budynku, który pozwala na urozmaicenie wnętrza i jednocześnie daje możliwość uzyskania dodatkowej przestrzeni użytkowej. Antresola wydziela strefy w pomieszczeniu, a jednocześnie nie wyznacza zamkniętej granicy, integrując część parteru z częścią piętra. Sprawia ponadto, że duże wnętrze uzyskuje korzystne proporcje. W domach z szerokimi przeszkleniami, które swoim zasięgiem obejmują dwie kondygnacje takie rozwiązanie prezentuje się wyjątkowo spektakularnie. Przestrzeń na antresoli możemy wykorzystać wielofunkcyjnie, np. na bibliotekę, domowe biuro, kino, oryginalny kącik relaksacyjny, strefę zabaw dla najmłodszych lub sypialnię. Otwarte schody prowadzące na antresolę same w sobie mogą być atrakcyjnym elementem aranżacji i miejscem, gdzie urządzimy np. rodzinną galerię zdjęć lub wyeksponujemy obrazy. Wśród projektów z tej kategorii szczególnej uwadze polecamy projekt domu EX 18 G2 ENERGO PLUS w typie nowoczesnej stodoły. Jego wizytówką jest zachwycająca strefa dzienna – salon wysoki na dwie kondygnacje (4,9 m) przenikający się z kuchnią, jadalnią i poddaszem. Efekt przestronności potęgują wielkoformatowe przeszklenia, które zacierają granicę między wnętrzem a otoczeniem. Atrakcyjnym elementem prezentowanej aranżacji są lekkie schody wiodące na antresolę. Przestrzeń zostaje otwarta i dodatkowo zyskuje oryginalną dekorację podkreślającą nowoczesny charakter domu. Zawieszona nad salonem wydzielona prywatna część kryjąca się na antresoli to świetne miejsce na domową biblioteczkę lub kącik relaksu, a także doskonały punkt widokowy, gdzie swobodnie przenika zarówno ogrodowa zieleń, jak i błękit nieba. O odpowiednie doświetlenie poddasza i antresoli dbają optymalnie rozmieszczone okna połaciowe.

Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Zamawiając usługi forum i dzienników budowy, przyjmujesz do wiadomości i wyrażasz zgodę na świadczenie tych usług i przetwarzanie przez Usługodawcę, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J., jako Administratora danych, podanych w formularzu danych osobowych, na zasadach wskazanych w Regulaminie i Polityce Prywatności serwisu ARCHIPELAG.pl.

Jeśli chcesz także otrzymywać bonusy i informacje dotyczące akcji promocyjnych naszych i naszych Partnerów, wyraź zgodę dodatkową i zaznacz odpowiednie pole. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J. z siedzibą: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, nr KRS 0000123673, NIP: 897-16-05-744, REGON: 931987209:

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy Cię, że (przeczytaj klauzulę informacyjną):

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia