Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

Realizacja domu Flo II z wiązarami dachowymi

Dzięki uprzejmości firmy Inter-Lers prezentujemy zdjęcia z realizacji naszego projektu Flo II, którego więźba została wykonana w technologii wiązarów dachowych. Dach z gotowych elementów doskonale sprawdza się w domach parterowych – eliminuje strop betonowy, pozwala zaoszczędzić na fundamentach oraz ścianach zewnętrznych, umożliwia także ekonomiczne wykonanie przydatnego strychu.

fot. Inter-Lers fot. Inter-Lers

Flo II z prefabrykowaną więźbą dachową

Dom Flo II powstał z myślą o wielbicielach klasycznej architektury i sprawdzonych rozwiązań funkcjonalnych. Zgrabna, kompaktowa bryła z czterospadowym dachem atrakcyjnie prezentuje się w oprawie bieli połączonej z drewnem i kamieniem. Wewnątrz czeka na domowników przytulne wnętrze z czytelnym podziałem stref użytkowych. Część dzienna zachwyca otwartym i słonecznym charakterem, który integruje rodzinę wokół wspólnych zajęć. Wyciszona strefa nocna sprzyja kojącemu wypoczynkowi. Dzięki szerokim przeszkleniom budynek jest maksymalnie otwarty na ogród, a światło dzienne dociera do najodleglejszych zakamarków domu. Na poddaszu znajduje się otwarta przestrzeń do adaptacji, która pozwala na dowolną aranżację, nawet kilka lat po zakończeniu budowy.

Niskie koszty budowy

Przyszli mieszkańcy domu Flo II zrezygnowali ze stropu gęstożebrowego, w jego miejsce wykonując prefabrykowaną więźbę dachową. Tego typu rozwiązanie stanowi ciekawą alternatywę dla tradycyjnej technologii realizacji dachów, a jej zastosowanie niesie ze sobą wiele korzyści. Dach prefabrykowany doskonale sprawdzi się w przypadku domów z prostym dachem, pozbawionym lukarn i wykuszy oraz budynków z poddaszem nieużytkowym. Zastosowanie wiązarów pozwala na znaczne obniżenie kosztów budowy domu – właściciele domu Flo II zaoszczędzili nawet kilkanaście tysięcy złotych. Poza likwidacją betonowego stropu, na obniżkę kosztów wpłynął także brak ławy fundamentowej pod ścianami wewnętrznymi. Ponieważ wiązary opierają się jedynie na ścianach zewnętrznych, nie ma potrzeby wykonywania ścian nośnych wewnątrz budynku, które można zastąpić przegrodami w technologii lekkiej. Daje to niewątpliwe zalety – mieszkańcy nie będą mieli w przyszłości problemów ze zmianą układu funkcjonalnego domu, przesunięciem lub zlikwidowaniem ścian dzielących poszczególne pomieszczenia. 

Szybko, sprawnie i bezpiecznie

Wykorzystanie takiego typu więźby to również oszczędność czasu – łatwość montażu sprawia, że z wykonaniem prac można uporać się nawet w jeden dzień. Realizacja więźby prefabrykowanej nie przysparza większych problemów ekipom budowlanym, gdyż wiązary z litego drewna łączone są przy pomocy płytek kolczastych. W przypadku domu Flo II cały montaż prefabrykowanej więźby dachowej trwał zaledwie 2 dni.  Konstrukcja więźby została wykonana z klasyfikowanego, suszonego i struganego drewna. Wszystko odbyło się bez większego bałaganu na placu budowy. Następnie do pracy mogli już przystąpić dekarze.

Moc korzyści

Więźba prefabrykowana to rozwiązanie, które z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Dla inwestora największą zaletą tego systemu jest krótki czas realizacji, niższa cena niż tradycyjnej więźby, dokładne i precyzyjne wykonanie, a także fakt, że wszystkie prace związane z zakupem znajdują się po stronie wykonawcy.

 


 

 

www.inter-lers.pl


Zobacz również:

  • Dach prefabrykowany – dlaczego warto?

    Prefabrykowane wiązary dachowe stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnej więźby drewnianej. Ich zastosowanie niesie ze sobą wiele korzyści – często zapewnia niższy koszt budowy oraz oszczędność czasu [...]

    Więcej
  • Kiedy szybciej znaczy też lepiej

    Za nami pierwsze przymrozki. Chwila gdy zima zaczyna zaglądać nieśmiało na place budowy to moment, gdy w głowach wielu inwestorów pojawia się pytanie: czy aby na pewno uda się zakończyć wszystkie zaplanowane prace [...]

    Więcej
Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Zamawiając usługi forum i dzienników budowy, przyjmujesz do wiadomości i wyrażasz zgodę na świadczenie tych usług i przetwarzanie przez Usługodawcę, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J., jako Administratora danych, podanych w formularzu danych osobowych, na zasadach wskazanych w Regulaminie i Polityce Prywatności serwisu ARCHIPELAG.pl.

Jeśli chcesz także otrzymywać bonusy i informacje dotyczące akcji promocyjnych naszych i naszych Partnerów, wyraź zgodę dodatkową i zaznacz odpowiednie pole. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J. z siedzibą: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, nr KRS 0000123673, NIP: 897-16-05-744, REGON: 931987209:

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy Cię, że (przeczytaj klauzulę informacyjną):

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia