Ulubione projekty
Twoja lista jest pusta
Dodano projekt
Usunięto projekt
Dach z jednej ręki

Nowe domy coraz częściej wyróżniają się ciekawymi wizualnie dachami o skomplikowanej formie. Wykończenie takich dachów może jednak sprawić problem dekarzom. O ile wybierając materiał na pokrycie najczęściej decydujemy się na dobre i sprawdzone marki to przy akcesoriach wykończeniowych nie zwracamy już uwagi na producenta. A właśnie te elementy decydują w dużej mierze o jakości i funkcjonalności naszego dachu. "Nawet najlepsza dachówka nie uchroni nas przed nieszczelnościami jeśli podczas budowy dachu zastosujemy nieodpowiednie elementy uszczelniające czy wentylacyjne. Aby uniknąć takich sytuacji najlepiej stosować akcesoria wchodzące w skład markowych systemów dachowych" - mówi Mariusz Piszczek z firmy RuppCeramika.
System dachowy - a co to jest?

Co pod dachówką piszczy

Czas na wykończenie

Bezpiecznie nawet na dachu
Ważną częścią kompletnego systemu dachowego są specjalne elementy gwarantujące bezpieczny dostęp na dach. "Wyłazy i okna dachowe umożliwiają wyjście na dach natomiast ławy i stopnie kominiarskie zapewniają bezpieczne poruszanie się po połaciach i umożliwiają wykonanie koniecznych napraw w każdych warunkach atmosferycznych" - mówi Mariusz Piszczek z firmy RuppCeramika. Montaż na dachu belek i płotków przeciwśnieżnych zapobiega natomiast nagłemu obsunięciu się śniegu z połaci. Daje to pewność że nie zaskoczy nas lawina śniegu obsuwająca się niespodziewanie z naszego dachu.
Właściwe odwadnianie
Zwieńczeniem systemu dachowego jest orynnowanie dachu. Współpracuje ono z koszami czyli elementami umieszczanymi w miejscach wklęsłego przecinania się połaci. Kiedy pada deszcz woda ścieka po połaciach do koszy które umożliwiają odprowadzenie jej wprost do rynien. Rynny ze względu na obciążenia na które są narażone powinny być bardzo wytrzymałe. "Rynny i kształtki oferowane przez Braas Polska wytwarzane są ze specjalnego barwionego tworzywa o zwiększonej trwałości i odporności na działanie niskich i wysokich temperatur oraz promieniowania UV. Jednak o wytrzymałości w największym stopniu decyduje kształt przekroju rynny" - wyjaśnia Krzysztof Kalita z Braas Polska. Rynny Braas StabiCor produkowane są w trzech kolorach: białym ciemnobrązowym i miedzianym.
Decydując się na kompletne systemy dachowe inwestorzy i właściciele domów mają gwarancję że wszystkie materiały i detale architektoniczne będą do siebie dokładnie dopasowane. Dach będzie także funkcjonalny bezpieczny i trwały oraz zachowa estetyczny wygląd przez długie lata.
