Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

Realizacja: Raul

 • Lokalizacja woj. dolnośląskie
 • Inwestor prywatny
 • Data realizacji 2014

Opis:

Raul to ekonomiczny i funkcjonalny dom dwurodzinny, w którym zaplanowano dwa osobne mieszkania, z zachowaniem troski o komfort i prywatność użytkowników. 

O projekcie

Dom dwulokalowy jest znakomitą propozycją dla rodzin wielopokoleniowych, dla dwóch rodzin, które chcą się podzielić kosztami zakupu działki i budowy domu, a także dla inwestorów, którzy myślą o wynajmie lub zaadoptowaniu drugiego lokalu na część usługową. W projekcie Raul układ funkcjonalny większego lokalu został zaplanowany na dwóch kondygnacjach. Na parterze mieści się strefa dzienna z salonem, aneksem jadalnym oraz kuchnią. Dodatkowo, zaprojektowano tu również toaletę. Schody prowadzą z holu na poddasze, gdzie znajduje się komfortowy azyl nocny, który tworzą trzy sypialnie (w tym jedna z dostępem do praktycznej garderoby) oraz łazienka. Osobna toaleta oraz dodatkowa garderoba są dostępne z korytarza. Mniejszy lokal mieści się na parterze, gdzie zaplanowano salon połączony z jadalnią i kuchnią, sypialnię oraz łazienkę. Oba lokale posiadają atrakcyjne strefy dzienne, wyposażone w salony z dostępem do osobnych tarasów.

Realizacja:

W prezentowanej realizacji wprowadzono:

 • zmianę lokalizacji tarasu głównego i pokoju dziennego
 • zmianę lokalizacji wejścia do części dla seniorów wraz ze zmianą położenia tarasu
 • zlikwidowano przejście między lokalami
 • wprowadzono duże zmiany funkcjonalne na parterze i na poddaszu 

Zalety domów dwulokalowych:

 • niższe koszty zakupu działki
 • mniejsze koszty budowy
 • niższe koszty utrzymania domu 
 • w przypadku domów wielopokoleniowych – poprawa relacji rodzinnych

Zobacz projekty związane z tą realizacją:

Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Zamawiając usługi forum i dzienników budowy, przyjmujesz do wiadomości i wyrażasz zgodę na świadczenie tych usług i przetwarzanie przez Usługodawcę, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J., jako Administratora danych, podanych w formularzu danych osobowych, na zasadach wskazanych w Regulaminie i Polityce Prywatności serwisu ARCHIPELAG.pl.

Jeśli chcesz także otrzymywać bonusy i informacje dotyczące akcji promocyjnych naszych i naszych Partnerów, wyraź zgodę dodatkową i zaznacz odpowiednie pole. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J. z siedzibą: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, nr KRS 0000123673, NIP: 897-16-05-744, REGON: 931987209:

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy Cię, że (przeczytaj klauzulę informacyjną):

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia