Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

Można już budować dom do 70 m² powierzchni zabudowy bez pozwolenia

Od 3 stycznia 2022 r. domy do 70 m2 powierzchni zabudowy można budować bez pozwolenia na budowę, bez nadzoru kierownika budowy i bez obowiązku prowadzenia dziennika budowy. Zmiany w Prawie Budowlanym mają maksymalnie uprościć procedury i umożliwić szybką budowę własnego domu do 70 mpowierzchni zabudowy. Dom bez pozwolenia musi być wolnostojący i może mieć maksymalnie dwie kondygnacje. Warunkiem budowy domu bez pozwolenia jest posiadanie własnej działki budowlanej. Zobaczcie gotowe projekty domów do 70 mpowierzchni zabudowy, które można wybudować w uproszczonej procedurze na zgłoszenie. 

Domy do 70 m2 powierzchni zabudowy bez pozwolenia na budowę 

Dom bez pozwolenia musi być wolnostojący i może mieć maksymalnie dwie kondygnacje. Warunkiem budowy domu bez pozwolenia jest posiadanie własnej działki budowlanej. Inwestor może wybudować dom o powierzchni zabudowy do 70 m2 z poddaszem, o łącznej powierzchni użytkowej nieprzekraczającej 90 m2. Domy objęte ustawą mają być z założenia małe i proste w konstrukcji, co ma ułatwiać zachowanie wymogów bezpieczeństwa. W ustawie jest przewidziane kryterium, aby budowane domy o powierzchni zabudowy do 70 m2 były budynkami wolnostojącymi, którzy obszar oddziaływania mieści się w całości na działce lub działkach, na których zostały zaprojektowane, przy czym liczba tych budynków na działce nie może być większa niż jeden na każde 500 m2 powierzchni działki. Ustawa nie zwalnia z obowiązku w zakresie wymagań warunków technicznych WT 2021, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

Budowa domów jednorodzinnych o powierzchni zabudowy do 70 m2 jest możliwa bez

· Uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę

· Obowiązku zatrudniania Kierownika budowy

· Prowadzenia dziennika budowy

Obowiązki po stronie inwestora 

 

Do zgłoszenia budowy domu do 70 m2 powierzchni zabudowy trzeba dołączyć:

· Projekt zagospodarowania działki

· Projekt architektoniczno-budowlany

· Oświadczenie o budowie domu dla własnych potrzeb mieszkaniowych

· Oświadczenie, że przyjmuje się odpowiedzialność za kierowanie budową w przypadku nieustanowienia kierownika budowy

 

Zgodnie z art. 41 i 43 Prawa budowlanego budowa domu do 70 m2 powierzchni zabudowy dla zaspokojenia własnych potrzeb mieszkaniowych będzie podlegała obowiązkowi: 

· Zawiadomienia organów nadzoru budowlanego oraz projektanta sprawującego nadzór nad zgodnością realizacji budowy z projektem o zamierzonym terminie rozpoczęcia robót budowlanych

· Geodezyjnego wyznaczenia terenu, a po wybudowaniu – geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej.

 

Gotowe projekty domów do 70 m2 powierzchni zabudowy

W naszej kolekcji przygotowaliśmy gotowe projekty domów do 70 m2, powierzchni zabudowy, które polecamy bardzo wszystkim, którzy chcieliby wybudować dom w uproszczonej procedurze. Własny, nawet nieduży dom to jakość życia, którą docenisz każdego dnia. Projekty domów do 70 m2 powierzchni zabudowy to szansa, żeby zamienić mieszkanie na przytulny dom dla rodziny. W naszej ofercie są dostępne domy do 70 mpowierzchni zabudowy, które polecamy zarówno rodzinom z małymi dziećmi, jak i osobom starszym, które chcą wygodnie zamieszkać na emeryturze, ciesząc się własnym ogrodem, nasze domy z poddaszem użytkowym do 70 m2 powierzchni zabudowy znakomicie sprawdzą się na wąskiej działce. 

Zobacz gotowe projekty domów do 70 m2 powierzchni zabudowy

Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Zamawiając usługi forum i dzienników budowy, przyjmujesz do wiadomości i wyrażasz zgodę na świadczenie tych usług i przetwarzanie przez Usługodawcę, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J., jako Administratora danych, podanych w formularzu danych osobowych, na zasadach wskazanych w Regulaminie i Polityce Prywatności serwisu ARCHIPELAG.pl.

Jeśli chcesz także otrzymywać bonusy i informacje dotyczące akcji promocyjnych naszych i naszych Partnerów, wyraź zgodę dodatkową i zaznacz odpowiednie pole. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J. z siedzibą: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, nr KRS 0000123673, NIP: 897-16-05-744, REGON: 931987209:

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy Cię, że (przeczytaj klauzulę informacyjną):

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia