Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

Montaż ogrzewania podłogowego PURMO na istniejącej posadzce

Wykonanie ogrzewania podłogowego w remontowanym domu lub mieszkaniu wcale nie musi być czasochłonnym procesem. Systemy renowacyjne Klettjet R oraz TS14 R z oferty marki Purmo nie wymagają kucia wylewki, co diametralnie przyspiesza i usprawnia prace montażowe. 

Komfort cieplny w domowej przestrzeni w dużej mierze decyduje o wygodzie jej użytkowania, a w szerszej perspektywie – o jakości naszego życia. Stąd przygotowując się do remontu, warto dokładnie przeanalizować dostępne na rynku rozwiązania grzewcze i wybrać optymalną propozycję. Niekwestionowane zalety ogrzewania podłogowego w błyskawicznym tempie przysparzają mu coraz więcej zwolenników, którzy oprócz gwarancji bardzo korzystnego rozkładu temperatury w pomieszczeniu w szczególności cenią sobie energooszczędność  i ekologiczność tego rozwiązania, a także fakt, że elementy instalacji – w przeciwieństwie do tradycyjnych grzejników – ukryte są pod posadzką. Jednak jeszcze do niedawna opcja ta rzadko była brana pod uwagę w przypadku remontowanych pomieszczeń, ponieważ montaż podłogówki wiązał się z koniecznością zrywania starej posadzki, co generowało dodatkowe koszty i wydłużało czas trwania remontu. Dzięki systemom renowacyjnym Klettjet R oraz TS14 R marki Purmo, które układa się bezpośrednio na istniejącej podłodze, ograniczenia w tym zakresie zostały praktycznie zniesione. 

Kluczowym komponentem systemu Purmo Klettjet R jest samoprzylepna mata PE o grubości 6 mm, którą można zamocować np. na posadzce z płytek ceramicznych. Do maty przyczepia się następnie rury z rzepem o średnicy 16 mm. System ten pozwala na łatwe i szybkie wykonanie instalacji – całe przedsięwzięcie bez problemu zrealizuje jedna osoba przy pomocy rozwijacza do rur (użycie takera i klipsów nie jest konieczne). Co więcej, rozstaw rur może być dowolny, w rezultacie czego dopasowanie systemu do geometrii pomieszczenia nie sprawia żadnego kłopotu. Na końcu instalację pokrywa się wylewką anhydrytową. Całkowita wysokość Purmo Klettjet R wynosi około 40 mm. 

Systemem ogrzewania podłogowego przeznaczonym do montażu na istniejącej posadzce jest również Purmo TS14 R. Jego podstawowy element stanowi płyta systemowa ze styropianu, pokryta blachą aluminiową. W skład Purmo TS14 R wchodzą także rury o średnicy 14 mm z wkładką aluminiową,  które montowane są w kanalikach znajdujących się na powierzchni płyty. Bezpośrednio na płycie możemy układać parkiet pływający lub panele podłogowe o grubości minimum 15mm, natomiast wykończenie podłogi np. ceramiką lub wykładziną wymaga zastosowania dodatkowo systemowej płyty nośnej o grubości zaledwie 5mm lub płyt suchego jastrychu. W konsekwencji wysokość Purmo TS14 R może wynosić od 30 do 40 mm. System ten wykorzystywany jest także podczas wykonywania instalacji ogrzewania ściennego, ponadto sprawdzi się przy chłodzeniu pomieszczenia. 

Systemy Klettjet R i TS14 R z portfolio marki Purmo umożliwiają wykonanie instalacji ogrzewania podłogowego tam, gdzie przez długi czas było to znacznie utrudnione. Z atutów tego rozwiązania mogą teraz w pełni korzystać użytkownicy remontowanych lub modernizowanych domów i mieszkań. Dodatkowo niewielka wysokość Klettjet R i TS14 R sprawia, że podłoga nagrzewa się około 3 razy szybciej, niż ma to miejsce w przypadku zastosowania tradycyjnych systemów.  


Zobacz również:

Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Zamawiając usługi forum i dzienników budowy, przyjmujesz do wiadomości i wyrażasz zgodę na świadczenie tych usług i przetwarzanie przez Usługodawcę, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J., jako Administratora danych, podanych w formularzu danych osobowych, na zasadach wskazanych w Regulaminie i Polityce Prywatności serwisu ARCHIPELAG.pl.

Jeśli chcesz także otrzymywać bonusy i informacje dotyczące akcji promocyjnych naszych i naszych Partnerów, wyraź zgodę dodatkową i zaznacz odpowiednie pole. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J. z siedzibą: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, nr KRS 0000123673, NIP: 897-16-05-744, REGON: 931987209:

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy Cię, że (przeczytaj klauzulę informacyjną):

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia