Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

Energooszczędne domy w prefabrykacji drewnianej

Energooszczędne rozwiązania to największy atut WOLF HAUS. Dzięki ścianom THERMO-WAND, THERMO-MEGA-WAND i ULTRA-THERMO-MEGA-WAND każdy dom wyróżnia się znakomitym wygłuszeniem akustycznym oraz świetnym współczynnikiem przenikania ciepła i stanowi prawdziwą oazę ciepła.

Zalety

Domy WOLF HAUS budowane są w technologii ciężkiego szkieletu drewnianego, co w odróżnieniu od technologii lekkiej – kanadyjskiej, a także murowanej oznacza:

  • prefabrykację wszystkich elementów konstrukcji w tym ścian i dachu w zakładzie produkcyjnym, pod dachem niezależnie od warunków pogodowych w stałej temperaturze
  • bardzo wysoką precyzję zespolenia poszczególnych elementów ze sobą – w poziomie, a nie w pionie, jak przy technologii kanadyjskiej
  • zastosowanie dwóch płyt drewnopochodnych w poszyciu ścian zewnętrznych oraz grubych belek 16 cm, co zapewnia doskonałą stabilność i trwałość budynku
  • gruba 16 cm warstwa wełny mineralnej wewnątrz i min. 5 cm styropianu na zewnątrz ściany zapewnienia właściwą izolację termiczną i akustyczną z zewnątrz budynku (w technologii kanadyjskiej: jedna płyta OSB oraz belki 10x4 cm, wełna 10 cm)

Wygłuszenie akustyczne 

  • Konstrukcja ściany zewnętrznej domu składa się ze szkieletu ryglowo-słupowego, opartego na grubych 16 cm belkach drewnianych wypełnionych szczelnie wełną mineralną obłożonych z obu stron płytą wiórową, zakończoną na zewnątrz 5 cm płytą styropianową a wewnątrz płytą kartonowo gipsową. Opcjonalnie pomiędzy płytami występuje płyta drewnopochodna GUTEX grubości 5 cm. Ściany maja grubość  26,5 cm a opcjonalnie 34,5 cm. Warstwa wygłuszająco – izolująca stanowi w sumie ponad 80% grubości ściany, co daje doskonałą izolację akustyczną od dźwięków z zewnątrz.
  • Możliwość zastosowania dachówki cementowej lub ceramicznej ogranicza hałas przy wszelkich opadach atmosferycznych, a także zmniejsza nagrzewanie się w lecie, zwłaszcza użytkowej części poddasza. Wybór pokrycia dachowego ma znaczący wpływ na parametry oraz zachowanie szczelności dachu ze względu na rodzaje montażu poszczególnych pokryć dachowych.
  • Budujemy stropy nisko akustyczne o grubości ok. 44,4 cm. Tylko w technologii ciężkiej prefabrykowanej możliwe jest zastosowanie ciężkiej wylewki betonowej, co oznacza zawsze wylanie kilku ton betonu na stropie. W stropie znajdują się warstwy styropianu posadzkowego (8 cm),  płyta OSB (1,8cm), wygłuszająca wełna mineralna (5cm, a po obrysie 24 cm), ruszt z desek oraz zamocowane na nim płyty gipsowo-kartonowe. 
  • W stropie może być ułożone także ogrzewanie podłogowe. Odpowiednie ułożenie i zespolenie tych warstw ze sobą gwarantuje niską akustyczność zarówno dla dźwięków uderzeniowych przenoszonych bezpośrednio przez strop (chodzenie, bieganie, korzystanie z mebli), jaki dźwięków przenoszonych w powietrzu (rozmowa, muzyka).
  • Konstrukcja ścian wewnętrznych (nośnych i działowych) składa się z podwójnej płyty drewnopochodnej, podwójnej płyty gipsowo - kartonowej oraz specjalnej wełny wygłuszającej, co znakomicie wygłusza wszelkie hałasy pomiędzy pomieszczeniami.

Właściwości termoizolacyjne 

Współczynnik przenikania ciepła przy zastosowaniu technologii poszczególnych wariantów ściany od U=0,19 W/m²K, U = 0,14 W/m²K, co oznacza zapotrzebowanie na energię w wysokości do 40 kWh/m² na rok. Dla domu murowanego norma to ok. 120 kWh/m2 na rok. To oznacza, że oszczędności na kosztach ogrzewania domu wybudowanego w technologii ciężkiego szkieletu niemieckiego mogą sięgnąć nawet 70% oszczędności rocznie.

Zapytaj o BEZPŁATNĄ wycenę budowy domu.

Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Warunki wycofania zgody

Przy czym zgoda wyrażona na zakres przetwarzania wskazany w niniejszym

czytaj całość ›
Pouczenie

Jednocześnie Administrator informuje, że podane w formularzu dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia