Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

Nowości w ofercie marki Röben

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów i podążając za aktualnymi trendami firma Röben poszerzyła w tym roku swoją ofertę o nowe odcienie dachówek ceramicznych w kolekcjach Piemont i Bergamo, a także o dwa nowe formaty cegieł klinkierowych oraz nową grupę produktów dedykowaną renowacji i rewitalizacji.

Do oferty marki dołączyły nowe odcienie dachówek ceramicznych w kolekcjach PIEMONT oraz BERGAMO. Dachówka Piemont, dostępna jest w nowym grafitowym, angobowanym odcieniu i jest to propozycja, która idealnie sprawdzi się w przypadku dachów remontowanych. Najważniejszą cechą tej dachówki ceramicznej jest duża przesuwność, wynosząca aż 38 mm między maksymalnym zsuwem a rozsuwem, dzięki czemu to idealny wybór w przypadku konieczności dostosowania się do zastanej więźby. Nowa grafitowa dachówka ceramiczna sprawdzi się zarówno przy stonowanym kolorze elewacji, jak i przy bardziej indywidualnych projektach.

Dachówka Piemont Grafitowa Angobowana. Fot. Röben Dachówka Piemont Grafitowa Angobowana. Fot. Röben


Drugą nowością z oferty dachówek ceramicznych jest BERGAMO czerwona naturalna, czyli produkt o tradycyjnej barwie wypalanej gliny i nowoczesnej płaskiej formie. Dzięki nowemu wybarwieniu w projekcie budynku można połączyć ze sobą nowoczesny styl z tradycyjnym, czerwonym naturalnym kolorem. Płaska dachówka ceramiczna, idealnie wpisuje się w aktualne trendy budowlane i jest doskonałą propozycją dla inwestorów, którzy preferują minimalizm oraz stawiają na nowoczesne budownictwo, nie rezygnując przy tym z wysokiej jakości produktu.

Dachówka Bergamo Czerwona Naturalna. Fot. Röben Dachówka Bergamo Czerwona Naturalna. Fot. Röben


W związku z rosnącą popularnością klinkieru, firma Röben poszerzyła również swoją gamę produktową o nowe, wydłużone formaty cegieł i płytek, których zastosowanie sprawi, że pokryta nimi powierzchnia będzie wyglądała nowocześnie i nieszablonowo. Oferta powiększyła się aż o 13 cegieł w nowoczesnych, wydłużonych formatach – sześć LDF (290 x 115 x 52 mm)i siedem XLDF (365 x 115 x 52 mm) oraz ich odpowiedniki w formie płytek klinkierowych. Często wybierane przez inwestorów i projektantów kolory - Melbourne, Canberra, Adelajda, Perth, Portland, Brisbane i Darwin dostępne są w formacie XLDF (365 x 115 x 52 mm), a Adelajda, Sydney, Portland, Brisbane, Melbourne i Darwin w LDF (290 x 115 x 52 mm).  Pełna kolekcja ma swoje odpowiedniki w ofercie płytek i płytek kątowych.

XLDF Brisbane cieniowana gładka, fot. Röben XLDF Brisbane cieniowana gładka, fot. Röben
XLDF Melboure czerwona gładka, fot. Röben XLDF Melboure czerwona gładka, fot. Röben


Ofertę wyrobów klinkierowych uzupełniły również cegły i płytki renowacyjne. Melbourne renowacyjna i Canberra renowacyjna to odpowiedniki klasycznych wersji tych odcieni cegieł i płytek klinkierowych, postarzone zadrapaniami, które nadają im rustykalnego wyglądu. Różnice zauważalne są w licu i główce. Ich powierzchnia jest „podrapana”, dzięki temu każda cegła i płytka renowacyjna jest inna i sprawia wrażenie dotkniętej duchem czasu. Melbourne to klinkier o tradycyjnej, czerwonej barwie wypalanej gliny, a Canberra utrzymana jest w czerwono-brązowo-oliwkowej kolorystyce i dzięki cieniowaniu zmienia wygląd w zależności od kąta padania światła. Te nowości powstały przede wszystkim z myślą o zastosowaniu ich do renowacji różnych obiektów historycznych, ale także dedykowane są nowym realizacjom. Kierowane są także do architektów oraz inwestorów pragnących nadać swoim inwestycjom rustykalnego wyglądu lub harmonijnie wpisać je w otoczenie istniejących już budynków.

Canberra renowacyjna, fot. Röben Canberra renowacyjna, fot. Röben
Melbourne renowacyjna, fot. Röben Melbourne renowacyjna, fot. Röben


Szczegółową ofertę naszych nowych produktów zamieściliśmy na naszej stronie internetowej www.roben.pl

Źródło: Röben


Zobacz również:


 • Odważne propozycje cegieł klinkierowych od Röben

  Oczekiwania rynkowe stale rosną, a wraz z nimi zwiększyła się oferta produktowa firmy Röben Polska. Do prezentowanych w ostatnim czasie trzech ceglanych nowości o niecodziennej fakturze lica dołączają cegły [...]

  Więcej
 • Fakty i mity o cegłach klinkierowych

  Cegła klinkierowa ma ogromną rzeszę wielbicieli. Zachwyca estetyką i pozwala na rozmaite zastosowania, a w dodatku jest trwała i zostaje z nami na lata. Inwestorzy z wielu powodów cenią ją sobie w swoich projektach [...]

  Więcej
 • Klinkier we wnętrzach - galeria

  Cegły i płytki firmy Röben sprawdzają się w salonach i strefach dziennych, a także w pomieszczeniach takich jak kuchnie czy salony kąpielowe, gdzie panuje większa wilgoć. Zobacz całą galerię zdjęć.

  Więcej
Bepłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Warunki wycofania zgody

Przy czym zgoda wyrażona na zakres przetwarzania wskazany w niniejszym

czytaj całość ›
Pouczenie

Jednocześnie Administrator informuje, że podane w formularzu dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia