Ulubione projekty
Twoja lista jest pusta
Dodano projekt
Usunięto projekt
Cisza w centrum miasta

Poziom hałasu w pomieszczeniu wpływa w znaczący sposób na komfort osób w nim przebywających. Hałas utrudnia prawidłowe funkcjonowanie nie pozwala wypocząć. W Warszawie 45% mieszkańców żyje w strefie zagrożenia hałasem powyżej 70-80 dB. Takie natężenie dźwięku stwarza już istotne zagrożenia zdrowotne. Najłatwiej bronić się przed hałasem unikając miejsc nim zagrożonych - nie zawsze jednak jest to możliwe. W takiej sytuacji najczęściej zrezygnowani próbujemy przyzwyczaić się do uciążliwego problemu. Niewiele osób decyduje się na walkę ze szkodliwym hałasem. A jest na to sposób - skoro nie mamy wpływu na źródło męczących dźwięków możemy spróbować je wytłumić za pomocą odpowiednio dobranych materiałów.
Okna to za mało
Źródła hałasu znajdują się zazwyczaj na zewnątrz budynku. Dobrze izolowana ściana zewnętrzna budynku stanowi barierę dla hałasu. Integralną częścią ścian są okna - one także muszą zapewnić odpowiednią izolację akustyczną. W przeciwnym razie ściana zewnętrzna nie wytłumi właściwie odgłosów dochodzących do budynku z zewnątrz. Zgodnie z polskimi normami okna podlegają podziałowi na klasy o wskaźnikach izolacyjności akustycznej: 25 30 40 i 45 dB. Tradycyjne okna należą do klasy akustycznej 30-35 dB. Praktyka pokazuje jednak że bardzo często okna tracą swoje walory z powodu nieodpowiedniego montażu. Chociaż okno właściwie wytłumia hałas to szkodliwe decybele przenikają do wnętrz budynków przez miejsca styku ościeżnic ze ścianami. Problem ten można wyeliminować poprzez użycie właściwie dobranych produktów montażowych.
Hotel przy linii kolejowej

Wykonawca odpowiedzialny również za prawidłowy montaż okien wybrał piankę poliuretanową Soudafoam Low Expansion produkowaną przez firmę Soudal. Do zabezpieczenia pianki po montażu użyto taśmy rozprężnej Soudafoam Acryl. ”Podejmując się realizacji inwestycji w kompleksie hoteli przy ulicy Towarowej zwróciliśmy się do naszego wieloletniego partnera dostawcy mas i kompletnych systemów uszczelniania - firmy Soudal. Problem wytłumienia hałasu w budynku hotelowym przy placu Zawiszy był bardzo złożony. Dzięki zastosowaniu pianki niskorozprężnej Soudafoam Low Expansion przy uszczelnianiu okien o najwyższych parametrach technicznych mogliśmy sprostać oczekiwaniom inwestora" - wyjaśnia Paweł Oniśko dyrektor firmy Eljako-Al.

Dane techniczne Soudafoam Low Expansion
Izolacja akustyczna: Rw= 57 dB ( szczelina 20 mm x 100 mm)
Tworzenie naskórka: 10 min. przy 20°C/60% wilgotności względnej
Czas obróbki wstępnej: ok. 20-25 min
Szybkość twardnienia: 1 godz. dla 3 cm warstwy (przy 20°C)
Odporność temperaturowa: - 40°C do +100°C (utwardzona)
Temperatura stosowania: +5°C do +30°C
Pojemność: 750 ml
Cena: 23-25 PLN brutto