Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

Znajdź projekt domu
Powierzchnia [m²]

Domy z pompą ciepła

Domy z pompą ciepła

Domy z pompą ciepła z naszej kolekcji to energooszczędne projekty domów, które nie tylko zatrzymują nagromadzone wewnątrz ciepło, ale również pozyskują energię z naturalnych źródeł OZE. Działanie pomp ciepła polega na wykorzystaniu energii odnawialnej, która jest skumulowana w gruncie, powietrzu czy też wodach gruntowych, a następnie odpowiednio rozprowadzana po budynku. Najczęściej spotykanym rozwiązaniem w domach z pompą ciepła jest ogrzewanie podłogowe. Samo urządzenie może mieć wielkość zbliżoną do średniej wielkości lodówki, dzięki czemu pomieszczenie wstępnie oznaczone jako kotłownia inwestor może wykorzystać jako dodatkowy magazyn, pralnię lub suszarnię. W naszej kolekcji domów z pompą ciepła znajdują się projekty parterowe, z poddaszem, piętrowe, nowoczesne i tradycyjne. Domy z pompą ciepła to gwarancja niskich kosztów ogrzewania. Zarówno z uwagi na oszczędności, jak i na komfort użytkowania (cicha praca pompy, bez emisji pyłów, sadzy czy też gazów) warto zdecydować się na taką technologię już w momencie wyboru projektu wymarzonego domu.

Polecane projekty domów z pompą ciepła


Projekt nowoczesnego domu z pompą ciepła Simon G2 ENERGO PLUS - hit naszej kolekcji w wersji z pompą ciepła i rekuperacją, bardzo energooszczędny i tani w eksploatacji. Prosty w budowie dom ze świetnie rozplanowanym układem funkcjonalnym i wspaniałym, zadaszonym tarasem, który tworzy harmonijne przedłużenie salonu i jadalni. Dom mimo niewielkich rozmiarów zaskakuje przestronnością i kryje dużo miejsc do przechowywania.

Projekt małego parterowego domu z pompą ciepła Ralf II G1 ENERGO PLUS - idealny dla miłośników nowoczesnego designu i oryginalnych wnętrz. Dzięki zastosowaniu więźby dachowej udało się uzyskać niebanalny charakter strefy dziennej. Podwieszany sufit w salonie prezentuje się efektownie, przestronnie i pięknie. Dużym plusem domu jest także częściowo zadaszony taras dopełniający strefę wypoczynkową.

Projekt taniego domu z pompą ciepła z płaskim dachem Mini 4 MODERN PLUS - nowoczesny, energooszczędny, maksymalnie otwarty na piękno natury - tak w skrócie można opisać ten projekt. Kompaktowa forma sprawia, że dom znakomicie odnajdzie się na małej działce. Oszczędny i pozbawiony zbędnych detali projekt prezentuję przewagę prostoty nad przepychem i jest ciekawą alternatywą dla małych domów z dachem dwu- lub czterospadowym. Układ funkcjonalny czytelnie podzieliliśmy na strefy użytkowe, aby zapewnić pełen komfort wszystkim domownikom.


Projekt domu z poddaszem do adaptacji i pompą ciepła Alison IV G2, w którym taras jest harmonijnym przedłużeniem salonu, jadalni i każdej sypialni. Nowoczesny, energooszczędny, maksymalnie funkcjonalny, zaprojektowany dla wielbicieli życia blisko natury. Z dodatkową przestrzenią ok. 40 m² do adaptacji na poddaszu.

Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Zamawiając usługi forum i dzienników budowy, przyjmujesz do wiadomości i wyrażasz zgodę na świadczenie tych usług i przetwarzanie przez Usługodawcę, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J., jako Administratora danych, podanych w formularzu danych osobowych, na zasadach wskazanych w Regulaminie i Polityce Prywatności serwisu ARCHIPELAG.pl.

Jeśli chcesz także otrzymywać bonusy i informacje dotyczące akcji promocyjnych naszych i naszych Partnerów, wyraź zgodę dodatkową i zaznacz odpowiednie pole. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J. z siedzibą: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, nr KRS 0000123673, NIP: 897-16-05-744, REGON: 931987209:

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy Cię, że (przeczytaj klauzulę informacyjną):

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia