Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

Eleganckie i praktyczne – płyty gresowe imitujące kamień z kolekcji Libet Ceramic

Sięganie po produkty inspirowane naturą, a zarazem spełniające najwyższe standardy jakości, to jeden z najnowszych trendów w dziedzinie aranżacji przestrzeni. Wśród materiałów wykończeniowych, które w pełnym zakresie realizują oba te warunki, znajduje się aż 8 kolekcji płyt z linii Libet Ceramic. Dzięki połączeniu wyjątkowych właściwości gresu porcelanowego ze szlachetnym wyglądem prawdziwego kamienia powstały produkty, które są nie tylko uniwersalne, trwałe i ekstremalnie wytrzymałe, ale również niezwykle eleganckie.

Naturalny kamień, ze względu na swój szlachetny wygląd i wyjątkową trwałość, od wieków zdobi ściany, fasady i podłogi pałaców oraz luksusowych rezydencji. Obecnie coraz częściej pojawia się on  również na prywatnych posesjach - zarówno wewnątrz budynku, jak i w ogrodzie. Wielu właścicieli domów i obiektów mieszkalnych rezygnowało z marmurowych okładzin ściennych, grafitowych posadzek czy też bazaltowych chodników, ponieważ problemem był dla nich skomplikowany proces obróbki oraz montażu bloków z prawdziwych skał. Na szczęście dzięki innowacyjnym płytom z gresu porcelanowego inwestorzy mają możliwość zrealizować swoje plany aranżacyjne. Produkty z linii Libet Ceramic doskonale odwzorowują wygląd naturalnego kamienia, a do tego są praktyczne, trwałe i odporne na czynniki zewnętrzne. W bogatym portfolio gresów znalazły się płyty imitujące skały kwarcowe, granity, marmur a także delikatne wapienie i piaskowce. Takie spektrum wzorów, faktur i odcieni zapewnia niemal nieograniczone możliwości aranżacyjne i pozwala na tworzenie kompozycji utrzymanych w każdej stylistyce. 

Wielbicieli naturalnych melanży kolorystycznych z pewnością zainteresują produkty z grupy Ardesie o wymiarach 60x60 cm lub też wyjątkowo oryginalne elementy z kolekcji Sedimento (60x60 i 90x90 cm). W przypadku drugiej z propozycji na szczególną uwagę zasługuje przede wszystkim naturalny rysunek na powierzchni każdej z płyt. Występuje on w aż 9 różnych odmianach, dzięki czemu ułożona z nich nawierzchnia będzie jedyna w swoim rodzaju. Zwolennicy bardziej jednolitych przestrzeni powinni sięgnąć po gresy Esprit lub też Stones 2.0. W kolekcji Esprit dostępne są płyty w dwóch rozmiarach (60x60 cm i 120x60 cm) oraz w czterech eleganckich odcieniach: Cremo Deliacto, Pietra Piastentina, Lagos Grey i Cema Luna. Linia Stones 2.0. to z kolei gresy zachwycające prostym rysunkiem płyt i zdecydowaną kolorystyką (Chambrod, Pierre Bleue i Pierre Bleue Sablee.) Stanowią one znakomite połączenie funkcjonalności i estetyki, zatem szczególnie dobrze sprawdzą się w przypadku surowych, modernistycznych przestrzeni. Osobom, które chciałyby w swoim domu lub ogrodzie stworzyć aranżację opartą na szarościach, firma Libet proponuje z kolei linię Norr, z płytami o strukturalnej i postarzanej powierzchni oraz ultranowoczesną kolekcję Aristoni (o wymiarach 60x60 i 90x90 cm). Pod nazwą tą kryją się niezwykle estetyczne, a zarazem praktyczne gresy o prostej linii i wielowymiarowej strukturze barw. Płyty Aristoni z grupy Libet Ceramic warto zastosować wszędzie tam, gdzie przestrzeni trzeba dodać charakteru i mocnego wyrazu. W przypadku aranżacji utrzymanych w minimalistycznym klimacie sprawdzą się natomiast gresy inspirowane skałami kwarcowymi Quarziti 2.0. (kolory Mountains, Waterfall i Mantle dostępne są w trzech wariantach: 60x60, 120x60 oraz 45x90 cm, natomiast River i Glacier jedynie w formacie 60x60 cm). Duża różnorodność rozmiarów i kolorów pozwala na niesłychaną swobodę w tworzeniu niebanalnych kompozycji, a charakterystyczny efekt cieniowania na powierzchni płyt doda niezwykłego uroku każdej przestrzeni. 

Nowa epoka kamienia

Innowacyjne gresy porcelanowe z linii Libet Ceramic to produkty, które zachwycają nie tylko doskonałym wyglądem. Użytkownicy z pewnością docenią również ich wysoką wytrzymałość, trwałość i odporność na mróz, wilgoć oraz duże obciążenia. Ogromną zaletą płyt jest także ich niewielka waga, pozwalająca na prosty i szybki montaż oraz demontaż gresów. Co więcej, nowe produkty z linii Libet Ceramic można układać na dowolnej przestrzeni i montować w niemal każdy możliwy sposób, dzięki czemu są one niezwykle uniwersalne. Gresy porcelanowe sprawdzą się zatem jako okładzina fasady budynku i ścian wewnątrz domu, a także materiał wykończeniowy na podłogi, schody czy podjazd. Imitujące kamień płyty wykorzystać można również wewnątrz i wokół basenu (mają właściwości antypoślizgowe i są chemoodporne) lub też ułożyć z nich luźną ścieżkę na trawie bądź żwirze. W każdym z tych miejsc produkty z kolekcji Libet Ceramic będą prezentowały się równie efektownie i dodadzą przestrzeni szlachetnej elegancji. 

(źródło: Libet)

Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Zamawiając usługi forum i dzienników budowy, przyjmujesz do wiadomości i wyrażasz zgodę na świadczenie tych usług i przetwarzanie przez Usługodawcę, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J., jako Administratora danych, podanych w formularzu danych osobowych, na zasadach wskazanych w Regulaminie i Polityce Prywatności serwisu ARCHIPELAG.pl.

Jeśli chcesz także otrzymywać bonusy i informacje dotyczące akcji promocyjnych naszych i naszych Partnerów, wyraź zgodę dodatkową i zaznacz odpowiednie pole. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J. z siedzibą: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, nr KRS 0000123673, NIP: 897-16-05-744, REGON: 931987209:

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy Cię, że (przeczytaj klauzulę informacyjną):

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia