Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

Kolekcja Leca® DOM

Budowa domu w oparciu o keramzytobetonowe bloczki i pustaki Leca® BLOK to propozycja dla inwestorów poszukujących niestandardowych rozwiązań, gwarantujących doskonały komfort użytkowania powstałego budynku. 

Zobacz wszystkie projekty z kolekcji Leca® DOM!

O technologii

Podstawowym składnikiem keramzytobetonowych pustaków i bloczków Leca® BLOK jest lekkie kruszywo ceramiczne Leca® KERAMZYT powstałe z wypału specjalnego rodzaju glin pęczniejących. Trwałość wyrobów Leca® BLOK można porównywać z wysokiej klasy ceramiką. Pustaki mają porowatą strukturę. Pomiędzy granulkami keramzytu sklejonymi zaczynem cementowym pozostają maleńkie kanaliki, które mogą przepuszczać wilgoć i powietrze. Układ ten tworzy w pełni „oddychającą” ścianę. Wyroby z keramzytobetonu mają najlepszą paroprzepuszczalność spośród wszystkich materiałów ściennych. Nie zatrzymują wilgoci. Jeżeli dodatkowo ściany izolowane są wełną mineralną, materiałem również o najwyższej paroprzepuszczalności spośród izolacji termicznych, to nie są narażone są zjawiska magazynowania wilgoci.

Pustaki i bloczki z keramzytobetonu mają bardzo niski współczynnik przewodności cieplnej. Stanowią bardzo dobrą termoizolację i pozwalają zaoszczędzić na grubości zewnętrznej izolacji termicznej. Walory tej izolacyjności w domach wznoszonych w chłodnym i ciepłym klimacie dostrzegli zarówno Skandynawowie jak i Hiszpanie. Budując w technologii Leca® DOM można liczyć na kompleksową pomoc, rozpoczynając od projektu, poprzez dostawę materiałów ściennych i stropowych Leca® BLOK, dostawę kruszywa Leca® KERAMZYT oraz zapraw, wylewek, hydroizolacji, a także wsparcie techniczne w trakcie realizacji budowy. 

Zastosowanie

Technologia keramzytowa doskonale sprawdza przy budowie ścian i stropów, a także podczas:

 • izolacji podłóg na gruncie
 • izolacji stropów i stropodachów
 • izolacji rur w kanałach
 • izolacji i drenażu zielonych dachów
 • wykonywaniu drenażu w gruncie
 • wykonywaniu zapraw ciepłochłonnych
 • uprawy roślin w doniczkach i w ogrodzie, jako substrat wspomagający utrzymanie odpowiedniej wilgotności

 

Atuty kolekcji

Dzięki wykorzystaniu systemu Leca® BLOK, kruszywa Leca® KERAMZYT oraz gotowych zapraw budowlanych Weber zyskujesz:

 • trwały i zdrowy dom – zbudowany z ceramiki, czyli materiału stosowanego od setek lat
 • suchy i oddychający budynek – specyficzne właściwości keramzytu sprawiają, że materiał szybko wysycha i nie obniża parametrów izolacyjności termicznej
 • akustyczną izolację pomieszczeń – keramzyt w specjalnych bloczkach Leca® BLOK akustyczny doskonale tłumi hałas
 • niewielki ciężar konstrukcji, brak dużych obciążeń
 • mury odporne na czynniki biologiczne: pleśnie, grzyby, owady
 • dom odporny na ogień, wilgoć, mróz
 • przyśpieszony proces budowlany dzięki dużym wymiarom bloczków i pustaków
 • kompletny zestaw sprawdzonych rozwiązań i gotowych zapraw: tynków, ociepleń, wylewek, hydroizolacji firmy Weber

 

Dowiedz się więcej o systemie Leca® KERAMZYT

Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Zamawiając usługi forum i dzienników budowy, przyjmujesz do wiadomości i wyrażasz zgodę na świadczenie tych usług i przetwarzanie przez Usługodawcę, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J., jako Administratora danych, podanych w formularzu danych osobowych, na zasadach wskazanych w Regulaminie i Polityce Prywatności serwisu ARCHIPELAG.pl.

Jeśli chcesz także otrzymywać bonusy i informacje dotyczące akcji promocyjnych naszych i naszych Partnerów, wyraź zgodę dodatkową i zaznacz odpowiednie pole. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J. z siedzibą: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, nr KRS 0000123673, NIP: 897-16-05-744, REGON: 931987209:

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy Cię, że (przeczytaj klauzulę informacyjną):

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia