Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

Belki stropowe „posi”

Nowoczesne budownictwo charakteryzuje się coraz większą ilością instalacji. Wiąże się to m. in. z coraz częściej spotykanymi systemami rekuperacji ciepła. Narasta więc problem umieszczenia instalacji w strukturze domu. Znakomitym rozwiązaniem  są tutaj systemy belek stropowych „posi”. Są to dwie ustawione na płasko deski połączone specjalnymi wprasowanymi stalowymi łącznikami. 

Największą ich zaletą  jest możliwość rozprowadzenia w stropie sieci przewodów bez potrzeby wycinania otworów. Nie ma ograniczeń co do umiejscowienia instalacji. Mogą biec tuż przy ścianach czy podciągach. 

 


Montaż konstrukcji stropowej z fabrycznie przygotowanych elementów jest bardzo szybki – zwykle trwa 1 dzień. Nie ma potrzeby zakupu stempli. Ułożenie belek stropowych oferują producenci. Można też kupić komplet elementów do własnego montażu (przez firmy budowlaną, inwestora, cieślę).


Elementy konstrukcji stopu są lekkie. Posiadają cały szereg rozwiązań w zakresie zamocowania.

Dla zredukowania czasu pracy na placu budowy wykonuje się całe panele stropowe. Wówczas montaż dokonuje się całymi segmentami. 

Płasko ustawione deski stanowią dobrą podporę dla płyt. Belki „posi” łatwo się stęża co daje stabilny strop. Skratowanie wewnątrz belek pozwala na bezproblemowe umieszczenie podciągu stalowego lub z drewna klejonego wewnątrz podłogi. Dzięki temu można uzyskiwać otwarte pomieszczenia o dużych wymiarach (np. salon 10m x 10m) bez potrzeby budowania słupów.


Warto dodać, że belki „posi”  to najpopularniejsza metoda budowania stropów w Wielkiej Brytanii. Jest to stosowane na szeroką skalę zarówno w budownictwie tradycyjnym (także budynkach wielopiętrowych) jak i w domach szkieletowych.

Więcej informacji na – www.stropymitek.plZobacz również:

  • Dach prefabrykowany – dlaczego warto?

    Prefabrykowane wiązary dachowe stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnej więźby drewnianej. Ich zastosowanie niesie ze sobą wiele korzyści – często zapewnia niższy koszt budowy oraz oszczędność czasu [...]

    Więcej
  • Dach prefabrykowany

    Prefabrykowane wiązary dachowe są doskonałą, szybką w montażu i ekonomiczną alternatywą dla tradycyjnej więźby. Sprawdzają się szczególnie w przypadku projektów z prostym dwu- lub wielospadowym dachem, w domach [...]

    Więcej
Bepłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Warunki wycofania zgody

Przy czym zgoda wyrażona na zakres przetwarzania wskazany w niniejszym

czytaj całość ›
Pouczenie

Jednocześnie Administrator informuje, że podane w formularzu dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia