Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

Dom akustycznie dostosowany - zastosowanie płyt dźwiękochłonnych w budownictwie jednorodzinnym

Często wśród klientów panuje przekonanie, że dobry akustycznie dom to ten wykonany w technologii tradycyjnej charakteryzującej się masywnymi przegrodami. Jak się jednak okazuje, wcale nie musi tak być. Równie dobrą izolację akustyczną wewnątrz budynku można osiągnąć wykorzystując suchą zabudowę.

Coraz popularniejsze w budownictwie jednorodzinnym są otwarte przestrzenie. Niekiedy problematyczna okazuje się być w nich jednak nieodpowiednia akustyka, a także dokuczliwy hałas, dobiegający z sąsiednich pomieszczeń. Jednym ze sposobów zapewnienia przyjemniejszego środowiska akustycznego jest zwiększenie właściwości pochłaniania dźwięków przez ściany i sufity, czego można dokonać na przykład poprzez wykonanie izolacji akustycznej z płyt gipsowo-kartonowych, takich jak GYPTONE od marki RIGIPS.

Triki na lepszą akustykę we wnętrzach

Od kilku sezonów niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się w domach otwarte przestrzenie – czyli salony łączone z aneksami kuchennymi i jadalniami. Czasem jednak, zwłaszcza w tych naprawdę przestronnych wnętrzach, pojawia się problem z nieodpowiednią akustyką, co w dłuższej pespektywie czasu może okazać się uciążliwe dla domowników. W takiej sytuacji można zastosować sufity z dźwiękochłonnych płyt gipsowo-kartonowych Gyptone. Posiadają one szeroki zakres własności akustycznych, zarówno jeśli chodzi o pochłanianie, jak i izolacyjność. Ich właściwe dobranie umożliwia świadome kształtowanie akustyki pomieszczenia. Sufity z płyt gipsowo-kartonowych mogą chronić przed hałasem wewnątrz, jak i dochodzącym z zewnątrz pomieszczeń.  Płyty GYPTONE, które znajdują się w ofercie marki RIGIPS, dostępne są w szerokiej gamie faktur i wzorów o zróżnicowanym wyglądzie. Produkty te posiadają wysokie własności dźwiękochłonne, dlatego z powodzeniem sprawdzą się nie tylko w biurach, w których mają szerokie zastosowanie, ale także we wnętrzach mieszkalnych. Malowane są one standardowo na biało, a ich perforacja może być okrągła, kwadratowa, sześciokątna lub szczelinowa. Warto dodać, że płyty te są produkowane w technologii Activ'Air®, co zapewnia redukcję poziomu stężenia formaldehydu w powietrzu do 80%.

Rozwiązania systemowe z płyt GYPTONE posiadają wysokie właściwości dźwiękochłonne, dzięki czemu można z ich wykorzystaniem stworzyć przyjemniejsze środowisko akustyczne, poprawiające m.in. zrozumiałość mowy nawet w dużych, otwartych przestrzeniach, redukując echo czy hałasy dobiegające z sąsiednich pomieszczeń.

Produkty, które łączą walory praktyczne z wizualnymi w dzisiejszych czasach są bardzo doceniane. Dzięki możliwościom poprawiającym komfort akustyczny w pomieszczeniach, a jednocześnie atrakcyjnemu wzornictwu, płyty GYPTONE idealnie trafiają w potrzeby i gust projektantów wnętrz i inwestorów oraz znajdują coraz szersze zastosowanie w budownictwie jednorodzinnym, zapewniając domownikom przyjemne środowisko akustyczne, a także przyczyniając się do tworzenia reprezentacyjnych przestrzeni.


Źródło: RIGIPS


Zobacz również:

Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Zamawiając usługi forum i dzienników budowy, przyjmujesz do wiadomości i wyrażasz zgodę na świadczenie tych usług i przetwarzanie przez Usługodawcę, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J., jako Administratora danych, podanych w formularzu danych osobowych, na zasadach wskazanych w Regulaminie i Polityce Prywatności serwisu ARCHIPELAG.pl.

Jeśli chcesz także otrzymywać bonusy i informacje dotyczące akcji promocyjnych naszych i naszych Partnerów, wyraź zgodę dodatkową i zaznacz odpowiednie pole. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J. z siedzibą: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, nr KRS 0000123673, NIP: 897-16-05-744, REGON: 931987209:

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy Cię, że (przeczytaj klauzulę informacyjną):

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia