Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

Wokół domu

Ogród z pomysłem

Które strefy ogrodu wymagają oświetlenia, a które lepiej zostawić w delikatnym półmroku?

Ze względów bezpieczeństwa, w pierwszej kolejności, należy oświetlić wejścia do domu i na działkę. Warto zaakcentować iluminacją również ścieżki i przejścia, co ułatwi przemieszczanie po posesji. Dobrze jest zadbać o klimatyczne oświetlenie części wypoczynkowej – altany i tarasu, dzięki czemu wieczorową porą wykreujemy magiczny i przytulny nastrój naszej przydomowej strefy relaksu. Światłem można udekorować również okazałe rośliny wieloletnie, które znajdują się na działce, a także oczka wodne i inne obiekty z wodą. W świetlnej oprawie pięknie zaprezentują się ponadto elementy małej architektury, np. drewniana ławeczka lub rzeźba. Warto pamiętać, że, aby uzyskać głębię i pokazać przestrzeń, elementy, które są bliżej oświetla się słabiej, a te, które są dalej oświetla się bardziej, szczególny akcent kładąc na właściwą iluminację tła.


Zobacz również:


  • Sezonowanie desek kompozytowych

    Deski kompozytowe nie są w 100% wykonane z drewna, jednak one również powinny być sezonowane. Jest jednak kilka różnic w samym procesie, jak również efekty są nieco inne niż w przypadku naturalnego drewna. Dlaczego więc [...]

    Więcej
  • Taras na dachu – jak urządzić?

    Aranżacja tarasu to jedno z największych i zarazem najprzyjemniejszych wyzwań każdego posiadacza mieszkania. Jak urządzić przydomową przestrzeń, by stworzyć swoją własną wymarzoną strefę relaksu?

    Więcej
Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Zamawiając usługi forum i dzienników budowy, przyjmujesz do wiadomości i wyrażasz zgodę na świadczenie tych usług i przetwarzanie przez Usługodawcę, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J., jako Administratora danych, podanych w formularzu danych osobowych, na zasadach wskazanych w Regulaminie i Polityce Prywatności serwisu ARCHIPELAG.pl.

Jeśli chcesz także otrzymywać bonusy i informacje dotyczące akcji promocyjnych naszych i naszych Partnerów, wyraź zgodę dodatkową i zaznacz odpowiednie pole. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J. z siedzibą: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, nr KRS 0000123673, NIP: 897-16-05-744, REGON: 931987209:

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy Cię, że (przeczytaj klauzulę informacyjną):

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia