Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

Energia słoneczna – możliwości i sposoby wykorzystania – architekt ARCHIPELAGU radzi

Słońce to potężne źródło energii. Z najnowszych badań wynika, że w przeciągu godziny nasza planeta otrzymuje od słońca taką porcję energii, jaką ludzkość jest w stanie zużyć przez cały rok. W przeważającej części świata moc promieni słonecznych jest łatwo dostępna, lecz ich wartość energetyczna jest zróżnicowana w zależności od położenia geograficznego, warunków i zmian klimatycznych oraz pory dnia i roku.


Energia słoneczna znajduje zastosowanie w trzech obszarach:

  • architektura słoneczna: najprostszy sposób na wykorzystanie słońca to optymalne spożytkowanie przestrzeni. Funkcjonalność domu – rozkład pomieszczeń, rozmieszczenie okien i lokalizacja na działce – powinna być dostosowana do stron świata i wynikających z tego różnic nasłonecznienia  
  • panele solarne służące do przygotowania ciepłej wody użytkowej
  • ogniwa fotowoltaiczne zamieniające energię słoneczną w elektryczną

Kolektory słoneczne i ogniwa fotowoltaiczne montuje się na intensywnie nasłonecznionej powierzchni:

  • połaci dachu
  • pionowej ścianie budynku
  • w oddzielnym miejscu zlokalizowanym w pobliżu domu

W polskiej strefie klimatycznej kolektory najlepiej pracują w nachyleniu 30° w porze letniej oraz 60° w czasie zimy. Jeśli kolektor ma być używany przez cały rok, najkorzystniej jest wyciągnąć średnią i zamontować panele solarne pod kątem 45%.

Domy energooszczędne ENERGO PLUS

Projekt instalacji solarnej jest integralną częścią kolekcji ENERGO PLUS.

ENERGO PLUS – to domy super energooszczędne wyposażone w kompleksowy system rozwiązań, dzięki któremu budynek osiąga znakomite parametry cieplne i znajduje się w najlepszej klasie energetycznej.

Energooszczędne instalacje zastosowane w Kolekcji ENERGO PLUS:

  • Wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna z rekuperacją
  • Pompa ciepła
  • Kolektory słoneczne
  • Ogrzewanie podłogowe

Dzięki zastosowaniu kompletu energooszczędnych rozwiązań, wszystkie projekty z Kolekcji ENERGO PLUS spełniają standard NF40, zgodny z wytycznymi NFOŚiGW, kwalifikują się tym samym do programu dopłat do kredytów na budowę domów energooszczędnych.

Więcej informacji o kolekcji ENERGO PLUS znajdą Państwo TUTAJ:

 

Zapytaj architekta o szczegóły:

Tel.: 71 798 38 42

e-mail: architekt@archipelag.pl

Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Zamawiając usługi forum i dzienników budowy, przyjmujesz do wiadomości i wyrażasz zgodę na świadczenie tych usług i przetwarzanie przez Usługodawcę, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J., jako Administratora danych, podanych w formularzu danych osobowych, na zasadach wskazanych w Regulaminie i Polityce Prywatności serwisu ARCHIPELAG.pl.

Jeśli chcesz także otrzymywać bonusy i informacje dotyczące akcji promocyjnych naszych i naszych Partnerów, wyraź zgodę dodatkową i zaznacz odpowiednie pole. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J. z siedzibą: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, nr KRS 0000123673, NIP: 897-16-05-744, REGON: 931987209:

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy Cię, że (przeczytaj klauzulę informacyjną):

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia