Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

To przyśpiesza budowę. Proste patenty na ułatwienie prac budowlanych

Budowa domu to długi i żmudny proces, a problemy i przestoje techniczne to codzienność. Wielu z nich możemy jednak uniknąć, a tym samym zaoszczędzić czas i pieniądze. Z Systemem Budowy H+H zapomnimy o zbijaniu szalunków czy docinaniu bloczków, a ściany będą piąć się do góry tak szybko, jakby były budowane z dziecięcych klocków.

Budowa lekka jak piórko

H+H to system przemyślany w najmniejszych detalach, którego celem jest wsparcie procesu budowy, nawet jeśli nie mamy szczegółowego przygotowania ani specjalistycznej wiedzy na temat jego organizacji.

Podstawowym elementem Systemu Budowy H+H są bloczki z betonu komórkowego i bloczki silikatowe. To trwałe, bezpieczne i proste w obróbce materiały. Aby przyspieszyć wznoszenie ścian mamy możliwość wyboru rozmiaru bloczków o zróżnicowanej szerokości, nawet do 420 mm, dzięki czemu murowanie szerokich ścian konstrukcyjnych, przenoszących znaczne obciążenia, możemy wykonać tylko z jednej warstwy. Dodatkowo, poza standardowymi bloczkami o gładkich powierzchniach, H+H posiada w ofercie bloczki o profilowanych krawędziach bocznych (pióro + wpust). Takie rozwiązanie sprawia, że bloczki zazębiają się, uniemożliwiając przemieszczanie się elementów. Dzięki temu możemy w większości partii muru zrezygnować z pionowych spoin, co stanowi znaczne ułatwienie, a jednocześnie ogranicza ilość mostków termicznych i strat ciepła.

Stosowanie dużych elementów murowych, choć przekłada się na tempo prac, wiąże się też ze wzrostem ciężaru pojedynczych elementów. Warto więc wybrać te z uchwytami, które zdecydowanie ułatwiają podnoszenie nawet największych bloczków i precyzyjne ustawianie ich w kolejnych warstwach ściany.

Bez docinek proszę!

Dużą część czasu na budowie musimy zazwyczaj poświęcić na docinanie bloczków. Zarówno w narożnikach, jak i prostych zakończeniach ściany. Standardowo, aby zapewnić odpowiednie przewiązywanie, optymalne są przesunięcia o wymiarze połowy długości podstawowego modułu elementu murowego. Będziemy zatem potrzebować bloczków o wymiarze połowy długości standardowego bloczka. Jeśli więc nie chcemy tracić czasu na odmierzanie i cięcie możemy skorzystać z gotowych bloczków połówkowych H+H. To z pewnością zaoszczędzi czas oraz ograniczy poziom hałasu czy zapylenia na budowie.

Prawie zawsze znajdą się jednak takie fragmenty muru (np. skosy przy dachu), które będą wymagały indywidualnego dopasowania. Tutaj już gotowe elementy nie przyjdą z odsieczą. Warto więc wybrać taki materiał budowlany, który da nam możliwość łatwej obróbki. Beton komórkowy to materiał, który z łatwością dotniemy przy użyciu ręcznych narzędzi, tak więc wykonanie nawet elementów ciętych po łuku czy o skomplikowanej geometrii nie będzie stanowiło dużego problemu.

Dla tych, którzy nie lubią czekać

Prawdziwą zmorą na budowie są szalunki i oczekiwanie na wyschnięcie nadproży, belek czy wieńców. To nawet kilkudniowe przymusowe przerwy, a dodatkowo duże straty związane z materiałami, których używamy do budowy stempli i szalunków. W Systemie Budowy H+H znajdziemy gotowe nadproża, które po prostu osadzamy na konstrukcji muru i… gotowe! Od razu możemy przystąpić do budowy kolejnych warstw.

W zależności od potrzeb możemy użyć belek niezbrojonych, służących do niewielkich rozpiętości i przenoszenia niewielkich obciążeń, jak i takich z dodatkowym zbrojeniem. W Systemie Budowy H+H jedne i drugie są kompatybilne wymiarowo z podstawowymi elementami murowymi, będą więc tworzyć jednolitą płaszczyznę z licem ściany.

Wszędzie tam, gdzie musimy użyć elementów żelbetowych wylewanych na miejscu, np. w przypadku wieńców opasujących cały budynek, a tym samym nie mamy możliwości zastosowania gotowych belek, możemy się posłużyć kształtkami U H+H. Po ułożeniu w nich zbrojenia zalewamy je betonem traktując jak szalunek tracony. Poza wygodą mają one jeszcze tę zaletę, w porównaniu ze zwykłym szalunkiem, że zewnętrzna warstwa muru jest jednolita materiałowo, a więc pracuje w ten sam sposób, co ogranicza np. pęknięcia tynku, które mogą występować na styku betonu i elementów murowych. Odchodzi nam też konieczność mocowania szalunku do ściany i jego późniejszego rozbierania. Kształtki U ustawiamy po prostu na zaprawie niczym kolejną warstwę muru.

Raz, dwa i gotowe

Jeśli zależy nam na czasie i wygodzie w ofercie H+H znajdziemy też szereg produktów uzupełniających przeznaczonych do konkretnych zastosowań. Są to np. gotowe elementy z wewnętrznym otworem do budowy pionów wentylacyjnych. Murujemy je jak zwykłą pełną ścianę, a jednocześnie mamy gwarancję gładkiej wewnętrznej powierzchni kanału. Możemy je wykorzystać także do budowy trzpieni, czy jako szalunek do wykonania słupów.

Panele TEMPO H+H to z kolei ultraszybki sposób na budowę lekkich ścianek działowych. Na jeden metr kwadratowy ściany potrzebujemy tylko 3,3 sztuki bloczków więc tempo prac jest naprawdę błyskawiczne. Dzięki wewnętrznym zamkniętym pęcherzykom powietrza są one też 2-3 krotnie lżejsze niż w przypadku innych dostępnych na rynku rozwiązań ściennych. Mają też bardzo wysoką precyzję wymiarową, możemy więc pominąć ich tynkowanie i wykonywać układanie płytek czy tapetowanie bezpośrednio na powierzchni ściany.

Rozwiązania dostępne w Systemie Budowy H+H umożliwiają znaczne zmniejszenie pracochłonności procesu budowlanego i pozwalają zapomnieć o wielu typowych problemach. W codziennym życiu bardzo często korzystamy z gotowych rozwiązań i produktów. Z H+H możemy cieszyć się tym komfortem także na budowie.

Żródło: H+H


Zobacz również:

Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Zamawiając usługi forum i dzienników budowy, przyjmujesz do wiadomości i wyrażasz zgodę na świadczenie tych usług i przetwarzanie przez Usługodawcę, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J., jako Administratora danych, podanych w formularzu danych osobowych, na zasadach wskazanych w Regulaminie i Polityce Prywatności serwisu ARCHIPELAG.pl.

Jeśli chcesz także otrzymywać bonusy i informacje dotyczące akcji promocyjnych naszych i naszych Partnerów, wyraź zgodę dodatkową i zaznacz odpowiednie pole. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J. z siedzibą: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, nr KRS 0000123673, NIP: 897-16-05-744, REGON: 931987209:

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy Cię, że (przeczytaj klauzulę informacyjną):

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia