Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

ARCHIPELAG w „Lubelskim poradniku budowlanym”

W najnowszym numerze „Lubelskiego poradnika budowlanego” architekt Wojciech Szczepański opowiada o zaletach prefabrykowanych wiązarów dachowych. Zachęcamy do lektury!

Prefabrykowane wiązary dachowe

Dach prefabrykowany stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnej więźby drewnianej. Główną jego zaletą jest duża precyzja wykonania oraz krótki czas budowy. Ten rodzaj więźby sprawdza się szczególnie w przypadku projektów z dwu- lub wielospadowym dachem pozbawionym lukarn i wykuszy, w domach parterowych i garażach wolnostojących. Do zalet prefabrykowanych wiązarów należy zaliczyć możliwość tworzenia konstrukcji o nietypowych kształtach. Świetnie sprawdzają się one również przy nadbudowach na dachach płaskich, dzięki czemu tworzy się dodatkową powierzchnię użytkową, a lekka konstrukcja drewniana nie stanowi dużego obciążenia dla istniejącej budowli. Decyzję o zastosowaniu prefabrykowanej więźby dachowej najlepiej jest podjąć tuż po zakupie projektu gotowego, a przed uzyskaniem pozwolenia na budowę.

Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Zamawiając usługi forum i dzienników budowy, przyjmujesz do wiadomości i wyrażasz zgodę na świadczenie tych usług i przetwarzanie przez Usługodawcę, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J., jako Administratora danych, podanych w formularzu danych osobowych, na zasadach wskazanych w Regulaminie i Polityce Prywatności serwisu ARCHIPELAG.pl.

Jeśli chcesz także otrzymywać bonusy i informacje dotyczące akcji promocyjnych naszych i naszych Partnerów, wyraź zgodę dodatkową i zaznacz odpowiednie pole. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J. z siedzibą: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, nr KRS 0000123673, NIP: 897-16-05-744, REGON: 931987209:

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy Cię, że (przeczytaj klauzulę informacyjną):

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia