Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

Budowa domu w technologii firmy WOLF HAUS

Energooszczędne domy wg projektu ARCHIPELAGU mogą być budowane z prefabrykatów firmy WOLF HAUS – każdy dom, z szerokiej gamy naszych projektów gotowych, można dostosować do własnych wyobrażeń i wymagań. Pamiętajmy, że dobry projekt, staranny proces budowlany i należyte wykończenie mają wpływ na wysokość ponoszonych kosztów eksploatacyjnych. 

W trosce o ekologię i finanse

Drewno jest nie tylko surowcem odnawialnym – cechują je również znakomite właściwości techniczno-budowlane, takie jak:

optymalna izolacja cieplna | optymalna izolacja akustyczna | wysoka trwałość | niska waga | smukłe przekroje materiałów budowlanych | krótki czas budowy | elastyczne rozwiązania architektoniczne | bardzo niskie zużycie energii

Koncepcja technologiczna domów energooszczędnych WOLF HAUS

  • Właściwe usytuowanie domu - na etapie projektowania domu dbamy o odpowiednie usytuowanie, aby możliwe było pozyskiwanie darmowej energii słonecznej. Najkorzystniej jest, aby największa elewacja skierowana była na południe, a do tego w jak największej części była przeszklona.
  • Odpowiednia architektura - staramy się, by bryła domu energooszczędnego WOLF HAUS była zwarta, pomieszczenia rozplanowane w odpowiedni sposób. Pokoje dzienne z salonem powinny znajdować się w części nasłonecznionej budynku. Kuchnia, sypialnia, łazienka oraz pomieszczenia gospodarcze powinny być usytuowane od strony północnej i wschodniej. Dobry projekt ma wpływ na wysokość ponoszonych kosztów eksploatacyjnych.
  • Wysoka izolacyjność cieplna przegród budowlanych - największy wpływ na to, aby budynek był energooszczędny mają przegrody budowlane oraz materiały, z których te przegrody zostały wykonane. Największe straty energii występują w przegrodach ściennych, dachowych oraz stropodachowych, dlatego dbamy o ich jakość w 100%. Starannie dobieramy podzespoły takie jak stolarka okienna i drzwiowa oraz poszczególne materiały izolacyjne tj. wełna, styropian, folie paroizolacyjne oraz taśmy izolacyjne i montażowe. Dlatego nasze domy tworzone są jako jedna zwarta, szczelna i energooszczędna bryła. Począwszy od gruntu wykonujemy energooszczędne płyty fundamentowe gwarantujące parametr przenikalności na poziomie od 0,16 do 0,11 W/m2K. Nasze ściany gwarantują współczynniki na poziomie od U= 0,19 do 0,14 W/m2k natomiast dachy i stropodachy od U=0,20 do 0,16 W/m2K. Dla klientów wymagających oferujemy przegrody na poziomie pasywnym o współczynniku U=0,1 W/m2k!
  • Wysoka izolacyjność cieplna stolarki okiennej i drzwiowej - stolarka okienna generuje straty cieplne nawet do 40%. Dlatego stosujemy stolarkę okienną i drzwiową najlepszych i sprawdzonych producentów na poziomie U= 1,1 do 0,5 W/m2K w zależności od preferencji klienta. Jako jedna z niewielu firm wykonujemy standardowo „ciepły montaż” stolarki okiennej i drzwiowej na kompletnych systemach taśm i uszczelniaczy Isocell. To bardzo istotne w całej koncepcji szczelności i energooszczędności.
  • Likwidacja lub ograniczenie mostków cieplnych - Nasze domy typowe są stworzone w taki sposób, aby całkowicie niwelować mostki termiczne w obrębie połączeń, stolarki czy rolet. Realizowane projekty indywidualne są dokładnie analizowane pod względem konstrukcyjnym i izolacyjnym. Nasze detale oparte są na ponad 40 letnim doświadczeniu firmy oraz ciągłym badaniem i nadzorem instytutów certyfikacyjnych.
  • Wykonawstwo - montaże realizowane są tylko przez firmowe ekipy montażowe, które posiadają odpowiednie doświadczenie, są odpowiednio przeszkolone. To niezbędne dla zachowania izolacyjności domu, jego szczelności oraz jakości wykonania.
  • Tanie żródła energii i odzysk ciepła z systemu wentylacji - urządzenia grzewcze w domach energooszczędnych WOLF wykorzystywane do ogrzewania oraz przygotowywania ciepłej wody użytkowej oparte są na najnowszych rozwiązaniach tj. kotłach kondensacyjnych oraz pompach ciepła. Instalacje te są niezwykle efektywne i potrafią wygenerować znaczną ilość ciepła przy obniżonych kosztach. W naszych domach przeważnie projektujemy instalacje podłogowe bazujące na niskim parametrze temperatury, co gwarantuje oszczędności a zarazem daje idealny klimat i ciepło. Rola wentylacji w naszych domach polega na dostarczaniu – niezależnie od pory roku, pogody, wysokości i szczelności odpowiedniej ilość świeżego powietrza na każdą osobę.
  • Szczelność - Bardzo dobrą szczelność budynku i zdrowy, przyjazny dla mieszkańców klimat wnętrz uzyskamy poprzez właściwe zaprojektowanie budynku, dobór sprawdzonych rozwiązań i materiałów oraz staranne wykonawstwo. Dlatego, na etapie budowy, przeprowadzamy się tzw. próbę ciśnieniową Blower Door Test. W jej trakcie mierzymy szczelność budynku przez co potwierdzamy gwarantowaną szczelność. Jako jedna z niewielu firm potwierdzamy gwarantowane parametry i szczelność, co jest istotą prawdziwego domu energooszczędnego.
  • Inteligentny dom - Przy rosnących kosztach mediów oraz kończących się zasobach naturalnych warto pomyśleć o optymalizacji zużycia energii w Twoim domu. Za pomocą oferowanego przez nas systemu inteligentnego budynku inwestorzy mogą zaoszczędzić koszty nośników energii, z których korzystają w swoim domu. System ten umożliwia pełny monitoring mediów, zarządzanie nimi oraz ich optymalizację. Możesz optymalnie zarządzać ogrzewaniem, wentylacją, oświetleniem oraz pozostałymi mediami w Twoim domu. Ponadto dom to miejsce, gdzie każdy powinien czuć się komfortowo, aby po intensywnym dniu móc w spokoju odpocząć i zebrać siły na kolejny dzień. Każdego dnia wykonujemy w domu działania, które zabierają masę czasu i energii. Inteligentny system zarządzania budynkiem uwolni cię od tych czynności, abyś mógł się poświęcić temu na czym naprawdę Ci zależy.           

Zapytaj o BEZPŁATNĄ wycenę budowy domu.

Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Zamawiając usługi forum i dzienników budowy, przyjmujesz do wiadomości i wyrażasz zgodę na świadczenie tych usług i przetwarzanie przez Usługodawcę, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J., jako Administratora danych, podanych w formularzu danych osobowych, na zasadach wskazanych w Regulaminie i Polityce Prywatności serwisu ARCHIPELAG.pl.

Jeśli chcesz także otrzymywać bonusy i informacje dotyczące akcji promocyjnych naszych i naszych Partnerów, wyraź zgodę dodatkową i zaznacz odpowiednie pole. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J. z siedzibą: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, nr KRS 0000123673, NIP: 897-16-05-744, REGON: 931987209:

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy Cię, że (przeczytaj klauzulę informacyjną):

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia