Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

Brama LPU 67 Thermo – brama energooszczędna od firmy Hörmann

Firma Hörmann ma bogatą ofertę dobrze izolowanych termicznie bram garażowych. Oprócz bram segmentowych o grubości 42 mm, które doskonale sprawdzają się w garażach umieszczonych w bryle domu, proponuje jeszcze cieplejsze bramy LPU 67 Thermo. 

Do garaży z grubymi i szczelnymi bramami firma Hörmann oferuje innowacyjny system zapewniający ich wentylowanie. Wietrzenie odbywa się poprzez uchylenie najwyższego segmentu. Do garaży z grubymi i szczelnymi bramami firma Hörmann oferuje innowacyjny system zapewniający ich wentylowanie. Wietrzenie odbywa się poprzez uchylenie najwyższego segmentu.

To propozycja dla inwestorów, którzy z różnych względów chcą utrzymać stałą, wysoką  temperaturę powietrza w garażu. Poza dobrą izolacją ścian i sufitu przylegających do części mieszkalnej oraz ciepłymi drzwiami między garażem a domem muszą oni pomyśleć również o ograniczeniu strat ciepła przez powierzchnię bramy. Brama LPU 67 Thermo, zbudowana z segmentów o grubości 67 mm z przegrodą termiczną, jest w takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem.

Gruba, szczelna i bezpieczna

Jednakowa grubość segmentów bramy LPU 67 Thermo, podobnie jak bramy LPU 42, zachowana jest na całej ich powierzchni. Ponadto brama wyposażona jest w podwójne uszczelki wargowe na łączeniach segmentów oraz w podwójną uszczelkę progową. Dzięki temu współczynnik przenikania ciepła U dla pojedynczego segmentu wynosi 0,33 W/(m2K), a dla zamontowanej bramy o wymiarach 5000 x 2225 mm, 1,0 W/(m2K). Tak dobrą izolacyjność bramy możemy jeszcze poprawić, jeśli zamontujemy ją wraz z zestawem ThermoFrame, który tworzy specjalny profil z tworzywa sztucznego z dodatkowymi uszczelkami. Zabieg ten zapewni termiczne oddzielenie ościeżnicy bramy od ściany budynku i może zwiększyć izolacyjność zamontowanej bramy nawet o 10 %.


W bramie LPU 67 Thermo w obszarach mocowania okuć zastosowano potrójne wzmocnienie z blachy. Brama posiada też zabezpieczenie przed przytrzaśnięciem palców, zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz. 

Oferowana jest w dwóch rodzajach przetłoczeń: średnich i szerokich, z powierzchnią Silkgrain, w dowolnym kolorze RAL oraz w trzech wariantach okleiny Decograin. Inwestorom, którym zależy na jej eleganckim wyglądzie także od wewnątrz, Hörmann proponuje bramę LPU 67 Thermo w wykonaniu Premium, z podwójnymi rolkami, okuciami i prowadnicami malowanymi proszkowo w kolorze białoszarym. 

Czujnik wilgotności powietrza

Należy jednak pamiętać, że im grubsza i szczelniejsza brama – tym większa możliwość wzrostu wilgotności powietrza w garażu. Projektanci firmy Hörmann pomyśleli i o tym, dlatego skonstruowali innowacyjny system zapewniający jego wentylowanie. Czujnik klimatyczny pozwala na automatyczne uchylanie bramy przy określonej wilgotności powietrza w garażu. To zapobiega powstawaniu np. pleśni czy korodowaniu auta zimą. Wietrzenie odbywa się przy zamkniętej bramie, poprzez uchylenie tylko najwyższego segmentu. Inteligentny system czujników umożliwia zaprogramowanie różnych opcji, np. wentylację tylko w dzień lub jej brak, gdy wilgotność powietrza na zewnątrz będzie większa niż w garażu. Aby taki komfort był możliwy, brama musi być wyposażona w odpowiedni napęd  z system BiSecur. 


Zobacz również:

Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Zamawiając usługi forum i dzienników budowy, przyjmujesz do wiadomości i wyrażasz zgodę na świadczenie tych usług i przetwarzanie przez Usługodawcę, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J., jako Administratora danych, podanych w formularzu danych osobowych, na zasadach wskazanych w Regulaminie i Polityce Prywatności serwisu ARCHIPELAG.pl.

Jeśli chcesz także otrzymywać bonusy i informacje dotyczące akcji promocyjnych naszych i naszych Partnerów, wyraź zgodę dodatkową i zaznacz odpowiednie pole. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J. z siedzibą: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, nr KRS 0000123673, NIP: 897-16-05-744, REGON: 931987209:

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy Cię, że (przeczytaj klauzulę informacyjną):

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia