Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

Realizacja: Lamia

  • Lokalizacja okolice Walimia
  • Inwestor nagroda w III edycji konkursu Dom Marzeń Polaka
  • Data realizacji 2009

Opis:

„Lamia" autorstwa Roberta Romanowicza i Roberta Wójciaka powstała na potrzeby trzeciej edycji konkursu Dom Marzeń Polaka organizowanego przez Pracownię Projektową ARCHIPELAG i dziennik "Rzeczpospolita". Jej tradycyjny wygląd oraz rozkład wnętrza są zgodne z wytycznymi większości czytelników, którzy nadsyłali swoje propozycje w czasie trwania konkursu. Dom marzeń Polaka jest nieduży (ok. 117 m2 powierzchni użytkowej) i znakomicie nadaje się na wąską lub kwadratową działkę. Jest to budynek parterowy z użytkowym poddaszem, dwuspadowym dachem i garażem w bryle budynku. Na parterze dom składa się z obszernego wiatrołapu z miejscem na garderobę, a za nim znajduje się hol z klatką schodową, pod którą zaplanowano toaletę. Część dzienna domu to duża, otwarta kuchnia, jadalnia oraz przestronny salon z narożnym kominkiem. Położenie salonu umożliwia swobodną aranżację i wydzielenie różnych stref - np. telewizyjnej lub/i wypoczynkowej. Na piętrze domu mieszczą się trzy sypialnie i rodzinna łazienka doświetlone oknami połaciowymi. Bryła budynku jest prosta, co w połączeniu z dwuspadowym dachem sprawia, iż dom jest ekonomiczny w budowie, jego tradycyjny charakter podkreślają zaś okna z podziałami i drewniane okiennice. Dopełnieniem oczekiwań budujących jest garaż w bryle budynku, do którego można wejść z domu poprzez pomieszczenie gospodarcze pełniące równocześnie rolę kotłowni. Dodatkowym atutem budynku jest możliwość wykorzystania pomieszczenia nad garażem do celów gospodarczych. Dostanie się do niego umożliwiają opuszczane schody.

Zobacz projekty związane z tą realizacją:

Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Zamawiając usługi forum i dzienników budowy, przyjmujesz do wiadomości i wyrażasz zgodę na świadczenie tych usług i przetwarzanie przez Usługodawcę, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J., jako Administratora danych, podanych w formularzu danych osobowych, na zasadach wskazanych w Regulaminie i Polityce Prywatności serwisu ARCHIPELAG.pl.

Jeśli chcesz także otrzymywać bonusy i informacje dotyczące akcji promocyjnych naszych i naszych Partnerów, wyraź zgodę dodatkową i zaznacz odpowiednie pole. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J. z siedzibą: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, nr KRS 0000123673, NIP: 897-16-05-744, REGON: 931987209:

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy Cię, że (przeczytaj klauzulę informacyjną):

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia