Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

PURMO – zielone ciepło ze Skandynawii

Kraje skandynawskie słyną nie tylko z mroźnych zim i przepięknych fiordowych krajobrazów, ale również z ekologicznych rozwiązań w wielu dziedzinach życia człowieka. Świetnym przykładem „zielonych innowacji” są urządzenia grzewcze marki Purmo, której korzenie wywodzą się z Finlandii.

Zielona Skandynawia 

Szeroko rozumiana problematyka ekologiczna od wielu lat znajduje się w centrum uwagi publicznej, a działania na rzecz ochrony przyrody i naprawa wyrządzonych szkód niewątpliwie należą do najtrudniejszych wyzwań współczesnego świata. Raporty o stanie środowiska naturalnego, opracowywane przez ośrodki badawcze w różnych miejscach na świecie nie nastrajają optymistycznie. Niepokojąca jest zarówno skala ekologicznych zagrożeń, jak i ich wpływ na kondycję zdrowia człowieka. Nic dziwnego, że przyjazne dla środowiska technologie są obecnie na wagę złota. Na tym polu niezmiennie przodują kraje skandynawskie, w których najlepiej prosperują firmy zorientowane proekologicznie. Dbałość o środowisko naturalne to jeden z kluczowych czynników, które zadecydowały o sukcesie marki Purmo mającej swoje korzenie właśnie w Skandynawii.

Ekologiczne grzejniki Purmo 

Z punktu widzenia ekologii, podstawową zaletą grzejników Purmo jest fakt, że bardzo sprawnie działają z różnymi źródłami ciepła. Bardzo dobrze sprawdzają się w niskotemperaturowych instalacjach grzewczych, zasilanych z odnawialnych źródeł energii poprzez pompy ciepła, których wykorzystanie wiąże się z diametralną redukcją emisji szkodliwych substancji do środowiska. Grzejniki Purmo nie potrzebują wody obiegowej o wysokiej temperaturze. Zapewniają ogrzanie budynku do temperatury 20°C, pracując przy temperaturze zasilania 45°C i powrotu 35°C (dla porównania, temperatura wody zasilającej w przypadku rozwiązań tradycyjnych wynosi ok. 70-75°C). Innymi słowy, grzejniki Purmo zużywają znacznie mniej energii, aby dostarczyć do pomieszczeń wymaganą ilość ciepła. Ekologiczność idzie zatem w parze z ekonomicznością – oszczędność energii przekłada się na niższe koszty ogrzewania.

Stosowanie grzejników Purmo przyczynia się również do ograniczenia ilości odpadów. Po zakończeniu eksploatacji urządzenia, wszystkie jego części składowe mogą zostać rozmontowane, a elementy metalowe, które wytwarzane są głównie ze stali,  mogą zostać ponownie użyte lub poddane recyklingowi.

Źródło: PURMO


Zobacz również:

  • Evia – nowość w ofercie Purmo

    Prywatność, odpoczynek, a przede wszystkim przyjemne ciepło. Dzięki nowemu grzejnikowi marki Purmo możemy poczuć się w naszej łazience równie wyjątkowo, jak na słynącej z urokliwych zakątków greckiej wyspie Evia, której [...]

    Więcej
  • BĄDŹ „SMART” Z PURMO

    W jaki sposób sprawdzić, czy interesujący nas model grzejnika dobrze komponuje się z wystrojem wnętrza i zapewnia optymalny komfort cieplny? Aplikacja Purmo SmartBox, która m.in. umożliwia wizualizację grzejnika Purmo [...]

    Więcej
Bepłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Warunki wycofania zgody

Przy czym zgoda wyrażona na zakres przetwarzania wskazany w niniejszym

czytaj całość ›
Pouczenie

Jednocześnie Administrator informuje, że podane w formularzu dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia