Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

Grupa ARCHIPELAG dla klimatu – Festiwal Innowacji

W dniach 21-23 października, we Wrocławiu spotkali się członkowie i goście stowarzyszenia Climate-KIC z całej Europy, którzy rozmawiali o zmianach klimatycznych, sposobach oszczędzania energii oraz współpracy. Festiwalowi Innowacji towarzyszyły wystawy nowatorskich projektów, wśród których dumnie prezentowały się domy Pracowni Projektowej ARCHIPELAG.

Platforma możliwości

Tegoroczny Festiwal Innowacji zintegrował przedstawicieli świata nauki, biznesu i władz lokalnych, którzy dyskutowali o adaptacji do zmian klimatycznych w perspektywie zrównoważonego rozwoju. Podczas konferencji zostały zaprezentowane eko-pomysły grup badawczych z całej Europy, m.in. technologia pozyskiwania ciepła z serwerów komputerowych, elektryczny rower oraz sposób odzyskiwania biomateriałów z ziaren kawy, zmniejszający przy tym toksyczność odpadów. Ekologia to filozofia życia. To świadomość, że codzienne czynności i podejmowane przez nas decyzje mają pośredni i bezpośredni wpływ na stan otaczającej nas przyrody. Nowoczesny dom łączy potrzeby współczesnego inwestora z możliwościami oferowanymi przez rozwój cywilizacyjny – wykorzystuje nowoczesne materiały i technologie, integruje systemy, zapewnia efektywność energetyczną i najwyższy komfort użytkowy. Emituje przy tym mniej CO₂ do atmosfery – jest przyjazny ludziom i środowisku naturalnemu – wyjaśnia architekt Artur Wójciak, prezes Grupy ARCHIPELAG.

Architektura jutra

Grupa ARCHIPELAG od lat wspiera budownictwo energooszczędne. Proekologiczne i nowoczesne podejście architektów ARCHIPELAGU zostało docenione przez Wrocławskie Centrum Badań EIT+, które zaprosiło Pracownię do grona festiwalowych wystawców. Dom i jego otoczenie tworzą ekosystem, który wymaga troski ze strony człowieka. Świadome korzystanie z energii nierozłącznie wiąże się z jej oszczędzaniem – ograniczeniem zużycia energii konwencjonalnej, uzyskiwanej ze źródeł nieodnawialnych, na korzyść energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych, takich jak wiatr, słońce i woda. Bardzo się cieszymy, że nasze projekty uznano za modelowy przykład nowoczesnej architektury jutra – to dla nas wielki zaszczyt – dodaje architekt Artur Wójciak. Podczas dwudniowego festiwalu uczestnicy mieli okazję poznać projekty Grupy ARCHIPELAG z kolekcji ECONOMIC, EX, ENERGO i ENERGO PLUS, które nie tylko oszczędzają energię, ale także aktywnie ją pozyskują ze źródeł naturalnych, wyznaczając tym samym kierunek budownictwa przyszłości.

W służbie ochrony klimatu

Festiwal Innowacji był doskonałą okazją do wymiany wiedzy oraz doświadczeń, a także nawiązania kontaktów, które otwierają nowe możliwości. Obecnie jesteśmy świadkami rewolucyjnych zmian – obserwujemy jak nowe technologie przenikają nasze życie, biznes, kulturę, jak negocjują z nami warunki swojego funkcjonowania. Bardzo się cieszymy, że podczas festiwalu spotkaliśmy tak wielu fantastycznych ludzi z całej Europy, z którymi mogliśmy porozmawiać o tym, jak wspólnie i mądrze wykorzystać ten technologiczny potencjał. Integrując nasze pomysły i działania, razem, dla dobra klimatu możemy zdecydowanie więcej – komentuje Anna Czyż, kierownik ds. rozwoju w Pracowni Projektowej ARCHIPELAG.

Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Zamawiając usługi forum i dzienników budowy, przyjmujesz do wiadomości i wyrażasz zgodę na świadczenie tych usług i przetwarzanie przez Usługodawcę, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J., jako Administratora danych, podanych w formularzu danych osobowych, na zasadach wskazanych w Regulaminie i Polityce Prywatności serwisu ARCHIPELAG.pl.

Jeśli chcesz także otrzymywać bonusy i informacje dotyczące akcji promocyjnych naszych i naszych Partnerów, wyraź zgodę dodatkową i zaznacz odpowiednie pole. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J. z siedzibą: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, nr KRS 0000123673, NIP: 897-16-05-744, REGON: 931987209:

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy Cię, że (przeczytaj klauzulę informacyjną):

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia