Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

Deski kompozytowe na schody

Deski kompozytowe są świetnym rozwiązaniem do wykończenia przestrzeni przydomowej -  balkonów i tarasów. Można je także wykorzystać na fasadzie budynku, a sztachety kompozytowe to dobry sposób na wykonanie ogrodzenia posesji. Wytrzymałe i eleganckie deski kompozytowe, które łączą w sobie naturalne piękno drewna oraz trwałość tworzyw sztucznych, to uniwersalne rozwiązanie, z którego można skorzystać w wielu przypadkach. Jednym z ciekawszych zastosowań desek kompozytowych jest ich użycie przy wykończeniu schodów. Można je bez przeszkód łączyć z innymi elementami zrobionymi z tego samego tworzywa. W ten sposób możemy uzyskać spójny, harmonijny, cieszący oko efekt.

Wszechstronność zastosowania desek kompozytowych wynika przede wszystkim z ich składu. Jeden z naszych rodzimych producentów, firma ProDeck, wytwarza je z wysokiej jakości drewna i nowoczesnych polimerów, poprawiających właściwości materiału. Powstające w ten sposób eleganckie, trwałe, i przede wszystkim odporne na różne czynniki zewnętrzne produkty nadają się więc idealnie do wykorzystania jako materiał wykończeniowy schodów wejściowych do domu czy ogrodu.

Schody z desek kompozytowych

Deski kompozytowe to doskonały materiał wykończeniowy do zastosowania na zewnątrz. Ich naturalny wygląd oraz wysoka odporność na czynniki atmosferyczne oraz mechaniczne, sprawia że można je  zamontować nawet w często użytkowanych miejscach, jakimi są m.in. schody czy podesty. Niezwykle efektownie będzie wyglądało połączenie tarasu lub deptaku, pokrytych deskami kompozytowymi, ze schodami utrzymanymi w tym samym stylu. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wykończyć nimi  schody wejściowe do budynku. Wyjątkowy efekt uzyskamy, łącząc deski z metalową konstrukcją, ponieważ kompozycja metalu z wyglądającym jak drewno materiałem prezentuje się nad wyraz efektownie. Deski kompozytowe tak samo możemy zestawiać w aranżacje z takimi materiałami jak na przykład: kostka brukowa, żwir, beton i kamień. Co za tym idzie – deski kompozytowe będą świetnie pasować jako element wykończeniowy schodów tarasowych i ogrodowych.

Zalety desek kompozytowych

Wielką zaletą wykorzystania desek kompozytowych jest łatwość montażu . Brak konieczności wykonania izolacji znacząco redukuje czas pracy. Trzeba jednak pamiętać o odpowiednim przygotowaniu powierzchni, na której chcemy ułożyć deski kompozytowe. Deski powinny  delikatnie przylegać do powierzchni, dlatego szczególnie starannie należy wykonać tzw. wylewkę. Należy zadbać, aby była ona równa, trzeba uwzględnić też delikatny spadek, który umożliwi swobodne spływanie wody.

Montaż systemów kompozytowych marki ProDeck jest szybki oraz nie wymaga specjalistycznych umiejętności. W kompletnym zestawie znajdują się nie tylko same deski kompozytowe, ale również wszystkie elementy niezbędne do prawidłowego wykończenia na schodach.

Warto jednak pamiętać, że  użycie poszczególnych elementów niezgodnie z przeznaczeniem może spowodować nieodwracalne uszkodzenie produktu. Zalecanym rozwiązaniem jest więc skorzystanie z usługi profesjonalnego montażu, którą można zamówić w miejscu zakupu desek.

Kolejną zaletą zastosowania desek kompozytowych jest bezpieczeństwo używania – powierzchnia jest antypoślizgowa, co więcej, nie powstają na niej drzazgi.  Dużym ułatwieniem jest także brak konieczności impregnacji i sezonowej renowacji, na przykład malowania. Do codziennej pielęgnacji i konserwacji desek kompozytowych nie potrzeba specjalistycznych preparatów – woda ze zwykłym pianotwórczym środkiem myjącym w zupełności wystarczą. Można także użyć myjki wysokociśnieniowej, pamiętając jednocześnie, by ciśnienie wody nie przekraczało granicy 100 barów. Najlepsze efekty uzyskamy, jeśli podczas procesu czyszczenia desek kompozytowych, ustawimy dyszę ze strumieniem wody równolegle do ryflowań. Tak znacznie szybciej i łatwiej pozbędziemy się zalegających w zagłębieniach zanieczyszczeń i bez problemów dokładnie wyczyścimy powierzchnię schodów.

Źródło: ProDeck

 
Zobacz również:

  • Jak przygotować taras na wiosnę?

    Nadejście wiosny, a wraz z nią ciepłych i słonecznych dni, kojarzy się ze spacerami i relaksem na świeżym powietrzu oraz z pracą w ogrodzie. To także doskonały czas na wypoczynek na tarasie – poranki z aromatyczną [...]

    Więcej
  • Relaks na tarasie – ciekawe pomysły i rozwiązania

    Jesienne, chłodniejsze dni nie powinny być powodem do rezygnacji ze spędzania czasu na tarasie. Co więcej – jeśli tylko pogoda na to pozwala, na zewnątrz nie pada deszcz, a temperatura nadal jest przystępna, wrześniowe [...]

    Więcej
Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Zamawiając usługi forum i dzienników budowy, przyjmujesz do wiadomości i wyrażasz zgodę na świadczenie tych usług i przetwarzanie przez Usługodawcę, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J., jako Administratora danych, podanych w formularzu danych osobowych, na zasadach wskazanych w Regulaminie i Polityce Prywatności serwisu ARCHIPELAG.pl.

Jeśli chcesz także otrzymywać bonusy i informacje dotyczące akcji promocyjnych naszych i naszych Partnerów, wyraź zgodę dodatkową i zaznacz odpowiednie pole. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J. z siedzibą: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, nr KRS 0000123673, NIP: 897-16-05-744, REGON: 931987209:

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy Cię, że (przeczytaj klauzulę informacyjną):

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia