Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

Webertec – żywice posadzkowe „nie do zdarcia” od marki WEBER

Posadzki i powłoki żywiczne są chętnie wykorzystywane zarówno w obiektach przemysłowych i komercyjnych, jak też w domach prywatnych. Szeroka dostępność wariantów i kolorów sprawia, że inwestorzy oraz wykonawcy coraz chętniej wybierają tę technologię wykańczania podłóg. W ofercie marki WEBER znajdziemy żywice webertec o różnych zastosowaniach, które wyróżniają się dużą odpornością chemiczną, łatwością w utrzymaniu w czystości, a przede wszystkim wyjątkową trwałością dzięki najwyższej klasie ścieralności.

Dobór odpowiedniej żywicy zależy od warunków, w jakich będzie eksploatowana wykonana z niej powłoka. Wybierając konkretne rozwiązanie, należy zwrócić uwagę na częstotliwość i natężenie ruchu na posadzce, obciążenia mechaniczne i chemiczne, którym będzie ona poddawana, a także pożądaną szorstkość podłoża.

Wszystko zaczyna się od podłoża

Wspólnym elementem, niezależnym od stosowanego systemu żywicznego, jest odpowiednia jakość podłoża. Musi być ono gładkie i mocne, ponieważ parametry te przekładają się na jeden z najważniejszych atutów powłok, czyli trwałość. W przeciwnym wypadku podłoga popęka, a warstwa żywiczna będzie się odspajać. Jeśli podłoże jest zbyt słabe, można je wzmocnić żywicą epksydową webertec EP 100 prim. Dodatkowo powinna być w nim wykonana szczelna hydroizolacja, będąca zarazem paroizolacją. Najczęściej spotykanym podłożem pod posadzki żywiczne jest beton w odpowiednej klasie – jego powierzchnia musi zostać mechanicznie oczyszczona, a wszystkie niewielkie zagłębienia wygładzone. W tym celu można wykorzystać szpachlówkę epoksydową przygotowaną z żywicy webertec EP 150 base.

Żywice o szerokim zastosowaniu

Szeroki wachlarz żywic webertec o różnych właściwościach i zastosowaniach stwarza nieograniczone wręcz możliwości ich wykorzystania w obiektach przemysłowych, magazynach, sklepach, budynkach użyteczności publicznej, pomieszczeniach technicznych, na parkingach czy powierzchniach wystawienniczych – zarówno tych poddawanych obciążeniom ruchem pieszym, jak i średnim ruchem transportowym.

Co istotne, można aplikować je na wielu różnych podłożach, w tym m.in. betonowych i anhydrytowych czy istniejących powłokach epoksydowych – wystarczy wybrać tylko odpowiedni produkt. W ofercie żywic marki WEBER dostępne są zarówno żywice gruntujące, jak też żywice kolorowe: webertec EP 200 color oraz webertec EP 250 level, które można wykorzystać do wykonania barwnych posadzek zasypywanych zwykłym oraz barwionym piaskiem kwarcowym lub posypką z kolorowych płatków.

Z kolei żywica webertec 300 uni doskonale sprawdzi się przy wykonywaniu warstw zasadniczych „kamiennych dywanów”, a żywica dyspresyjna webertec EP 400 AQ Color przy tworzeniu kolorowych elementów graficznych na podłożach mineralnych.

Źródło: Weber


Zobacz także:Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Zamawiając usługi forum i dzienników budowy, przyjmujesz do wiadomości i wyrażasz zgodę na świadczenie tych usług i przetwarzanie przez Usługodawcę, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J., jako Administratora danych, podanych w formularzu danych osobowych, na zasadach wskazanych w Regulaminie i Polityce Prywatności serwisu ARCHIPELAG.pl.

Jeśli chcesz także otrzymywać bonusy i informacje dotyczące akcji promocyjnych naszych i naszych Partnerów, wyraź zgodę dodatkową i zaznacz odpowiednie pole. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J. z siedzibą: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, nr KRS 0000123673, NIP: 897-16-05-744, REGON: 931987209:

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy Cię, że (przeczytaj klauzulę informacyjną):

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia