Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

Odnawialne Źródła Energii (OZE) - wszystko co musisz wiedzieć

Zgodnie z dyrektywą UE, od 2021 roku wszystkie nowe budynki powstające w krajach Wspólnoty Europejskiej będą musiały wyróżniać się bardzo niskim zapotrzebowaniem na energię i chociaż częściowo być zasilane z Odnawialnych Źródeł Energii, dlatego już dziś warto pomyśleć o wykorzystaniu OZE we własnym domu.

OZE - definicje

Odnawialne Źródła Energii (OZE) bazują na odnawialnych zasobach naturalnych, czyli takich, które są łatwo dostępne i uzupełniają się w bardzo krótkim czasie. Instalacje zasilane OZE w procesie przetwarzania wykorzystują energię:

  • promieniowania słonecznego
  • geotermii
  • wiatru
  • biomasy i biopaliw
  • wody

W domu jednorodzinnym jest możliwe korzystanie z OZE poprzez zastosowanie takich instalacji jak pompa ciepła lub kocioł na biomasę do ogrzewania, kolektory słoneczne do podgrzewania ciepłej wody użytkowej czy wykorzystanie ogniw fotowoltaicznych zamieniających energię słoneczną w elektryczną. Pozwala to na częściowe lub całkowite uniezależnienie się od dostawców tradycyjnych paliw i przynosi oszczędności w rachunkach za eksploatację. Ponadto instalacje zasilane OZE nie powodują emisji szkodliwych zanieczyszczeń, są bezpieczne dla środowiska i naszego zdrowia, co przy nasilających się problemach z jakością powietrza i smogiem nabiera szczególnego znaczenia.

Skorzystaj z OZE we własnym domu

Ministerstwo Środowiska przygotowało nowy program dopłat Czyste Powietrze, który pozwala uzyskać środki na docieplenie budynku, wymianę okien i drzwi oraz zastosowanie w domu odnawialnych źródeł energii. Z dopłaty można skorzystać przy modernizacji już istniejącego budynku a także podczas budowy nowego domu.

Więcej szczegółowych informacji o Programie dopłat Czyste Powietrze tu:

Projekty domów z dopłatą Czyste Powietrze 

Na naszej stronie przygotowaliśmy dla Was zestaw projektów, które już dziś spełniaja wymagania Warunków Technicznych 2021 i kwalifikują się do dotacji i pożyczek w ramach Programu Czyste Powietrze

Zobacz wszystkie projekty domów z dopłatą Czyste Powietrze


Zobacz także:


Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Zamawiając usługi forum i dzienników budowy, przyjmujesz do wiadomości i wyrażasz zgodę na świadczenie tych usług i przetwarzanie przez Usługodawcę, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J., jako Administratora danych, podanych w formularzu danych osobowych, na zasadach wskazanych w Regulaminie i Polityce Prywatności serwisu ARCHIPELAG.pl.

Jeśli chcesz także otrzymywać bonusy i informacje dotyczące akcji promocyjnych naszych i naszych Partnerów, wyraź zgodę dodatkową i zaznacz odpowiednie pole. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J. z siedzibą: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, nr KRS 0000123673, NIP: 897-16-05-744, REGON: 931987209:

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy Cię, że (przeczytaj klauzulę informacyjną):

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia