Ulubione projekty
Twoja lista jest pusta
Dodano projekt
Usunięto projekt
Z czego wybudowac dom?

Właściwości YTONGa sprawiają że technologia ta świetnie sprawdza się w budownictwie jednorodzinnym. YTONG zapewnia szybkie i łatwe wznoszenie budynku oraz niskie zużycie dodatkowych materiałów.
Gładkość murowanych z YTONGa ścian pozwala na stosowanie cienkich tynków. Ważną cechą jest również niezwykła łatwość wykonywania bruzd instalacyjnych. YTONG dostarcza w tym celu specjalne rylce.
YTONG daje znaczne oszczędności na etapie budowy i najważniejsze - zapewnia mieszkańcom optymalne warunki cieplne i mikroklimatu wnętrz.
YTONG zapewnia realizowanie pełnej struktury budowlanej od fundamentów po dach zarówno z elementów drobnowymiarowych jak i wielkowymiarowych przy zapewnieniu pełnej elastyczności projektowej.
YTONG pomaga oszczędzać ciepło i pieniądze.
W izolacyjności termicznej YTONG znacznie przewyższa inne materiały budowlane. Dzięki temu z YTONGa możliwe jest budowanie ściany jednowarstwowej. Spełnia ona wymagania polskiej normy cieplnej i nie potrzebuje stosowania dodatkowych dociepleń.
Już dla ściany o grubości 24 cm z bloczków YTONG odmiany 0 4 (400 kg/m3) współczynnik U jest mniejszy od wartości 0 5 W/m2K.
Jednowarstwowa ściana o grubości 40 cm odmiany 0 35 (350 kg/m3) zapewnia współczynnik przenikania ciepła U = 0 23 W/m2K a więc o 46% lepszy od wymaganego polską normą.
Na tak korzystny wynik wpływają również cienkie spoiny oraz zastosowanie elementów z gotowym dociepleniem eliminujących mostki termiczne.
Budowanie z YTONGa zapewnia komfort cieplny pomieszczeń.
Duże znaczenie dla komfortu cieplnego budynku ma temperatura wewnętrznej powierzchni ścian. Odpowiednio wysoka jej wartość zapobiega gwałtownemu ochładzaniu się ogrzewanego powietrza na powierzchni ściany.
YTONG zapewnia również doskonałą izolacyjność cieplną ścian wewnętrznych. Ułatwia to utrzymanie różnych temperatur w pomieszczeniach zgodnie z ich przeznaczeniem np. w łazience czy spiżarni.
Zimą ciepło latem chłodno.
Ściany z YTONGa charakteryzują się dużą pojemnością cieplną. Zapewnia to komfort cieplny pomieszczeń poprzez utrzymywanie stałej temperatury bez względu na warunki panujące na zewnątrz budynku. Jest to jedną z przyczyn dzięki której domy z YTONGa sprawdzają się w każdej szerokości geograficznej.
Zdrowie przede wszystkim
YTONG jest produkowany z naturalnych surowców o znikomej promieniotwórczości naturalnej. Dzięki temu że jest wypełniony pęcherzykami powietrza stężenie naturalnych pierwiastków promieniotwórczych jest niezwykle małe.
Dla YTONGa współczynnik f1 < 0 19. f1 - określa poziom stężenia wszystkich naturalnych pierwiastków promieniotwórczych występujących w danym materiale budowlanym i wg normy musi być mniejszy od 1 (dla cegły wynosi on 0 56).
Dzięki strukturze mikroporowej YTONG stanowi regulator wilgotności powietrza we wnetrzu. Odpowiednia paroprzepuszczalność ścian z bloczków YTONG umożliwia "oddychanie murów". Stwarza to optymalne warunki dla organizmu ludzkiego.
Nie istnieje niebezpieczeństwo kondensacji pary wodnej wewnątrz przegrody.
YTONG pomoże zbudować wymarzony dom
System elementów i materiałów składających się na dom w stanie surowym został przez YTONGa opracowany z myślą o inwestorze chcącym budować siłami własnymi.
Dzięki odpowiednim wymiarom i uchwytom bloczki są wygodne w przenoszeniu. YTONG daje się łatwo przycinać dopasowywać i osadzać. Przy odrobinie staranności powstają całkowicie gładkie ściany nadające się do każdego rodzaju wykończeń bez dodatkowego przygotowania (równania obrzutów itp). Łatwo w nich prowadzić bruzdy pod instalacje. Wznoszenie i wykończenie ścian ułatwiają zaprawy gotowe do zastosowania po dodaniu wody.
Obszerna informacja techniczna i działania serwisowe pomagają tym którzy samodzielnie budują.YTONG oferuje równiwż odpowiedni zestaw narzędzi. Narzędzia specjalistyczne (piła elektryczna czy zawiesia) można wypożyczyć w firmie.
Przystosowanie starego domu do nowych zadań
Elementy YTONG mogą być używane nie tylko jako materiał konstrukcyjny. Są również niezastąpione w pracach wykończeniowych i modernizacyjnych. Płytkami o grubości 5 lub 7 5 cm można z łatwością obudować wannę rury kanalizacyjne wkład kominkowy wykonać regały łazienkowe i kuchenne. W efekcie uzyskuje się gładką powierzchnię do której można bezpośrednio kleić glazurę bez uprzedniego wyrównywania zaprawą.
Nie koniecznie wszystko od razu
Inwestora nie zawsze stać na wykonanie całej inwestycji. Jednorodność materiałowa ułatwia etapowanie prac budowlanych.