Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

Okna dachowe VELUX z nowym, górnym uchwytem otwierającym

Trzyszybowe okna dachowe VELUX z górnym systemem otwierania z linii Standard i Standard Plus, są teraz dostępne z nowym uchwytem otwierającym, który zapewnia jeszcze większy komfort obsługi. Ergonomiczny kształt pozwala na wygodne trzymanie uchwytu i otwieranie oraz zamykanie okna bez wysiłku.

Okna dachowe z górnym system otwierania polecane są w przypadku montażu na wysokości 90-120 cm. Uchwyt jest wtedy dostępny na wyciągnięcie ręki, bez konieczności schylania się. To bardzo praktyczny sposób na zaaranżowanie miejsca do nauki lub pracy - pod oknem możemy ustawić biurko i mieć pewność, że książki czy materiały biurowe nie utrudnią jego otwierania.

Wygodnie otwieranie i zamykanie okna

Teraz, dzięki nowemu uchwytowi, obsługa okna dachowego z górnym systemem otwierania jest jeszcze wygodniejsza. Ergonomiczny kształt pozwala na wygodne i pewne trzymanie uchwytu, dzięki czemu nie wyślizguje się on z dłoni i umożliwia płynne otwieranie i zamykanie okna. Smukły kształt nadaje oknu lekkości i nie przytłacza wnętrza.  

Zobacz, jak łatwo otworzyć okno dachowe VELUX

Tak jak wcześniej, uchwyt jest wyposażony w moduł wentylacji z wymiennym filtrem, który zapewnia dopływ świeżego powietrza nawet przy zamkniętym oknie. Jeśli nie chcemy otwierać okna wystarczy go uchylić, by przewietrzyć wnętrze.

Okna dachowe VELUX otwierane od góry to także bardzo dobre rozwiązanie, jeżeli w przyszłości będziemy chcieli zdecydować się na system elektrycznego sterowania. Bardzo często na etapie budowy nie przewidujemy takich rozwiązań i później musimy liczyć się z dodatkowymi pracami. Jeśli chcemy tego uniknąć, warto już na etapie montażu doprowadzić do okna przewód zasilający. Dzięki temu później w dowolnym momencie będziemy mogli przerobić okno otwierane od góry w sterowane elektrycznie i cieszyć się jeszcze większym komfortemmówi Monika Kupska-Kupis, główny architekt z firmy VELUX Polska. 

Okno sterowane elektrycznie to również możliwość zadbania o lepszy klimat wewnątrz pomieszczeń, dzięki możliwości zainstalowania inteligentnego systemu sterowania klimatem VELUX ACTIVE. Bazując na aktualnej pogodzie oraz danych z wewnętrznych czujników jakości powietrza i temperatury, samodzielnie zarządza roletami i oknami VELUX. Jeśli w domu zrobi się zbyt ciepło lub zbyt zimno, zanim poczujesz wilgoć lub nieprzyjemny zapach, VELUX ACTIVE samodzielnie zdecyduje czy otworzyć okna lub opuścić roletę, aby zapewnić w nim optymalny klimat.

Energooszczędne okna dachowe

Trzyszybowe okna dachowe VELUX z linii Standard i Standard Plus gwarantują wyższy stopień energooszczędności - ochronę przed stratami ciepła w domu i lepszą dźwiękochłonność. Doskonałe właściwości termoizolacyjne zapewnia pakiet 3-szybowy oraz konstrukcja ThermoTechnology™, która redukuje zapotrzebowanie na energię potrzebną do ogrzewania pomieszczeń. Okna dachowe VELUX dostępne są w wersji drewnianej (GLL) oraz drewniano-poliuretanowej (GLU), która polecana jest szczególnie do kuchni i łazienek. W zależności od wysokości ścianki kolankowej możemy wybrać modele z nowym górnym uchwytem otwierającym lub wygodną klamką w dolnej części skrzydła. Występują w najbardziej popularnych rozmiarach. Można je łączyć w atrakcyjne zestawy, także z pionowymi oknami kolankowymi i elementami doświetlającymi. Zobacz również

Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Zamawiając usługi forum i dzienników budowy, przyjmujesz do wiadomości i wyrażasz zgodę na świadczenie tych usług i przetwarzanie przez Usługodawcę, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J., jako Administratora danych, podanych w formularzu danych osobowych, na zasadach wskazanych w Regulaminie i Polityce Prywatności serwisu ARCHIPELAG.pl.

Jeśli chcesz także otrzymywać bonusy i informacje dotyczące akcji promocyjnych naszych i naszych Partnerów, wyraź zgodę dodatkową i zaznacz odpowiednie pole. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J. z siedzibą: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, nr KRS 0000123673, NIP: 897-16-05-744, REGON: 931987209:

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy Cię, że (przeczytaj klauzulę informacyjną):

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia