Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

A może basen?

Ogrzewanie wody basenowej przy zastosowaniu kotłów żeliwnych jest jednym ze stosowanych rozwiązań. Na targach Instalacje§2002 Junkers po raz pierwszy zaprezentował możliwość zastosowania kotłów typu Suprastar i Supramax do podgrzewania wody w basenie kąpielowym. Moduł sterowania obiegu basenowego MSB-1 jest już w sprzedaży na polskim rynku.

Coraz więcej osób buduje w swoich domach lub na działkach własne "kąpieliska". Głównymi problemami eksploatacyjnymi są: filtrowanie uzdatnianie i podgrzewanie wody w basenie. Szczególnie ważne jest dobre zaprojektowanie ogrzewania wody basenowej z uwagi na jej dużą ilość aby nie narażać przyszłego użytkownika na wysokie koszty eksploatacyjne.

Junkers proponuje nowy oszczędny system podgrzewania wody w basenie kąpielowym. Dzięki modułowi MSB-1 można rozszerzyć dotychczasowe możliwości sterowania obiegów c.o. lub c.w.u. przez kocioł Suprastar lub Supramax o dodatkowy obieg podgrzewania wody w basenie.

Umożliwia to zaprogramowanie czasów w których woda w basenie będzie miała żądaną temperaturę i będzie się nadawała do użytkowania. Do programowania można wykorzystać znany już instalatorom i użytkownikom zamontowany w kotłach Suprastar i Supramax cyfrowy panel sterujący TAC.

Za stosowaniem tego rozwiązania przemawia możliwość podgrzewania wody basenowej w tzw. trybie pracy letniej tzn. przy wyłączonej instalacji c.o. Kocioł nie musi już tak jak w tradycyjnie stosowanych rozwiązaniach oczekiwać w trybie ogrzewania (tzn. z gorącą wodą w kotle) na ewentualny pobór ciepła do basenowego wymiennika ciepła lecz włącza się tylko w chwili rzeczywistego zapotrzebowania na ciepło do basenu.

Rozwiązanie to oprócz prostego systemu programowania pozwala na znaczne oszczędności eksploatacyjne wynikające z wyeliminowania tzw. strat postojowych kotła w trybie gotowości do pracy.

Sugerowana cena detaliczna brutto: 995 10 zł (stan: maj 2002).

BOSCH Polska

Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Zamawiając usługi forum i dzienników budowy, przyjmujesz do wiadomości i wyrażasz zgodę na świadczenie tych usług i przetwarzanie przez Usługodawcę, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J., jako Administratora danych, podanych w formularzu danych osobowych, na zasadach wskazanych w Regulaminie i Polityce Prywatności serwisu ARCHIPELAG.pl.

Jeśli chcesz także otrzymywać bonusy i informacje dotyczące akcji promocyjnych naszych i naszych Partnerów, wyraź zgodę dodatkową i zaznacz odpowiednie pole. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J. z siedzibą: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, nr KRS 0000123673, NIP: 897-16-05-744, REGON: 931987209:

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy Cię, że (przeczytaj klauzulę informacyjną):

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia