Ulubione projekty

Twoja lista jest pusta

Dodano projekt

Usunięto projekt

  • ARCHIPELAG w majowym „Budujemy Dom”

    W majowym numerze magazynu „Budujemy Dom” znajdziecie informacje o bezpłatnej aplikacji mobiDOM, która jest kompleksowym przewodnikiem dla inwestorów budujących dom. W numerze ponadto: porady naszej architekt Małgorzaty [...]

    Więcej

Projekty ARCHIPELAGU w magazynie Forbes!

W najnowszym wydaniu magazynu Forbes (nr 10/2011), w dodatku specjalnym „Luksus” znalazły się aż dwa projekty autorstwa architektów Grupy ARCHIPELAG – Rezydencja Dąbie oraz Marina II. 

Rezydencja Dąbie 

to osiedle budynków apartamentowych, znajdujące się na wrocławskim Biskupinie w pięknym sąsiedztwie starorzecza Odry. Niepowtarzalny klimat miejsca tworzy tradycyjna architektura modernistyczna z elewacjami wykończonymi cegłą klinkierową, kamieniem i drewnem. Wyróżniającym się obiektem całego zespołu jest budynek nr 4, który swoją formą harmonijnie wpisuje się w otoczenie. Wszystkie mieszkania od strony południowej posiadają rozległe tarasy, otwierające się na ogród oraz rzekę. Inwestor – deweloper TEMAR, zdecydował się na zastosowanie oryginalnych, dużych 7 metrowych przeszkleń oraz drewnianych żaluzji harmonijkowo-przesuwnych. Takie rozwiązanie ma istotny wpływ na zwiększenie komfortu mieszkańców, którzy mogą cieszyć się bliskością otulającej dom przyrody. Zespół architektów ARCHIPELAGU zadbał również o to, żeby elementy zieleni znajdowały się nie tylko na zewnątrz, lecz również wewnątrz budynku. Z tego powodu w klatkach schodowych zastosowano wykończenie z zielonego kamienia, a szklane balustrady podświetlono zielonym kolorem. Wszystkie zastosowane rozwiązania sprawiają, że mieszkania są optymalnie doświetlone, komfortowe i funkcjonalne – nowoczesny charakter podkreślają szykowne detale ze stali nierdzewnej i szkła.

Projekt Grupy ARCHIPELAG stworzony  w  2006-2008 r. dla firmy TEMAR. Nagroda Gazety Wyborczej „Dom w którym chciałbym mieszkać” (edycja 2008).

Marina II 

to budynek apartamentowo-usługowy we Wrocławiu przy ul. Księcia Witolda. Budynek ten jest jednym z trzech budynków tworzących kompleks usługowo-apartamentowy z bulwarem pieszo-rowerowym. Budynek czterokondygnacyjny z garażem podziemnym oraz funkcją usługową na parterze. Marina II została zaprojektowana dla spółki Topacz Investment. W położonym nad Odrą budynku, między zabytkowymi mostami – Uniwersyteckim i Pomorskim, naprzeciwko gmachu Uniwersytetu Wrocławskiego zaprojektowano taras widokowy zawieszony nad taflą rzeki. Pod apartamentowcem, oprócz garaży powstanie także przystań, w której mieszkańcy Mariny II będą mogli cumować łodzie. Największe lokale na najwyższych kondygnacjach są wyposażone w zielone tarasy na dachu budynku. Obecnie trwają prace nad budową 27 apartamentów. Planowany termin zakończenia inwestycji – wiosna 2012.

Projekt Grupy ARCHIPELAG zaprojektowany w 2008 r. dla firmy TOPACZ INWESTMENT.

W celu uzyskania szczegółowych informacji o ofercie ARCHIPELAGU dla deweloperów prosimy o kontakt:

e-mail: deweloper@archipelag.pl


Bezpłatna pomoc architekta

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.

Zamawiając usługi forum i dzienników budowy, przyjmujesz do wiadomości i wyrażasz zgodę na świadczenie tych usług i przetwarzanie przez Usługodawcę, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J., jako Administratora danych, podanych w formularzu danych osobowych, na zasadach wskazanych w Regulaminie i Polityce Prywatności serwisu ARCHIPELAG.pl.

Jeśli chcesz także otrzymywać bonusy i informacje dotyczące akcji promocyjnych naszych i naszych Partnerów, wyraź zgodę dodatkową i zaznacz odpowiednie pole. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora, którym jest Pracownia Projektowa ARCHIPELAG A. Wójciak, R. Wójciak Sp. J. z siedzibą: ul. M. Smoluchowskiego 56/3, 50-372 Wrocław, nr KRS 0000123673, NIP: 897-16-05-744, REGON: 931987209:

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy Cię, że (przeczytaj klauzulę informacyjną):

czytaj całość ›
Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe do wypełnienia