Ulubione projekty
Twoja lista jest pusta
Dodano projekt
Usunięto projekt
Dobroczyńcy roku 2003

Ceremonia wręczenia nagród odbyła się w Teatrze Stanisławowskim w Łazienkach Królewskich. Zgromadziła ona przedstawicieli organizacji pozarządowych władz państwowych świata biznesu i filantropi. - Nasz konkurs odbywa się pod hasłem ”Dobro czyń cały rok„. Jego celem jest promowanie dobroczynnej działalności firm w Polsce i honorowanie tych przedsiębiorców którzy pomagają organizacjom społecznym wypełniać swoją misję. Raz do roku wręczane są tytuły i statuetki - mówi Artur Ptak z Akademii Rozwoju Filantropii organizatora konkursu.
Kandydatów do tytułu "Dobroczyńca Roku" zgłaszają organizacje pozarządowe. Nominowane firmy ocenia kapituła konkursu. W tegorocznej edycji konkursu kapituła obradowała w składzie: Henryka Bochniarz - prezydent Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Marek Goliszewski - prezes Business Centre Club Jerzy Koźmiński - prezes Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności Jan Kulczyk - prezes Polskiej Rady Biznesu Iwona Ryniewicz - prezes Fundacji Bankowej im. Leopolda Kronenberga.

Fundację Dobroczynności ATLAS zgłosił do konkursu Caritas Archidiecezji Gdańskiej. Jak twierdzi Artur Ptak kapituła w szczególny sposób chciała docenić jej dokonania. - Fundację zgłoszono w kategorii pomoc społeczna i ochrona zdrowia. Kapituła uznała jednak że idea budowy i sfinansowanie hospicjum jest jedną z najbardziej wybitnych nominacji. Postanowiła więc wyróżnić Fundację Dobroczynności ATLAS Nagrodę Specjalną. Ma ona symboliczny wymiar statuetki - powiedział Artur Ptak.
- To wyróżnienie to miły dowód uznania dla poczynań naszej fundacji. Wsparcie jakiego udziela ona potrzebującym - także tym którzy wymagają opieki hospicyjnej - traktuję w kategorii obywatelskiego obowiązku. W ciągu ośmiu lat działalności fundacji udzieliliśmy pomocy o łącznej wartości ponad 23 mln zł. W czasach gdy zbyt wielu ludzi spodziewa się najgorszego gdy widzi się rozmiar biedy i ludzkiego nieszczęścia nie wolno pozostawać obojętnym jeśli tylko można pomóc. Jest to swoisty podatek jaki płacą wspólnicy Grupy Atlas którzy mieli w życiu trochę więcej szczęścia niż inni - powiedział Roman Rojek wiceprezes GRUPY ATLAS który w imieniu Fundacji Dobroczynności ATLAS odebrał statuetkę i honorowy tytuł.
FUNDACJA DOBROCZYNNOŚCI ATLAS
GRUPA ATLAS lider na polskim rynku chemii budowlanej dbając o wyniki finansowe nie traci z pola widzenia spraw ludzkich. W 1996 roku powołuje do życia Fundację Dobroczynności ATLAS. To rodzaj obywatelskiego podatku który płacą dobrowolnie właściciele firmy. Adresatami pomocy fundacji są przede wszystkim dzieci pokrzywdzone przez los opuszczone chore wymagające specjalistycznej opieki medycznej. Ale także osoby dorosłe cierpiące na nieuleczalne choroby oraz rodziny żyjące w ubóstwie.

Inne formy działalności fundacji:
- Cykliczna opieka nad pięcioma placówkami: trzema domami dziecka - w Grotnikach (woj. łódzkie) w Zawierciu (woj. śląskie) i w Trzemiętowie (woj. kujawsko-pomorskie) - Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym w Pińczowie (woj. kieleckie) oraz Zespołem Szkół Specjalnych w Kędzierzynie Koźlu
- Pomoc powodzianom w 1997 w Kędzierzynie Koźlu i w 2001 roku w Gdańsku.
- Konwoje z pomocą humanitarną głównie dla Polaków na Wschodzie oraz w Kazachstanie w latach 1996-2000.
- Pomoc ofiarom wojny w byłej Jugosławii i poszkodowanym podczas trzęsienia ziemi w Turcji i na Ukrainie - w 1998 i w 1999 roku.
Łączna wartość pomocy udzielonej przez Fundację Dobroczynności ATLAS - od początku jej istnienia tj. od 1996 roku do marca 2004 roku - wyniosła ponad 23 mln zł.