Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

Najlepsze projekty domów z wiatą – 7 gotowych propozycji

Praktyczna wiata garażowa jest dobrą i ekonomiczną alternatywą dla garażu. Świetnie sprawdzi się na małej i wąskiej działce – oprócz komfortowego miejsca postojowego może posłużyć również za schowek na rowery i ogrodnicze akcesoria. Zobacz 7 najczęściej wybieranych projektów domów z wiatą z naszej kolekcji.

Praktyczna dekoracja

Inwestorzy szukając swojego wymarzonego domu najczęściej stawiają na projekt z garażem. Zdarza się jednak, że nie możemy sobie pozwolić na garaż ze względów finansowych albo mamy małą działkę i garaż się nie zmieści. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem jest wybór projektu domu z wiatą, która świetnie sprawdzi się nie tylko jako miejsce postojowe dla samochodu, ale także schowek na rowery ioraz ogrodnicze sprzęty i akcesoria. Oprócz tego, dobrze zaprojektowana wiata urozmaica fasadę budynku i stanowi bardzo atrakcyjną dekorację posesji. Wśród projektów domów z wiatą proponujemy wiaty, których zadaszenie jest przedłużeniem połaci dachu, przylegające do budynku i samodzielne, a także wiaty ze schowkiem. Zobaczcie 7 ciekawych projektów domów z wiatą.

 Projekt domu EX 17 W2 ENERGO PLUS

To projekt domu dla miłośników nowoczesnej architektury – idealny na wąską działkę. Dużym plusem tego projektu są szerokie przeszklenia, które wspaniale doświetlają wnętrze i zapewniają piękny widok na ogród. Obszerna wiata garażowa została zaprojektowana w bryle budynku – znajduje się w podcieniu przy wejściu do domu i swobodnie zmieści dwa samochody.

Wizualizacja projektu domu EX 17 W2 ENERGO PLUS Wizualizacja projektu domu EX 17 W2 ENERGO PLUS

Zobacz projekt domu EX 17 W2 ENERGO PLUS

Projekt domu Neli W2 ENERGO PLUS

Jest to komfortowy i energooszczędny dom parterowy z poddaszem użytkowym i modnym dachem bez okapów. Bryła jest wzbogacona przez efektowne okna kolankowe od frontu oraz ciekawy wykusz od strony ogrodu, a wnętrze jest pięknie doświetlone. Wiata garażowa ma lekką drewnianą konstrukcję i przylega do ściany budynku. Zmieszczą się w niej dwa samochody, wygospodarowano także miejsce na rowery.

Wizualizacja projektu domu Neli W2 ENERGO PLUS Wizualizacja projektu domu Neli W2 ENERGO PLUS

Zobacz projekt domu Neli W2 ENERGO PLUS

Projekt domu Julian (szkielet) z wiatą

Połączenie nowoczesności z klasyką. Budynek ma prostą konstrukcję i dwuspadowy dach dlatego sprawdzi się w każdym krajobrazie. Dom zachwyca ciepłymi kolorami elewacji, funkcjonalnym wnętrzem i przytulnym tarasem zadaszonym pergolą. W tym projekcie zaplanowano wolnostojącą wiatę garażową o lekkiej, ażurowej konstrukcji, do której przylega murowane pomieszczenie gospodarcze. Wiata pozwala na wygodne zaparkowanie dwóch  samochodów.

Wizualizacja projektu domu Julian (szkielet) z wiatą Wizualizacja projektu domu Julian (szkielet) z wiatą

Zobacz projekt domu Julian (szkielet) z wiatą

Projekt domu Lea II (z wiatą)

Niewielki, ale komfortowy i przytulny dom parterowy z poddaszem użytkowym o klasycznej bryle z dachem dwuspadowym. Wnętrze jest funkcjonalnie rozplanowane i znakomicie doświetlone zapewniając domownikom komfort i pełną swobodę. Wiata garażowa na jeden samochód przylega do ściany budynku, ma lekką konstrukcję, a jej zadaszenie stanowi spójną całość z połacią dachową domu.

Wizualizacja projektu domu Lea II (z wiatą) Wizualizacja projektu domu Lea II (z wiatą)

Zobacz projekt domu Lea II (z wiatą)

Projekt domu Kornel II (z wiatą) ENERGO

Ten parterowy dom zadowoli inwestorów, którzy cenią przytulną nowoczesność. Prosta forma została wzbogacona pergolą przy wejściu do domu oraz ciekawym zadaszeniem nad tarasem. Wnętrze funkcjonalnie rozplanowane z czytelnym podziałem na strefy gwarantuje mieszkańcom maximum wygody. Budynek wzbogacony jest o murowaną wiatę garażową, w której przestrzeń pod dachem można wykorzystać np. na strych.

Wizualizacja projektu domu Kornel II (z wiatą) ENERGO Wizualizacja projektu domu Kornel II (z wiatą) ENERGO

Zobacz projekt domu Kornel II (z wiatą) ENERGO

Projekt domu Eryk (z wiatą) 30 stopni

Mały dom o klasycznej bryle z funkcjonalnie urządzonym, świetnie doświetlonym wnętrzem. Połać dachu została przedłużona poza obrys budynku, a powstała w ten sposób przestrzeń jest wygodną wiatą garażową na jeden samochód. Dodatkowo, nad miejscem postojowym zaplanowano przytulną antresolę. Wiata w tym projekcie stanowi nie tylko funkcję użytkową, jest również efektowną dekoracją.

Wizualizacja projektu domu Eryk (z wiatą) 30 stopni Wizualizacja projektu domu Eryk (z wiatą) 30 stopni

Zobacz projekt domu Eryk (z wiatą) 30 stopni

Projekt domu EX 6 (z wiatą) soft

Parterowy dom z płaskim dachem, który przyciąga wzrok swoją śnieżnobiałą elewacją i oryginalną konstrukcją. Przestronne i funkcjonalne wnętrze zostało zaprojektowane tak, aby każdy z domowników czuł się swobodnie i komfortowo. Dzięki przeszkleniom dom jest dobrze doświetlony i naturalnie otwiera się na ogród. Wiatę garażową na dwa samochody zaprojektowano w bryle budynku, w podcieniu, dzięki czemu  tworzy efektowną, spójną całość z bryłą domu.

Wizualizacja projektu domu EX 6 (z wiatą) soft Wizualizacja projektu domu EX 6 (z wiatą) soft

Zobacz projekt domu EX 6 (z wiatą) soft


Zobacz także:

  • 5 letnich nowości – projekty domów dla każdego

    Nowoczesne, funkcjonalne, przestronne i jednocześnie piękne i ekonomiczne – takie są nasze najnowsze projekty domów. Znajdziecie wśród nich domy parterowe i z poddaszem użytkowym, z garażem, bez garażu, z dodatkową [...]

    Więcej
  • TOP 5 projektów domów z dużymi przeszkleniami

    Duże przeszklenia to wizytówka nowoczesnych domów. Panoramiczne okna nadają bryle lekkości i zacierają granicę pomiędzy wnętrzem a ogrodem. Pozwalają także wykorzystać energię słoneczną do ogrzania budynku w słoneczne [...]

    Więcej
Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Zamawiając usługi forum i dzienników budowy, przyjmujesz do wiadomości i wyrażasz zgodę na świadczenie tych usług i przetwarzanie przez Usługodawcę, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J., jako Administratora danych, podanych w formularzu danych osobowych, na zasadach wskazanych w Regulaminie i Polityce Prywatności serwisu ARCHIPELAG.pl.

Jeśli chcesz także otrzymywać bonusy i informacje dotyczące akcji promocyjnych naszych i naszych Partnerów, wyraź zgodę dodatkową i zaznacz odpowiednie pole. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J. z siedzibą: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, nr KRS 0000123673, NIP: 897-16-05-744, REGON: 931987209:

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy Cię, że (przeczytaj klauzulę informacyjną):

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia