Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

Nasze projekty i porady w najnowszym numerze "Budujemy Dom"!

Wybór działki, projektu i ekipy wykonawczej to tylko niektóre kluczowe decyzje, jakie należy podjąć przed rozpoczęciem budowy domu jednorodzinnego. W nowym numerze magazynu „Budujemy Dom” znajdziecie artykuł „Zanim zaczniemy budowę”, zawierający odpowiedź na nurtujące przyszłych inwestorów pytania. Głosu eksperta udzielił w nim nasz architekt Wojciech Szczepański, który wyjaśnia zawiłe kwestie wprowadzania zmian do projektów gotowych. Gorąco polecamy!

 

Zmiany w projekcie gotowym 

W każdym gotowym projekcie domu można wprowadzić zmiany, dzięki którym budynek zostanie optymalnie dostosowany do potrzeb właścicieli i wymagań danej działki. Konieczność modyfikacji projektów jest często związana z zapisami zawartymi w lokalnych warunkach zabudowy, które determinują, m.in. wysokość budynku i kąt nachylenia połaci dachowej. Ważną kwestią jest dostosowanie wnętrza do rytmu życia domowników – w tym wypadku zmianom ulega funkcjonalność pomieszczeń, np. poprzez przeprojektowanie gabinetu na dodatkową sypialnię, likwidację ścianki działowej między salonem a kuchnią w celu stworzenia otwartej części dziennej lub wstawienie dodatkowych okien w pomieszczeniu wymagającym większej ilości naturalnego światła. Wszystkie zmiany muszą zostać naniesione na dokumentację projektową, a zgodę na nie musi udzielić autor projektu. Inwestorzy najczęściej dokonują modyfikacji w pracowni autorskiej lub u architekta przeprowadzającego adaptację projektu do warunków lokalnych. Warto pamiętać, że każdy projekt, który wizualnie spełnia oczekiwania przyszłych mieszkańców, można maksymalnie dostosować do własnych potrzeb, poprzez wdrożenie indywidualnych zmian. 

Masz pytania? Napisz | Zadzwoń!

tel. 71 798 38 00

mail: biuro@archipelag.pl

Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Zamawiając usługi forum i dzienników budowy, przyjmujesz do wiadomości i wyrażasz zgodę na świadczenie tych usług i przetwarzanie przez Usługodawcę, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J., jako Administratora danych, podanych w formularzu danych osobowych, na zasadach wskazanych w Regulaminie i Polityce Prywatności serwisu ARCHIPELAG.pl.

Jeśli chcesz także otrzymywać bonusy i informacje dotyczące akcji promocyjnych naszych i naszych Partnerów, wyraź zgodę dodatkową i zaznacz odpowiednie pole. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J. z siedzibą: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, nr KRS 0000123673, NIP: 897-16-05-744, REGON: 931987209:

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy Cię, że (przeczytaj klauzulę informacyjną):

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia