Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

Znajdź projekt domu
Powierzchnia [m²]

Projekty domów z płaskim dachem

Projekt domu z płaskim dachem

Projekty domów z płaskim dachem to doskonała propozycja dla osób aktywnie podążających za trendami. Idealne dla inwestorów, którzy chcą, aby ich dom wyróżniał się w lokalnym krajobrazie – na płaskim dachu można zaplanować taras widokowy, urządzić zielony ogród lub zbudować mały basen. W kolekcji posiadamy projekty o małej, średniej i dużej powierzchni – minimalizm środków wyrazu i maksimum wygody! Najlepsze projekty domów z płaskim dachem tylko u nas! Nowoczesne domy z płaskimi dachami z roku na rok zyskują w Polsce coraz większą popularność. Eleganckie i proste w formie znakomicie wpisują się w energooszczędne trendy, oferując inwestorom szerokie spektrum możliwości aranżacyjnych. Płaski dach ma wiele zalet - można na nim urządzić zielony ogród, taras widokowy, a nawet niewielki basen. Takie rozwiązaniem polecamy szczególnie właścicielom niedużych działek - będzie to doskonałe uzupełnienie małej powierzchni posesji. Wykonanie zielonego dachu wlicza się częściowo do powierzchni terenu biologicznie czynnej.


Nowoczesne projekty domów z płaskim dachem

Minimalistyczne, eleganckie, z szerokimi przeszkleniami, piękne w swojej prostocie nowoczesne projekty domów z płaskim dachem z roku na rok zyskują coraz większą popularność. Eleganckie i proste w formie znakomicie wpisują się w energooszczędne trendy, oferując inwestorom szerokie spektrum możliwości aranżacyjnych. Płaski dach ma wiele zalet. Stropodach to doskonałe miejsce do zaaranżowania atrakcyjnej strefy wypoczynkowej na świeżym powietrzu – na płaskim dachu można urządzić zielony ogród, taras widokowy, a nawet niewielki basen. Takie rozwiązanie jest szczególnie korzystne dla właścicieli niewielkich działek i stanowi doskonałe uzupełnienie małej powierzchni posesji – wykonanie zielonego dachu wlicza się do powierzchni terenu biologicznie czynnej. W budynkach ze stropodachem powierzchnia dachu jest ograniczona do minimum, co sprzyja znacznej redukcji strat ciepła przez górną przegrodę zewnętrzną. W budynkach z dachem płaskim, stropodachem powierzchnia dachu jest ograniczona do minimum, co sprzyja znacznej redukcji strat ciepła przez górną przegrodę zewnętrzną. Na płaski dach potrzeba mniej materiałów niż na dach stromy, płaski dach jest też prosty w realizacji i z łatwością można na nim zamontować fotowoltaikę. Na rynku są też dostępne specjalne okna do dachów płaskich, które cechują się bardzo dobrymi parametrami wytrzymałościowymi i termoizolacyjnymi, pozwalają na doświetlenie wnętrza naturalnym światłe, tworząc jednocześnie przytulny klimat.

Polecane projekty domów z płaskim dachem

Nowoczesny dom kostka z płaskim dachem EX 2 soft – minimalistyczny, energooszczędny i bardzo funkcjonalny. Dzięki swojej kompaktowej formie i małej powierzchni zabudowy projekt z powodzeniem sprawdzi się na niewielkiej działce i świetnie wkomponuje się m.in. w gęstą, zabudowę miejskiej, willowej dzielnicy. To bardzo dobre rozwiązanie także w okolicy, która nie obfituje w zieleń – taras na dachu porośnięty trawą i ozdobiony roślinami w donicach pozwoli stworzyć własny, klimatyczny azyl, gdzie przyjemnie odpoczniemy i zregenerujemy siły. Parter i piętro pozbawione skosów oferują szerokie możliwości aranżacyjne. Na parterze znajduje się rodzinna strefa dzienna, którą tworzą: przytulny salon z widokiem na ogród, przeszklona jadalnia z przejściem na taras oraz kuchnia z dużą wyspą i praktyczną spiżarnią. Na piętrze mieści się zaciszna strefa nocna z trzema sypialniami, dużym pokojem kąpielowym oraz osobną łazienką. Największa sypialnia z miejscem na spore szafy-garderoby ma dostęp do zadaszonego balkonu, gdzie można przyjemnie zaszyć się z dobrą książką i wygodnie odpocząć od zabieganej codzienności.

Projekt nowoczesnego domu piętrowego z płaskim dachem na wąską działkę EX 17 W2 ENERGO PLUS. Parter i piętro pozbawione skosów oferują blisko 170 m2 przestrzeni do swobodnej aranżacji. Dzięki szerokim przeszkleniom dom jest pełen naturalnego światła, które swobodnie wpada do środka zarówno przez szerokie przeszklenia od strony ogrodu, jak i specjalne okno do dachów płaskich, które doświetla główną sypialnię i tworzy przyjemny klimat tej części domu. Ten nowoczesny dom z płaskim dachem posiada również dwa przytulne tarasy.

Tani w budowie dom parterowy z płaskim dachem Mini 4 G1 MODERN, który jest świetnym rozwiązaniem dla rodziny, która marzy o nowoczesnym i oryginalnym domu, ale wcale nie potrzebuje dużego metrażu. Maksymalnie oszczędny w formie i pozbawiony zbędnych detali projekt jest ciekawą alternatywą dla małego domu z dachem dwuspadowym lub czterospadowym. Wnętrze posiada wygodny podział na strefy użytkowe. Życie rodzinne koncentruje się wokół otwartej strefy dziennej. Salon z jadalnią i kuchnią to ponad 43 m² przestrzeni, która dzięki szerokim przeszkleniom wydaje się optycznie jeszcze większa. W strefie nocnej właściciele mają do dyspozycji trzy sypialnie oraz dużą łazienkę. Na granicy stref znajduje się hol wyposażony w tak potrzebne w każdym domu szafy-garderoby. Wnętrze dopełnia przytulny taras, który od wiosny do późnej jesieni pełni funkcję dodatkowego salonu i jadalni na świeżym powietrzu.

Nowoczesny dom parterowy z płaskim dachem EX 21 G2 soft to projekt, który zachwyca lekkością i elegancją. Od strony frontowej dom jest zamknięty i skromny, od strony ogrodu – efektownie przeszklony i harmonijnie połączony z otoczeniem, dzięki czemu domownicy będąc w środku czują się jak na świeżym powietrzu. Część dzienna ma otwarty charakter, oferując wspólną przestrzeń, gdzie znajdzie się miejsce i na wygodny odpoczynek i kącik zabaw dla dzieci. Na płaskim dachu mieści się zielony ogród – gdy dysponujemy niewielką działką, takie rozwiązanie sprawdzi się doskonale i mimo niewielkiej posesji, pozwoli stworzyć strefę relaksu, w której będziemy mogli wygodnie poleniuchować na leżaku, korzystając z uroków natury.

Projekt nowoczesnego bliźniaka z płaskim dachem i garażem EX 2 G1 - prosty w formie, kompaktowy, świetny na małą działkę, maksymalnie komfortowy. Ekonomiczny i szybki w budowie pozwala zaoszczędzić zarówno na etapie realizacji, jak i późniejsze eksploatacji. Projekt nowoczesnego bliźniaka z pompą ciepła, wentylacją mechaniczną z rekuperacją i fotowoltaiką jest bardzo energooszczędny, zapewnia zdrowy mikroklimat wnętrza, jest przyjazny dla swoich mieszkańców i środowiska.

Projekt taniego domu z płaskim dachem Mini 4 MODERN - jeden z naszych hitów projektowych, nowoczesny, energooszczędny, idealny dla miłośników minimalizmu i jasnych, otwartych wnętrz. Kompaktowa forma, funkcjonalność na najwyższym poziomie, przytulny komfort - wymarzony dom z płaskim dachem i zadaszonym tarasem, który będzie cieszył pogodną atmosferą każdego dnia. Polecamy bardzo.


Projekt domu z płaskim dachem – nowoczesny, stylowy i energooszczędny. W odróżnieniu od dwu- i czterospadowych - domy takie nie posiadają skosów dzięki czemu można uzyskać większą swobodę w aranżacji każdego pomieszczenia. Wiele propozycji z niniejszej kolekcji ma główną sypialnię z własną garderobą i łazienką. Tak wygodnie rozplanowane wnętrza z pewnością zadowolą wielu inwestorów. Kategoria ta obejmuje swoim zasięgiem zarówno budynki parterowe jak i piętrowe. Dachy zostały tak zaprojektowane, aby odprowadzanie wody deszczowej mogło się odbywać w sposób szybki i sprawny. Nowoczesne domy z płaskim dachem wyróżniają się bardzo dobrymi parametrami cieplnymi, które mają przełożenie na niskie rachunki za ogrzewanie. Są to budynki, które nie tylko oszczędzają energię ale również aktywnie ją pozyskują z naturalnych źródeł. Projekty domów z płaskim dachem – obok nich nie da się przejść obojętnie!

Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Zamawiając usługi forum i dzienników budowy, przyjmujesz do wiadomości i wyrażasz zgodę na świadczenie tych usług i przetwarzanie przez Usługodawcę, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J., jako Administratora danych, podanych w formularzu danych osobowych, na zasadach wskazanych w Regulaminie i Polityce Prywatności serwisu ARCHIPELAG.pl.

Jeśli chcesz także otrzymywać bonusy i informacje dotyczące akcji promocyjnych naszych i naszych Partnerów, wyraź zgodę dodatkową i zaznacz odpowiednie pole. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J. z siedzibą: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, nr KRS 0000123673, NIP: 897-16-05-744, REGON: 931987209:

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy Cię, że (przeczytaj klauzulę informacyjną):

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia