Ulubione projekty
Twoja lista jest pusta
Dodano projekt
Usunięto projekt
Imitacja betonu na ścianie - jak ją prawidłowo wykonać z użyciem weberfloor mikrocement?
Imitacja surowego betonu to rozwiązanie, które na dobre zagościło w naszych wnętrzach. Pokochaliśmy je za nieco chłodny, ale jakże stylowy i designerski charakter. Betonowa powłoka dekoracyjna oprócz tego, że zachwyca swoim wyglądem, jest także bardzo łatwa w wykonaniu, dzięki czemu sami możemy pokryć nią ściany, a nawet meble.

Minimalizm, nowoczesność, industrializm
Dekorowanie
ściany betonem jest rozwiązaniem stosowanym od lat i doskonale sprawdzającym
się we wnętrzach o nowoczesnym i minimalistycznym charakterze. Połączenie
zimnego betonu z drewnianymi wstawkami czy szklanymi elementami dekoracyjnymi
nadaje przestrzeniom eleganckiego i prestiżowego charakteru przy jednoczesnym
złagodzeniu poczucia ich surowości. Imitacja betonu doskonale współgra też z
wystrojem w stylu industrialnym, gdzie do betonu dodaje się cegłę czy elementy
metalowe. Projekt wnętrza, to jednak nie wszystko. Równie ważny jest dobór
materiałów.
Do przygotowania betonowej powłoki dekoracyjnej najlepiej wybrać produkt, który zapewni niejednolite wykończenie powierzchni, imitujące wygląd naturalnego surowca. Rozwiązaniem, które doskonale się tutaj sprawdzi jest weberfloor mikrocement – materiał zapewniający nieograniczone pomysły na aranżację wnętrz. Już cienka warstwa – od 1 do 3 mm – wystarczy, aby w ciekawy sposób wykończyć ściany lub podłogi, także te z ogrzewaniem podłogowym. Beton dekoracyjny świetnie sprawdzi się też do stylowego wykończenia blatów czy mebli z płyt MDF i HDF. Warto wspomnieć, że uzyskane efekty kolorystyczne mogą być bardzo różnorodne z uwagi na dostępność trzech kolorów bazowych – białego, jasnoszarego i ciemnoszarego – które można dowolnie mieszać, by uzyskać pożądany efekt wizualny. Jeśli zależy nam na oryginalności możemy też postawić na łączenie mikrocementu z kolorowymi pigmentami. Dzięki temu możliwe jest stworzenie unikatowego produktu o wyjątkowym kolorze, którego nie znajdziemy na półkach sklepowych.

Przygotowanie dekoracyjnego betonu
Weberfloor mickrocement jest niezwykle łatwy w przygotowaniu i aplikacji, dzięki czemu imitację betonu można wykonać na własną rękę, bez potrzeby zatrudniania wykwalifikowanych specjalistów. Pracę należy zacząć od odpowiedniego przygotowania ścian - wyrównania ich powierzchni i zagruntowania, co pozwoli na zwiększenie przyczepności i wytrzymałości. Warto upewnić się także, czy na ścianie nie pozostały zanieczyszczenia po wcześniejszych dekoracjach np. w postaci resztek farb czy zapraw, które znacząco mogą utrudnić proces dekorowania. Kolejnym krokiem jest zmieszanie ze sobą dwóch komponentów w postaci czystej wody i suchej zaprawy w proporcji 0,21 - 0,26 litra na 1 kg. Warto dodać, że materiał jest twardy i cechuje się bardzo dobrą przyczepnością, dzięki czemu doskonale nada się do zastosowania we wszystkich pomieszczeniach w domu – nawet w kuchniach i łazienkach. Powierzchnie pokryte produktem są wodoodporne, a także niepodatne na promieniowanie UV.
Imitacja betonu z weberfloor mikrocement – zrób to sam!
Wykonanie betonowej powłoki dekoracyjnej jest bardzo łatwe, dlatego możemy sami pokryć nią ściany, a nawet meble. Aby jednak zrobić to poprawnie, należy przestrzegać kilku prostych zasad. Oto one.
1. Jednym
z najważniejszych etapów dekorowania ściany, zaraz po przygotowaniu mikrocementu,
jest nałożenie co najmniej dwóch warstw produktu na jej powierzchnię.
2. Po
skończeniu pracy nad pierwszą warstwą mikrocementu, niezbędne jest
pozostawienie jej do całkowitego wyschnięcia, czyli na około 4 - 6 godzin. Po ich
upływie możemy przygotować powierzchnię pod drugą warstwę - w tym celu należy
zeszlifować nadmiar nałożonego wcześniej materiału.
3. Po
przeszlifowaniu ściany z pierwszą warstwą, należy ponownie nałożyć grunt, a
następnie drugą warstwę betonu, z którą należy postępować w sposób analogiczny
do pierwszej.
4. Istotną kwestią jest na tym etapie odpowiednie zabezpieczenie gotowej imitacji betonu w taki sposób, by mogła dobrze służyć przez lata. Doskonale sprawdzi się tu lakier poliuretanowy w wersji matowej - webertec PU protec matt lub satynowej - webertec PU satin. Przed ich zastosowaniem należy zagruntować ścianę preparatem na chłonne podłoża webertec prim protect. Do zabezpieczenia ścian można również zastosować matowy impregnat woskowy webertec wax protect.
Imitacja
betonu na ścianie może stanowić doskonały element dekoracyjny, szczególnie
jeśli zastosowana zostanie we wnętrzu o charakterze nowoczesnym i
industrialnym. Wykorzystanie tego rozwiązania to nie tylko gwarancja efektu WOW
w pomieszczeniu, ale także łatwości wykonania.
Źródło: Weber
-
NOWOŚĆ! Aplikacja Weber pomoże Ci dobrać najlepszy kolor do Twojej elewacji!
Wybór koloru elewacji to inwestycja na lata. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, marka Weber opracowała aplikację, która pozwala szybko, sprawnie i w łatwy sposób przygotować wizualizację wymarzonej fasady [...]
-
Webertec – żywice posadzkowe „nie do zdarcia” od marki WEBER
Posadzki i powłoki żywiczne są chętnie wykorzystywane zarówno w obiektach przemysłowych i komercyjnych, jak też w domach prywatnych. Szeroka dostępność wariantów i kolorów sprawia, że inwestorzy oraz wykonawcy coraz [...]