Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

Odnawialne Źródła Energii (OZE) - wszystko co musisz wiedzieć

Zgodnie z dyrektywą UE, od 2021 roku wszystkie nowe budynki powstające w krajach Wspólnoty Europejskiej będą musiały wyróżniać się bardzo niskim zapotrzebowaniem na energię i chociaż częściowo być zasilane z Odnawialnych Źródeł Energii, dlatego już dziś warto pomyśleć o wykorzystaniu OZE we własnym domu.

OZE - definicje

Odnawialne Źródła Energii (OZE) bazują na odnawialnych zasobach naturalnych, czyli takich, które są łatwo dostępne i uzupełniają się w bardzo krótkim czasie. Instalacje zasilane OZE w procesie przetwarzania wykorzystują energię:

  • promieniowania słonecznego
  • geotermii
  • wiatru
  • biomasy i biopaliw
  • wody

W domu jednorodzinnym jest możliwe korzystanie z OZE poprzez zastosowanie takich instalacji jak pompa ciepła lub kocioł na biomasę do ogrzewania, kolektory słoneczne do podgrzewania ciepłej wody użytkowej czy wykorzystanie ogniw fotowoltaicznych zamieniających energię słoneczną w elektryczną. Pozwala to na częściowe lub całkowite uniezależnienie się od dostawców tradycyjnych paliw i przynosi oszczędności w rachunkach za eksploatację. Ponadto instalacje zasilane OZE nie powodują emisji szkodliwych zanieczyszczeń, są bezpieczne dla środowiska i naszego zdrowia, co przy nasilających się problemach z jakością powietrza i smogiem nabiera szczególnego znaczenia.

Skorzystaj z OZE we własnym domu

Ministerstwo Środowiska przygotowało nowy program dopłat Czyste Powietrze, który pozwala uzyskać środki na docieplenie budynku, wymianę okien i drzwi oraz zastosowanie w domu odnawialnych źródeł energii. Z dopłaty można skorzystać przy modernizacji już istniejącego budynku a także podczas budowy nowego domu.

Więcej szczegółowych informacji o Programie dopłat Czyste Powietrze tu:

Projekty domów z dopłatą Czyste Powietrze 

Na naszej stronie przygotowaliśmy dla Was zestaw projektów, które już dziś spełniaja wymagania Warunków Technicznych 2021 i kwalifikują się do dotacji i pożyczek w ramach Programu Czyste Powietrze

Zobacz wszystkie projekty domów z dopłatą Czyste Powietrze


Zobacz także:


Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Warunki wycofania zgody

Przy czym zgoda wyrażona na zakres przetwarzania wskazany w niniejszym

czytaj całość ›
Pouczenie

Jednocześnie Administrator informuje, że podane w formularzu dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia