Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

Farby do zadań specjalnych

Zabłocona łapa psa, który dopiero co wrócił ze spaceru. Rozlany drink w przypływie fantazji podczas parapetówki. Odciski palców wokół kontaktu. Zagrożenie dla czystości ścian czyha na każdym kroku. Jak sobie z nim poradzić?

Takie sytuacje zdarzają się często i nie sposób ich przewidzieć. Problem w tym, że nie trwają dłużej niż sekunda, a potrafią na trwałe uszkodzić ścianę. Jedynym sposobem, by im zapobiec, jest wybór odpowiedniej farby, której właściwości użytkowe ułatwią walkę z niespodziewanym.

Jaki parametr jest decydujący?
Jeszcze kilkanaście lat temu wybór nie był jednoznaczny. Nie od dziś wiadomo, że najbardziej odporne na zabrudzenia są farby o wysokim stopniu połysku. Niestety, nie każdemu odpowiadają błyszczące ściany, budzące skojarzenia z dawno już niemodną lamperią. Poza tym, połysk odbija więcej światła i eksponuje nierówności podłoża. Producenci farb postanowili zmierzyć się z tym problemem i stworzyli złoty środek – odporną na zmywanie farbę matową. Przykładem takiego produktu jest farba lateksowa PARA PAINTS 4000. Znajdzie ona zastosowanie przede wszystkim w pomieszczeniach, w których chcemy za wszelką cenę uniknąć trwałych zabrudzeń, na przykład w salonach.

Wyższy poziom trudności
Z rozlanym drinkiem w nowym pokoju już sobie poradziliśmy. Jednak wciąż pozostaje problem kuchni, w której chlapiący tłuszcz albo pryskające przy obieraniu owoce potrafią skutecznie popsuć nam humor. Jak się okazuje – żeby się przed nimi obronić, wcale nie musimy kłaść płytek. Równie dobrze sprawdzą się farby ceramiczne, takie jak PARA Elite Ceramic. Zastosowana w niej technologia mikrokuleczek gwarantuje wysokie parametry użytkowe. Jakie? Przede wszystkim odporność na zmywanie i szorowanie. Inną, nietypową cechą jest niestandardowy stopień połysku – eggshell. „Skorupka jajka” to kompromis pomiędzy matem a wysokim połyskiem. Nie jest zatem konieczny wybór między funkcjonalnością a estetyką. Sytuacji, w efekcie których powstają zabrudzenia na ścianach, nie jesteśmy w stanie przewidzieć.  Możemy jednak, uprzedzając fakty, w pomieszczeniach najbardziej „zagrożonych” zastosować takie farby, które ułatwią późniejszą eksploatację i konserwację. Wtedy niestraszne nam będą odciski psich łap, ślady palców wokół kontaktów czy tłuszcz na ścianach.
Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Zamawiając usługi forum i dzienników budowy, przyjmujesz do wiadomości i wyrażasz zgodę na świadczenie tych usług i przetwarzanie przez Usługodawcę, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J., jako Administratora danych, podanych w formularzu danych osobowych, na zasadach wskazanych w Regulaminie i Polityce Prywatności serwisu ARCHIPELAG.pl.

Jeśli chcesz także otrzymywać bonusy i informacje dotyczące akcji promocyjnych naszych i naszych Partnerów, wyraź zgodę dodatkową i zaznacz odpowiednie pole. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J. z siedzibą: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, nr KRS 0000123673, NIP: 897-16-05-744, REGON: 931987209:

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy Cię, że (przeczytaj klauzulę informacyjną):

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia