Ulubione projekty
Twoja lista jest pusta
Dodano projekt
Usunięto projekt
Wełna ROCKWOOL w nowym domu

Jeśli jako ocieplenie zastosuje się wełnę mineralną będzie ono nie tylko izolacją termiczną: zapewni też bezpieczeństwo przeciwpożarowe i poprawę izolacyjności akustycznej.
W ścianach zewnętrznych
Przyklejenie od zewnątrz wełny w płytach to skuteczny i prosty sposób ocieplenia - zarówno domów nowych jak i remontowanych. Warto skorzystać z komplet- nego systemu dociepleń ECOROCK-L na który składają się płyty fasadowe FASROCK-L z wełny mineralnej zaprawa klejąca siatka zbrojąca podkład tynkarski i tynk strukturalny (baranek lub drapany o trzech uziarnieniach: 1 5 2 i 3 mm). Do ścian z bloczków betonu komórkowego należy wełnę nie tylko kleić lecz także dodatkowo mocować kołkami.
Na poddaszu
Dach spadzisty kryty na przykład dachówką lub blachodachówką będzie energooszczędny jeśli zostanie ocieplony odpowiednią warstwą wełny TOPROCK w rolkach lub SUPERROCK w płytach. Najczęściej zalecana grubość ocieplenia w poddaszu to 22-25 cm a więc więcej niż wynosi zazwyczaj wysokość krokwi. Aby uzyskać taką grubość ocieplenia układa się jedną warstwę wełny między krokwiami a drugą podwiesza pod nimi na ruszcie. Ta druga warstwa nie tylko eliminuje mostki termiczne jakimi są na przykład krokwie (przewodzą ponad 4-krotnie więcej ciepła niż wełna mineralna między nimi) ale też chroni konstrukcję dachu przed ogniem a poddasze - przed odgłosami deszczu.
Zależnie od konstrukcji oraz pokrycia dachu stosuje się jedno z dwóch rozwiązań ocieplenia: w jeśli dach ma pełne deskowanie pokryte papą albo folią wiatroizolacyjną o niskiej paroprzepuszczalności między ociepleniem a deskowaniem trzeba w nim koniecznie zostawić 3-centymetrową szczelinę powietrzną; w jeśli w dachu jest na krokwiach folia wiatroizolacyjna (na przykład wiatroizolacja ROCKWOOL o dużej paroprzepuszczalności - minimum 800 g pary wodnej/m2/dobę) szczelina wentylacyjna nie jest konieczna. Wówczas pierwsza warstwa ocieplenia wypełnia całą przestrzeń pomiędzy krokwiami na całej ich wysokości i styka się z folią. W dachu nad pomieszczeniami wilgotnymi- takimi jak łazienka kuchnia natryski w.c. - należy koniecznie ułożyć paroizolację. Jeśli dach będzie ocieplony wełną mineralną ROCKWOOL w pozostałej części domu pokojach korytarzach antresolach itp. gdzie występuje mniejsza ilość pary wodnej można zrezygnować z paroizolacji.
W stropie
Strop izoluje się po to by ograniczyć przenoszenie się hałasów między piętrem a parterem. Zależnie od rodzaju konstrukcji polecamy
- w stropach drewnianych - ułożenie między legarami wełny SUPERROCK grubości 5-10 cm a oprócz tego - użycie podkładek tłumiących między deskami a legarami;
- na stropach ceramicznych lub żelbetowych - systemu ECOSTROP czyli płyt z wełny mineralnej STROPROCK które po przykryciu folią budowlaną pokrywa się 4-centymetrową wylewką ze zbrojonej mieszanki posadzkowej ZMP-ECOSTROP oddzielając je od ścian pomieszczenia listwami dylatacyjnymi z wełny ECOSTROP.
W ścianach działowych
Ściany działowe z płyt gipsowo-kartonowych będą dobrze tłumić dźwięki jeśli zostaną wypełnione płytami z wełny mineralnej ROCKTON. Sprężystość tych płyt ułatwia wypełnienie przestrzeni między elementami szkieletu.
Wybór materiału izolacyjnego to jedna z najważniejszych decyzji związanych z budową. Stosując wełnę mineralną ROCKWOOL odnosimy korzyści w postaci oszczędności na kosztach eksploatacji budynku. Niezależnie od tego czym ogrzewamy dom koszty z tym związane będą tym niższe im lepszy materiał izolacyjny zastosujemy. Właściwie wykonana izolacja termiczna z wełny mineralnej ROCKWOOL sprawi że w naszym domu będzie ciepło cicho i bezpiecznie.
infolinia: 0 801 66 00 36