Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

Dlaczego warto zainwestować w automatykę budynku?

Nowoczesne budynki wyposażone są w coraz nowocześniejsze instalacje i urządzenia. Aby efektywnie, a także wygodnie z nich korzystać warto zainwestować w system inteligentnego domu, która zwiększa komfort i bezpieczeństwo mieszkańców oraz znacznie obniża koszty zużycia mediów.

Fot. Deimic Fot. Deimic

Automatyka w domu ma do spełnienia w zasadzie trzy zadania: obniżenie rachunków, poprawę bezpieczeństwa oraz zwiększenie komfortu użytkowania. Wybór systemów i rozwiązań dostępnych na rynku jest bardzo duży, a zakres ich zastosowania wynika bezpośrednio z zasobności naszego portfela. Doświadczenie pokazuje, że inwestorzy w pierwszej kolejności kierują się rozwiązaniami zmniejszającymi koszty utrzymania budynku, stąd najczęściej spotykamy automatykę sterowania ogrzewaniem opartą na systemach pogodowych oraz centralę sterowania wentylacją mechaniczną połączoną z rekuperacją. Bardziej zaawansowane rozwiązania mogą być zintegrowane z dodatkowymi elementami, np. automatyczną ochroną przeciwsłoneczną oraz automatycznym zabezpieczeniem przed deszczem, wiatrem i mrozem. W drugiej kolejności inwestorzy zwracają uwagę na bezpieczeństwo, stąd budynki bardzo często wyposażane są od razu w system alarmowy i monitoring. Bardziej rozbudowane instalacje mają w swoim zakresie symulację obecności, kontrolę dostępu, system przeciwpożarowy, przeciwzalaniowy, ostrzeganie o ulatnianiu gazu czy sterowanie oświetleniem zewnętrznym. Trzecim istotnym i najbardziej obszernym elementem, jeśli chodzi o dostępne rozwiązania jest poprawa komfortu użytkowania budynku. Do tej kategorii zaliczamy m.in.: system klimatyzacji, system nagłośnienia audio-wideo, zasilanie awaryjne UPS, spersonalizowane zarządzanie ustawieniami pomieszczeń (światło, dźwięk, wilgotność, temperatura), sieć teleinformatyczną, a nawet sterowanie i zarządzanie sprzętem AGD. Domy inteligentne cieszą się w Polsce stale rosnącą popularnością, a rozwój technologii bezprzewodowej sprawia, że montaż tego typu instalacji jest możliwy także w dowolnym momencie inwestycji.

System Deimic One jako gwarant komfortu, bezpieczeństwa i oszczędności.

System sterowania inteligentnym domem Deimic One odpowiada na wszystkie trzy główne wymagania stawiane przed automatyką budynkową. Podnosi komfort mieszkania, zapewnia nowy poziom bezpieczeństwa i gwarantuje znaczące oszczędności. Bogaty wachlarz funkcjonalności dostępny jest w przystępnej cenie, która nie nadwyręża ogólnego budżetu budowy domu lub remontu generalnego.
Nowe oszczędności to zarówno zaoszczędzenie na energii elektrycznej, wodnej i gazowej, jak i mnóstwo wolnego czasu, którego nie trzeba przeznaczać na codziennie uciążliwe obowiązki. System inteligendnego domu Deimic One działa jak zsynchronizowany z domownikami gospodarz, sterujący m.in. oświetleniem, ogrzewaniem, roletami, wentylacją i multimediami. W ten sposób domownicy doświadczają komfortu mieszkania, którego nie znali wcześniej.
Za bezpieczeństwo w inteligentnym domu odpowiada zaawansowany system alarmowy obejmujący okna, drzwi i bramy. Jest on wyposażony w monitoring szczelności instalacji, symulację obecności i inteligentne gniazdka, a o wszystkich niepożądanych sytuacjach sprawnie informuje domowników. Mieszkanie w inteligentnym domu to coraz bardziej popularne marzenie, które system Deimic One jest w stanie realnie spełnić.

Zobacz dlaczego warto wybrać inteligentny dom Deimic (564 KB)


Zobacz również:

 • Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła

  System wentylacji mechanicznej to nieodzowny element nowoczesnego i energooszczędnego domu. Dzięki zastąpieniu wentylacji grawitacyjnej obiegiem mechanicznym, można uzyskać znaczne oszczędności w domowym budżecie, a [...]

  Więcej
 • Pompa ciepła

  Pompa ciepła jest nowoczesnym urządzeniem umożliwiającym ogrzewanie domu dzięki darmowej energii, czerpanej z naturalnych, odnawialnych źródeł – gruntu, wody lub powietrza.

  Więcej
 • Dom inteligentny z systemem BiSecur firmy Hörmann

  Bramy wjazdowe i garażowe, drzwi wejściowe i wewnętrzne, a także oświetlenie i inne domowe urządzenia połączone systemem sterowania radiowego BiSecur tworzą dom prawdziwie inteligentny. Opracowany przez firmę Hörmann [...]

  Więcej
Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Zamawiając usługi forum i dzienników budowy, przyjmujesz do wiadomości i wyrażasz zgodę na świadczenie tych usług i przetwarzanie przez Usługodawcę, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J., jako Administratora danych, podanych w formularzu danych osobowych, na zasadach wskazanych w Regulaminie i Polityce Prywatności serwisu ARCHIPELAG.pl.

Jeśli chcesz także otrzymywać bonusy i informacje dotyczące akcji promocyjnych naszych i naszych Partnerów, wyraź zgodę dodatkową i zaznacz odpowiednie pole. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J. z siedzibą: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, nr KRS 0000123673, NIP: 897-16-05-744, REGON: 931987209:

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy Cię, że (przeczytaj klauzulę informacyjną):

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia