Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

Klinkierowe elewacje domów – rozsądny i modny wybór

Budowa domu wiąże się zawsze z wieloma istotnymi decyzjami z zakresu nie tylko bezpieczeństwa, ale także funkcjonalności oraz estetyki. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele rozwiązań, jednak najlepsze są te trwałe oraz ponadczasowe. Za doskonały przykład mogą posłużyć elewacje klinkierowe, które oprócz niebanalnego charakteru nieruchomości, zapewniają także szereg innych zalet.


Naturalna izolacja termiczna

Elewacja klinkierowa gwarantuje doskonałą izolację termiczną. Jej niewątpliwą zaletą jest także niska nasiąkliwość, dzięki której nie dochodzi do ryzyka pojawienia się na ścianach m.in. grzybów, mchu czy trwałych zabrudzeń. W budynkach mieszkalnych zdecydowanie najwięcej energii (ok. 70 %) zużywa się na ogrzewanie pomieszczeń. Dlatego szczególnym sprzymierzeńcem w walce o niskie rachunki są materiały budowlane i rozwiązania konstrukcyjne, które pozwolą na zatrzymanie ciepła w domu. Wysoka izolacyjności cegieł klinkierowych pomaga oszczędzić energię, ponieważ materiał ten ma korzystny współczynnik przewodzenia ciepła. Co więcej, cegła charakteryzuje się dużą akumulacyjnością cieplną, co oznacza, że gromadzi ciepło i długo je utrzymuje. Posiada również większą odporność na ogień oraz uszkodzenia mechaniczne. Pozwala to zachować doskonały wygląd budynku na wiele lat, ale także umożliwia ograniczenie wydatków na ogrzewanie lub naprawy spowodowane zawilgoceniem domu.

Ekologiczna ceramika

Ceramika budowlana jest zarówno ekologicznym, jak i wyjątkowo trwałym materiałem. Jest odporna na trudne warunki atmosferyczne, według ekspertów przetrwa nawet 150 lat. Dodatkowo, ze względu na niską nasiąkliwość, bardzo łatwo utrzymać ją w czystości, a zanieczyszczenia z elewacji można zmyć samą wodą. Glina, z której wypalane są cegły klinkierowe, to materiał w pełni ekologicznym, nie zawierający chemicznych barwników, metali ani innych sztucznych elementów. Dzięki temu klinkier ma właściwości antyalergiczne, antystatyczne oraz antybakteryjne, a na dodatek ma zdolność wchłaniania i odparowywania wilgoci. Ściany klinkierowe są odporne na korozję chemiczną i biologiczną (grzyby, glony i mchy) oraz tworzą korzystny dla człowieka mikroklimat odznaczający się nawilżeniem powietrza na poziomie 50-60%.

Co istotne, elewacja klinkierowa sprawia, że dom nabiera bardziej wyrafinowanego charakteru. W ofercie firmy Röben znaleźć można cegły w różnych kolorach i o wielu strukturach, dzięki czemu inwestor z łatwością dobierze produkt pasujący do nowoczesnej architektury, czy też do budownictwa klasycznego. Cieszące się w ostatnich latach dużą popularnością cegły w szarym kolorze dodają elegancji, czerwone natomiast znakomicie zaakcentują rustykalny charakter domu. Warte podkreślenia są właściwości klinkieru, który jest odporny na zabrudzenia, dlatego nawet w przypadku wyboru cegły w jasnych odcieniach, nie trzeba obawiać się o częste czyszczenie elewacji.

Inwestycja na lata

Decydując się na konkretny kolor cegły czy płytki klinkierowej, warto zwrócić uwagę na jej zachowanie względem światła. W zależności od pory dnia, barwa może się delikatnie zmieniać i przechodzić na przykład z szarości w biel, jak w przypadku cegieł i płytek MARGATE firmy Röben. Takie przejście nadaje niepowtarzalnego charakteru i sprawia, że elewacja wygląda wyjątkowo przez cały czas. 

Cegły klinkierowe to trend, który nie sposób przeoczyć. Są nie tylko praktycznym rozwiązaniem, ale również bardzo estetycznym. Ich zastosowanie to inwestycja, która prezentuje się doskonale nawet po upływie wielu lat.

 

Źródło: Röben Zobacz również:

Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Zamawiając usługi forum i dzienników budowy, przyjmujesz do wiadomości i wyrażasz zgodę na świadczenie tych usług i przetwarzanie przez Usługodawcę, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J., jako Administratora danych, podanych w formularzu danych osobowych, na zasadach wskazanych w Regulaminie i Polityce Prywatności serwisu ARCHIPELAG.pl.

Jeśli chcesz także otrzymywać bonusy i informacje dotyczące akcji promocyjnych naszych i naszych Partnerów, wyraź zgodę dodatkową i zaznacz odpowiednie pole. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J. z siedzibą: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, nr KRS 0000123673, NIP: 897-16-05-744, REGON: 931987209:

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy Cię, że (przeczytaj klauzulę informacyjną):

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia