Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

Automatyka Unisenza – optymalna temperatura w domu od PURMO


Jak zapewnić optymalną temperaturę w każdym pomieszczeniu niezależnie od pory roku? – to jedno z podstawowych pytań inwestorów i instalatorów.  W odpowiedzi na potrzeby rynku firma Purmo wprowadziła nowe, innowacyjne rozwiązanie – automatykę Unisenza, która zapewnia precyzyjne sterowanie oraz efektywność w ogrzewaniu i chłodzeniu płaszczyznowym. Dzięki kompletnemu, ujednoliconemu systemowi w łatwy sposób można uzyskać komfort cieplny pomieszczeń, niezależnie od powierzchni domu. Co ważne – automatyka Unisenza jest bardzo prosta zarówno w instalacji, jak i w użytkowaniu.

Nowe rozwiązanie firmy Purmo – automatyka Unisenza to kompletne rozwiązanie sterujące systemami ogrzewania płaszczyznowego zapewniające wyjątkowe poczucie komfortu cieplnego dla użytkowników. Oprócz listwy automatyki i siłownika termicznego system Unisenza obejmuje trzy różne termostaty, które umożliwiają sterowanie ogrzewaniem i chłodzeniem z każdego urządzenia. Dzięki wysokiej jakości produktom, które są równie łatwe w instalacji, jak i w obsłudze użytkownicy uzyskują wygodną kontrolę ogrzewania i chłodzenia dostosowaną do indywidualnych potrzeb i preferowanych poziomów komfortu cieplnego.

Prosta instalacja i obsługa dla instalatorów

Sterowniki centralnego ogrzewania są coraz bardziej popularne na rynku, ponieważ z jednej strony zapewniają optymalny komfort cieplny, a z drugiej pozwalają na efektywne ogrzewanie budynku i… obniżenie rachunków za energię. Nowa automatyka Unisenza firmy Purmo to systemowe rozwiązanie do sterowania ogrzewaniem i chłodzeniem płaszczyznowym, które gwarantuje wyjątkowe poczucie komfortu cieplnego. Daje ono wiele istotnych korzyści zarówno instalatorom, jak i użytkownikom końcowym. Przede wszystkim elementy sterowania systemami ogrzewania i chłodzenia w systemie Unisenza zostały zaprojektowane z myślą o niezwykle łatwej, wręcz intuicyjnej instalacji. Instalatorzy otrzymują zestaw przejrzystych instrukcji i gotowych schematów elektrycznych, które w prosty sposób prowadzą ich przez cały proces instalacji. Drugą istotną kwestią jest proste ustawienie automatyki. W systemie Unisenza bardzo ważną funkcję spełnia listwa automatyki odbierająca ustawienia z termostatów pokojowych i przetwarzająca je na sygnały dla siłowników termicznych, które otwierają i zamykają przepływ wody w pętlach w odpowiednich pomieszczeniach. W każdej skrzynce rozdzielczej można zainstalować do 20 siłowników, dzięki czemu większe systemy nie stanowią żadnego problemu. Tworzenie takich dedykowanych połączeń jest bardzo łatwe, ponieważ wystarczy sprawdzić czy L jest podłączone do L, N do N, NSB do NSB itd. Dodatkowo gama elementów sterujących Unisenza jest w pełni kompatybilna ze wszystkimi typami systemów ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego oraz wszystkimi źródłami ciepła/chłodu (pompami ciepła, kotłami itp.). Niezależnie od źródła ciepła system sterowania szybko reaguje na każdą zmianę, aby zagwarantować wydajne ogrzewanie i chłodzenie. Jedną z najważniejszych zalet systemu jest możliwość  indywidualnej regulacji - seria Unisenza posiada trzy różne termostaty, które umożliwiają regulację temperatury w zależności od preferencji i budżetu użytkownika. Wszystkie termostaty, począwszy od prostego elektronicznego z pokrętłem, poprzez nowoczesny  cyfrowy, aż po programowalny termostat Wi-Fi z możliwością sterowania przez aplikację Plug & Play, łączą się w jedną całość, dzięki czemu instalator może zaoferować różne kombinacje rozwiązań.

Proste rozwiązanie dla optymalnej temperatury 

System Unisenza umożliwia użytkownikom indywidualne ustawienie idealnej temperatury dla każdego pomieszczenia w zależności od jego wykorzystania i bez konieczności uwzględniania temperatury w innych pomieszczeniach. Oznacza to bardzo wydajne ogrzewanie, co jest korzystne zarówno dla środowiska naturalnego, jak i w znaczący sposób wpływa na obniżenie rachunków za energię. Każdy z termostatów umożliwia sterowanie zarówno ogrzewaniem, jak i chłodzeniem, dzięki czemu użytkownicy mogą cieszyć się optymalnym komfortem cieplnym w każdym pomieszczeniu bez względu na porę roku. Automatyka Unisenza umożliwia także sterowanie centralne - na przykład w prosty sposób można obniżyć temperaturę nocną lub przełączyć się na tryb chłodzenia w całym domu. Ta zaawansowana technologia umożliwia także inteligentną automatyzację płaszczyznowych systemów ogrzewania i chłodzenia za pomocą sterowników Unisenza, które mają możliwość dostosowania swoich algorytmów do takich funkcji jak np. otwarte okno, regulacja precyzyjna PI czy  samouczenie się.         System zaprojektowany został także z myślą o bezpieczeństwie użytkowników. Listwa automatyki posiada zacisk alarmowy umożliwiający podłączenie opcjonalnego czujnika punktu rosy i/lub termostatu bezpieczeństwa ST w celu ochrony systemu przed kondensacją podczas chłodzenia lub zbyt wysoką temperaturą podczas ogrzewania. Dzięki temu zabezpieczeniu komponenty systemu są chronione. Kolejną funkcją bezpieczeństwa jest możliwość zapobiegania zastojowi polegająca na uruchamianiu pompy przez 5 minut co 24 godziny, co zapobiega zatarciu pompy po dłuższym czasie bezczynności, np. wyłączeniu na lato. Niewątpliwą zaletą systemu jest także dedykowana aplikacja instalowana na smartfonie lub tablecie umożliwiająca indywidualne i intuicyjne sterowanie temperaturą w domu.

Więcej informacji na temat marki Purmo oraz energooszczędnych rozwiązań i produktów dostępnych jest na stronie: www.purmo.pl


Zobacz również:

Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Zamawiając usługi forum i dzienników budowy, przyjmujesz do wiadomości i wyrażasz zgodę na świadczenie tych usług i przetwarzanie przez Usługodawcę, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J., jako Administratora danych, podanych w formularzu danych osobowych, na zasadach wskazanych w Regulaminie i Polityce Prywatności serwisu ARCHIPELAG.pl.

Jeśli chcesz także otrzymywać bonusy i informacje dotyczące akcji promocyjnych naszych i naszych Partnerów, wyraź zgodę dodatkową i zaznacz odpowiednie pole. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J. z siedzibą: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, nr KRS 0000123673, NIP: 897-16-05-744, REGON: 931987209:

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy Cię, że (przeczytaj klauzulę informacyjną):

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia