Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

Deski kompozytowe wokół basenu ogrodowego

Jeszcze do niedawna ogrodowe baseny uznawane były za luksus, na który mogło pozwolić sobie niewielu. Powoli zaczynają jednak stanowić coraz częstszy element naszego krajobrazu. Przydomowy basen jest doskonałym rozwiązaniem na cieplejsze miesiące, przede wszystkim wakacyjne. Pomaga się schłodzić, zrelaksować, a także umożliwia aktywny wypoczynek. Stanowi również świetną atrakcję dla dzieci i dorosłych, zwłaszcza wtedy, gdy nie mamy możliwości wyjazdu nad jezioro czy morze. Jak zatem stworzyć wymarzoną, domową strefę relaksu? Podpowiadamy!

fot. ProDeck fot. ProDeck

O ile budowa samego basenu nie wydaje się specjalnie skomplikowana, o tyle stworzenie przemyślanego otoczenia wokół zbiornika może być nieco trudniejsze. Materiały wykorzystane w tym celu powinny być przede wszystkim trwałe, odporne na wilgoć, butwienie i inne czynniki zewnętrzne. Warto, by posiadały również właściwości antypoślizgowe. Dobrym pomysłem jest wybór desek kompozytowych, które nie tylko posiadają wymienione cechy, ale coraz częściej polecane są przez specjalistów.

Stwórz idealny basen ogrodowy

Baseny ogrodowe mogą przybierać różne formy. Do najbardziej lubianych należą dwa typy – baseny stelażowe, ustawiane w ogrodzie na określony czas, zwykle sezon urlopowy, oraz baseny tradycyjne, umieszczone w ziemi, wyłożone w środku płytkami. Te pierwsze chętnie wybierane są ze względu na znacznie niższą cenę, a także szeroki wybór rozmiarów – niektóre umożliwiają korzystanie nawet kilkunastu osobom. Te drugie na stałe wkomponowują się w ogrodową przestrzeń i z roku na rok zdobywają coraz większą popularność.

Zdarza się, że tradycyjne baseny, po wbudowaniu ich w ziemię, pozostawiane są bez odpowiedniej zabudowy. Coraz częściej stosowanym rozwiązaniem jest wykonanie tzw. otoczenia, pełniącego funkcję pełnoprawnego tarasu. Rozwiązanie to pozwala na stworzenie niewielkiego, domowego kompleksu wypoczynkowego. Wystarczy ustawić na tarasie stoły, wygodne krzesła lub leżaki i cieszyć się bliskością wody. Taka przestrzeń idealnie nadaje się do organizacji niezapomnianych ogrodowych przyjęć, połączonych z grillowaniem i – oczywiście – wodnym szaleństwem. Warto postawić na materiały, łączące użytkowość z atrakcyjnym wyglądem. Pamiętajmy, że wysoka trwałość nie musi oznaczać mniejszej estetyki wykonania. Przykładem mogą być nasze deski Terra, które gwarantują doskonałe parametry i elegancję na lata – wspomina przedstawiciel firmy ProDeck, polski producent desek kompozytowych.

Deski kompozytowe do zabudowy basenu

Taras stanowiący zabudowę basenu ogrodowego może przebierać wiele kształtów i wielkości. Prostokątne i kwadratowe, okrągłe i półokrągłe, duże i małe, a nawet kilkupoziomowe – w zależności od potrzeb i oczekiwań możemy stworzyć wiele ciekawych rozwiązań. Oryginalnym pomysłem jest stworzenie platformy ustawionej na palach, pod którą znajdzie się miejsce na schowek. Taras znajdujący się w pobliżu basenu można dodatkowo wyposażyć w barierki i schody (do ich pokrycia świetnie nadają się deski kompozytowe), zwiększające bezpieczeństwo i komfort ich użytkowników.

Postaw na zaufanego producenta desek

Poza właściwym kształtem i wymiarami tarasu do zabudowy basenu, ważny jest również materiał nawierzchniowy – decyzja o tym wyborze powinna być przemyślana. Dostrzegając wysoką jakość, a przede wszystkim zadowolenie klientów, eksperci coraz częściej polecają deski kompozytowe. Ich wszechstronne zastosowanie pozwala na zamontowanie ich w bezpośrednim otoczeniu basenu, umożliwiając komfortowe użytkowanie. Deski z kompozytu, będące połączeniem tradycyjnego drewna i nowoczesnych polimerów, nie wymagają konserwacji, są łatwe w czyszczeniu i odporne na czynniki zewnętrzne, w tym wilgoć i skrajne temperatury. Wśród wielu producentów tych materiałów, na uwagę zasługuje polska firma ProDeck, obecna na rynku od ponad 7 lat. Produkty ProDeck cieszą się dobrymi opiniami klientów ze względu na wysoką trwałość, estetykę i wieloletnią gwarancję, nawet do 25 lat.

Taras zbudowany wokół basenu może być niezwykłą ogrodową atrakcją. Aby w pełni cieszyć się urokami tej przestrzeni warto wybrać materiały nawierzchniowe, które będą nie tylko wytrzymałe, ale także efektowne. Takimi produktami mogą być deski kompozytowe ProDeck, spełniające wysokie, europejskie normy i posiadające wysokie walory estetyczne.

Źrodło: ProDeckZobacz również

Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Zamawiając usługi forum i dzienników budowy, przyjmujesz do wiadomości i wyrażasz zgodę na świadczenie tych usług i przetwarzanie przez Usługodawcę, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J., jako Administratora danych, podanych w formularzu danych osobowych, na zasadach wskazanych w Regulaminie i Polityce Prywatności serwisu ARCHIPELAG.pl.

Jeśli chcesz także otrzymywać bonusy i informacje dotyczące akcji promocyjnych naszych i naszych Partnerów, wyraź zgodę dodatkową i zaznacz odpowiednie pole. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J. z siedzibą: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, nr KRS 0000123673, NIP: 897-16-05-744, REGON: 931987209:

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy Cię, że (przeczytaj klauzulę informacyjną):

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia