Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

Projekty domów ARCHIPELAG

Pracownia Projektowa ARCHIPELAG istnieje od 1996 roku. Różnorodna oferta ponad 1200 gotowych projektów domów jednorodzinnych, bogate doświadczenie oraz wspólna pasja wyróżniają ARCHIPELAG na rynku.

Nasze projekty

Wszystkie projekty Pracowni Projektowej ARCHIPELAG charakteryzuje estetyczna architektura, ergonomiczna funkcja wnętrz, komfort oraz innowacyjne rozwiązania. Każdy projekt spełnia aktualne wymagania dotyczące energooszczędności, dodatkowo, wybrane koncepcje oferowane są także w wersji wysoko energooszczędnej. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom współczesnych inwestorów Pracownia Projektowa ARCHIPELAG przygotowuje najwyższej klasy dokumentację w 3D – przejrzyste rzuty i szczegółowe rysunki techniczne zdecydowanie ułatwiają proces budowy. Elastyczne podejście do potrzeb klienta oraz wsparcie merytoryczne na każdym etapie budowy to nieocenione atuty współpracy z Pracownią Projektową ARCHIPELAG. 

Wybór projektu

Szukając projektu domu trzeba wiedzieć, czego się szuka oraz jak szukać! Przede wszystkim należy sprecyzować swoje oczekiwania względem przyszłego domu. Najlepiej odpowiedzieć sobie na proste pytania dotyczące oczekiwań odnośnie wielkości domu, jego typu, liczby kondygnacji, układu pomieszczeń, wymiarów i kształtu działki, możliwości rozbudowy, rodzaju i kąta nachylenia dachu, istnienia bądź braku potrzeby posiadania garażu, wysokości budynku i poszczególnych kondygnacji oraz technologii realizacji budowy.

W naszej ofercie można znaleźć:

 • Małe Domy

  Masz mieszkanie? Marzysz o domu? To propozycja dla Ciebie! Nieduże domy o prostej konstrukcji ścian i dachu, a więc tanie w budowie! Sprzedaj mieszkanie, a za uzyskane pieniądze wybuduj swój własny dom i spełnij marzenia.

 • Domy Tradycyjne

  Parterowe, z użytkowym poddaszem albo piętrowe. Ze spadzistym dachem, mogą być z lukarną albo wykuszem. Z tarasem, balkonem, wewnętrznym i zewnętrznym kominkiem. Dla wszystkich ceniących tradycję, ale szukającychprzy tym nowoczesnych rozwiązań.

 • Domy Nowoczesne

  Domy dla indywidualistów, którzy lubią się wyróżniać, szukają nowatorskich rozwiązań, nowoczesnych i funkcjonalnych wnętrz oraz estetycznej i równocześnie nietypowej architektury. Propozycja dla ludzi młodych duchem.

 • Domy Letniskowe

  Domy sezonowe, doskonałe na lato nad jeziorem lub zimę w górach. Małe, proste i tanie w budowie, ale przy tym estetyczne i charakterystyczne. Oto nasza propozycja na odpoczynek przez cały rok.

 • Garaże i wiaty

  "Domy" dla samochodów - dopasowane stylem i charakterem do różnych projektów domów Archipelagu. Jedno- lub dwustanowiskowe, małe lub większe. Wybierz dom i dopasuj do niego garaż!

Technologia

Większość domów przedstawianych w kwartalniku "Domy Rodzinne" i na stronach internetowych Archipelagu zaprojektowano w technologii murowej. Elementy wykończeniowe to tynk strukturalny, okładzina klinkierowa, drewniana, kamienna, metalowa. Wiele domów posiada strop gęstożebrowy TERIVA. Są również projekty, w których zaplanowano strop drewniany. Istnieje możliwość zmiany technologii na inną, ale wymaga to dołączenia do projektu dodatkowego aneksu autoryzowanego przez osobę uprawnioną. Podobnie jest z rozwiązaniem funkcjonalnym. W niektórych projektach pokój dzienny został obniżony o 2-3 stopnie poniżej poziomu parteru. Z takiego rozwiązania można zrezygnować. Dopuszczalne są również takie modyfikacje, jak np. przesunięcie lub likwidacja ścian działowych, minimalna zmiana kąta nachylenia dachu (do ok. 5 stopni) czy lustrzane odbicie. Pozostałe zmiany wymagają akceptacji autora projektu. Kolorystyka, podobnie jak materiały wykończeniowe, jest również naszą propozycją, a ostateczna decyzja o wyborze konkretnej należy oczywiście do inwestora.

Strefy śniegowe, wiatrowe

W Polsce istnieją cztery strefy śniegowe i trzy wiatrowe. W zależności od tych stref, a więc i od tego, gdzie budujemy nasz dom, zmieniają się obliczeniowe obciążenia śniegiem i wiatrem (najmniejsze w pierwszej strefie, największe w ostatniej). Do obliczeń statycznych dla naszych projektów przyjęliśmy pierwszą strefę obciążenia wiatrem i drugą strefę obciążenia śniegiem, czyli te, które obejmują znaczną część kraju. Jeżeli jednak decydują się Państwo na budowę domu w wyższej strefie, projekt należy opatrzyć korektą naniesioną przez konstruktora lub architekta.

Adaptacja projektu

Projekt gotowy to część architektoniczno-konstrukcyjna projektu budowlanego. Aby można było starać się o pozwolenie na budowę, należy dokonać jego adaptacji do warunków lokalnych oraz przygotować projekt zagospodarowania działki.

Ważne!

Każdy nasz projekt dostępny jest w odbiciu lustrzanym oraz ma możliwość podpiwniczenia.

Opracowania niektórych projektów zamieszczonych w katalogu i na stronach internetowych wykonywane są na podstawie koncepcji i dlatego podane powierzchnie pomieszczeń mogą minimalnie (do 5%) różnić się od podanych w projekcie technicznym, który Państwo zamawiają.

Bepłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Warunki wycofania zgody

Przy czym zgoda wyrażona na zakres przetwarzania wskazany w niniejszym

czytaj całość ›
Pouczenie

Jednocześnie Administrator informuje, że podane w formularzu dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia